PDA

Επιστροφή στο Forum : Boss 6.75 - Αποψεισ



TZERIS
06-11-09, 09:33
Γειά σας.
Είμαι νέος στο forum. Καλώς σας βρήκα.
Είδα στην έκθεση το BOSS 6.75 το οποίο μου άρεσε. Γιά περίπου 2 μέτρα το τμήμα της πλώρης είναι πολυεστερική κατασκευή και τα μπαλώνια ξεκινούν από εκεί και πίσω. Τη βάρκα τη θέλω γιά ταξιδάκια από Αττική προς Κυκλάδες και με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η συμπεριφορά της στον καιρό και η καλή πλεύση της. Έχει βαθειά γάστρα και σαν κατασκευή φαίνεται στιβαρή και ποσεγμένη, αλλά δεν έχω πολλές γνώσεις σ αυτόν τον τομέα. Εάν κάποιος φίλος έχει τέτοια βάρκα, ή αν γνωρίζει αυτά που με ενδιαφέρουν ας μου απαντήσει. Θα με βοηθήσει πολύ.

Σας ευχαριστώ
tzeris

ΜΙΧΑΛΗΣ Β
06-11-09, 09:39
Σε πια έκθεση το είδες ? Δεν το είχε κατεβάσει στο ναυτικό σαλόνι.

Είναι τουριστικό σκάφος για οικογένεια, μεγάλους χώρους, καλή πλεύση.
Δεν είναι το σκάφος που θα πας "πετώντας" από κύμα σε κύμα αλλά σκάφος που όταν αγριέψει ο καιρός θα κόψεις ταχύτητα και θα σε ταξιδέψει χωρίς να σου σπάσει τη μέση.
Γερή κατασκευή, δεν θα σε προβληματίσει ποτέ η αντοχή του.
Γενικά είναι ένα τίμιο σκάφος με 58/25 μοίρες, ελληνική γάστρα με μια ιδιαίτερη πλώρη που στον καιρό όμως θα σε βοηθήσει να έχεις όλο το μήκος της γάστρας να δουλεύει.

Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.

TZERIS
06-11-09, 10:22
Μιχάλη ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Έχεις δίκιο στην έκθεση είχε το μικρότερο αδερφάκι του το 6,30 (αν δεν κάνω λάθος) που είναι πανομοιότυπο απλά λίγο πιό κοντό. Το έχω δει από κοντά όμως το καλοκαίρι και μου αρέσει σα βάρκα. Η έλλειψη μπαλονιών σ αυτό το σχετικά μεγάλο μήκος της πλώρης δημιουργεί μήπως κάποιο άλλο πρόβλημα?

ΜΙΧΑΛΗΣ Β
06-11-09, 10:56
Κανένα πρόβλημα δεν δημιουργεί η πολυεστερική πλώρη. Το μπαλόνι που έχει κάνει τη δουλειά του μια χαρά (είναι και μεγάλης διαμέτρου).

mario
08-11-09, 00:54
Φιλος στην Κρητη πολυ ταξιδεμενος σε ολη την Ελλαδα, ειχε το 5αμετρο, και μου εκανε παντα εντυπωση η πλευση του και οντως η στιβαρη κατασκευη του.
Νομιζω απο τις καλες επιλογες. Ακομψα λιγο, αλλα βαρεως τυπου..!