PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΥΡΙΑΚΗ 18/1



30knots
16-01-09, 10:38
Μεθαύριο κυριακή, όλα δείχνουν ότι θα έχει ιδανική μέρα (2-3b με ήλιο και 14-15βαθμούς) για να ξεσκουριάσουν οι βάρκες μας και να δουλέψουν τα μοτέρια μας μπας και σπάσει καμιά υγρασία:boating2: .


Εγώ λοιπόν, ο 30knots/Δήμος Δερτιλής, που είμαι γραμένος στο SEA HAWKS, γράφω λίγο στο 4all και αισθητά λιγότερο στο HRB, έχω κολητό τον ειδικό γραματέα του οφσε, φίλους στον ναυτίλο, είμαι τακτικό μέλος του "καφενείου" και τακτικός πελάτης της υδρούσας, ξέρω τον Δαυλό:thumbs: που είναι κολητός με όλους τους προέδρους ομίλων και μεγαλοεκδότες του χώρου, και στην τελική πάω όπου με καλέσουν ότι και να είναι ο καθένας, αρκεί να θέλω:love: και να με θέλουν:love: , σκέφτομαι να προτείνω-κανονίσω να πάμε για φασολάδα στο νημποριό! Τελευταία φορά που μας έφτιαξαν φασολάδα εκεί, αναστέναξαν οι κατσαρόλες! Το μαγαζί θα είναι για εμάς και θα υπάρχουν διαφορετικά τραπέζια για κάθε παρέα. Έτσι πχ. ο Αιγέας που του την καρφώνει που εγώ γράφω και στο hrb, θα μπορεί να κάτσει στο τραπέζι του sea hawks ή του 4all.

Είναι μέσα κανείς ή όλοι :chicken: :chicken: ;;;

ΥΓ. Σημειώστε, ότι όποιοι για οποιοδήποτε λόγο δεν έχουν ή δυσκολεύονται να κινηθούν με το σκάφος τους στο "επάνω" κομμάτι της Αττικής, μπορούν να δηλώσουν τη διάθεση να ακολουθήσουν, διότι αν υπάρξει πλήρη συμμετοχή από εμάς τους "βόρειους" (sfrag, foyska, christosk (αν δεν πέσει παντόφλα), dimitrism, 30knots, παναγιώτης καμπόλης, χρήστος οφσε, κα), βολευόμαστε ΟΛΟΙ!!!!:dimitrism: :dimitrism: :dimitrism:



:lifeguard:

sfrag
16-01-09, 13:22
ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Νικος Ρ27
16-01-09, 15:30
Δημο τι ωρα?

30knots
16-01-09, 15:59
Δημο τι ωρα?

Δεν έχει κανονιστεί ακόμα κάτι συγκεκριμένο. Έπεσε στο τραπέζι μια σκέψη η οποία ομολογουμένως δείχνει να είναι σε θετικό δρόμο. Ήδη με έχουν πάρει τηλέφωνο pakar, sfrag, christosk (έχει ξεπεράσει την παντόφλα της προπόνησης με επιτυχία και του μένει η original), ενώ έχω μιλήσει με τον γρηγόρη και τον θανάση και το συζητάνε και αυτοί. Σε κάθε περίπτωση το βλέπω κατά τις 12:00

Νικος Ρ27
16-01-09, 16:28
κανονιστε και ειμαι μεσα!

ChristosK
16-01-09, 16:32
Καθώς είμαι 100% Άνδρας και οχι ντε-μεκ να τρώω παντόφλα κτλ είμαι μέσα.:love:


Φεύγω τώρα να πάω να πάρω κανένα δωράκι για την Σοφία:lol:

manos
16-01-09, 19:03
Και εγώ λέω να πάω για καμιά πρωινή βουτιά και μετά να έρθω να σας βρω.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

30knots
16-01-09, 20:19
Μόλις μάζεψα και κάτι άλλες συμμετοχές στο δρόμο (χρήστος οφσε, ωριων)
Για να βλέπω να γινόμαστε πολλές...


Αυτός ο μήτσος που να κακαρίζει άραγε και δεν απαντάει???

ChristosK
16-01-09, 20:24
Μόλις μάζεψα και κάτι άλλες συμμετοχές στο δρόμο (χρήστος οφσε, ωριων)
Για να βλέπω να γινόμαστε πολλές...


Αυτός ο μήτσος που να κακαρίζει άραγε και δεν απαντάει???


Εαν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι στο κοτέτσι:lol::lol::lol::lol:

30knots
17-01-09, 00:16
Λοιπόν, οι σίγουροι μέχρι στιγμής είμαστε:
1-Δήμος με την γυναίκα μου (δεν ξέρω ακόμα για το κορίτσια)
2-Χρήστος με την γυναίκα του (ο γυιός του σίγουρα, παίζεται η κόρη του)
3-Πάνος με την γυναίκα του
4-Σταύρος Λήδα?
5-Χρήστος Σοφία?
6-Ωρίων (?) (Έμαθα από το χρήστο ότι θα έρθει παρέα μας!!!)
και περιμένω να φανούν fouska, dimitrism, rot, δαυλός, και ο παναγιώτης ο καμπόλης (εκτός φόρουμ).
Κανένας άλλος ρε παιδιά; (εννοείται ότι παίζει και ο μάνος)

hannibal
17-01-09, 01:58
Μεθαύριο κυριακή, όλα δείχνουν ότι θα έχει ιδανική μέρα (2-3b με ήλιο και 14-15βαθμούς) για να ξεσκουριάσουν οι βάρκες μας και να δουλέψουν τα μοτέρια μας μπας και σπάσει καμιά υγρασία:boating2: .


Εγώ λοιπόν, ο 30knots/Δήμος Δερτιλής, που είμαι γραμένος στο SEA HAWKS, γράφω λίγο στο 4all και αισθητά λιγότερο στο HRB, έχω κολητό τον ειδικό γραματέα του οφσε, φίλους στον ναυτίλο, είμαι τακτικό μέλος του "καφενείου" και τακτικός πελάτης της υδρούσας, ξέρω τον Δαυλό:thumbs: που είναι κολητός με όλους τους προέδρους ομίλων και μεγαλοεκδότες του χώρου, και στην τελική πάω όπου με καλέσουν ότι και να είναι ο καθένας, αρκεί να θέλω:love: και να με θέλουν:love: , σκέφτομαι να προτείνω-κανονίσω να πάμε για φασολάδα στο νημποριό! Τελευταία φορά που μας έφτιαξαν φασολάδα εκεί, αναστέναξαν οι κατσαρόλες! Το μαγαζί θα είναι για εμάς και θα υπάρχουν διαφορετικά τραπέζια για κάθε παρέα. Έτσι πχ. ο Αιγέας που του την καρφώνει που εγώ γράφω και στο hrb, θα μπορεί να κάτσει στο τραπέζι του sea hawks ή του 4all.

Είναι μέσα κανείς ή όλοι :chicken: :chicken: ;;;

ΥΓ. Σημειώστε, ότι όποιοι για οποιοδήποτε λόγο δεν έχουν ή δυσκολεύονται να κινηθούν με το σκάφος τους στο "επάνω" κομμάτι της Αττικής, μπορούν να δηλώσουν τη διάθεση να ακολουθήσουν, διότι αν υπάρξει πλήρη συμμετοχή από εμάς τους "βόρειους" (sfrag, foyska, christosk (αν δεν πέσει παντόφλα), dimitrism, 30knots, παναγιώτης καμπόλης, χρήστος οφσε, κα), βολευόμαστε ΟΛΟΙ!!!!:dimitrism: :dimitrism: :dimitrism:



:lifeguard:
Πρωτα απ"ολα πες μου ποιος ειναι ο Αιγαιας να του καψω το βιντεο, δευτερον(σου μιλαω απο Ιτεα αυτη την στιγμη), ειναι ξεχωριστο κομματι το HAWK CLUB απο το 4ALL και εαν ναι γιατι δεν ανακοινωθηκε σε ολον τον χωρο?
Ισως καποια 5μετρα.....
Εχουμε προδιαγραφες μετρων?
Βλεπεις δεν εχουμε την τυχη να ειμαστε ολοι εφοπλιστες (ποτανα κενονια)!
Εχω μπερδεψει τα μπουτια μου.:wonder:
Και τωρα βαρατε ενας -ενας.:D

Dimitrism
17-01-09, 09:19
Μόλις μάζεψα και κάτι άλλες συμμετοχές στο δρόμο (χρήστος οφσε, ωριων)
Για να βλέπω να γινόμαστε πολλές...


Αυτός ο μήτσος που να κακαρίζει άραγε και δεν απαντάει???

:hawks:


Εχω κανει διαβιβαστικο στο 1ο Γραφειο για 6 ωρη. Εχω παρει αριθμο πρωτοκολου. Σημερα περιμενω τελικη υπογραφη.............:D :D :D

Παντως οσοι θελουν ακολουθησουν χωρις βαρκες απο τον Μαραθωνα θα πεσουν πολλες αρα μπορουν να επιβιβαστουν ανετα.

ChristosK
17-01-09, 09:53
Πρωτα απ"ολα πες μου ποιος ειναι ο Αιγαιας να του καψω το βιντεο, δευτερον(σου μιλαω απο Ιτεα αυτη την στιγμη), ειναι ξεχωριστο κομματι το HAWK CLUB απο το 4ALL και εαν ναι γιατι δεν ανακοινωθηκε σε ολον τον χωρο?
Ισως καποια 5μετρα.....
Εχουμε προδιαγραφες μετρων?
Βλεπεις δεν εχουμε την τυχη να ειμαστε ολοι εφοπλιστες (ποτανα κενονια)!
Εχω μπερδεψει τα μπουτια μου.:wonder:
Και τωρα βαρατε ενας -ενας.:D


Εαν δεν έρθεις (παλι) στο Νημπορίο χύσω ένα καφάσι μπύρες και θα στις στείλω σε Video να υποφέρεις


:hawks:


Εχω κανει διαβιβαστικο στο 1ο Γραφειο για 6 ωρη. Εχω παρει αριθμο πρωτοκολου. Σημερα περιμενω τελικη υπογραφη.............:D :D :D

Παντως οσοι θελουν ακολουθησουν χωρις βαρκες απο τον Μαραθωνα θα πεσουν πολλες αρα μπορουν να επιβιβαστουν ανετα.


Ασε τις άδεις και πάρε και την Ντινα, η Σοφία είναι θα έρθει (της αρεσε το δώρο μου φάινεται:wave:)

30knots
17-01-09, 10:06
Πρωτα απ"ολα πες μου ποιος ειναι ο Αιγαιας να του καψω το βιντεο, δευτερον(σου μιλαω απο Ιτεα αυτη την στιγμη), ειναι ξεχωριστο κομματι το HAWK CLUB απο το 4ALL και εαν ναι γιατι δεν ανακοινωθηκε σε ολον τον χωρο?
Ισως καποια 5μετρα.....
Εχουμε προδιαγραφες μετρων?
Βλεπεις δεν εχουμε την τυχη να ειμαστε ολοι εφοπλιστες (ποτανα κενονια)!
Εχω μπερδεψει τα μπουτια μου.:wonder:
Και τωρα βαρατε ενας -ενας.:D


Μάνο όλο απορίες είσαι:lol: . Γι αυτό, δεν αφήνεις τα πολλά πολλά να αρχίσεις να τρέχεις? Προλαβαίνεις άνετα να ανέβεις από ιτέα. Άντε ξεκίναααα!!!!
Κατά τις 12:00-12:30 μας βλέπω για θάλασσα...
Όπως όλα δείχνουν, η ομάδα των πάνω φουσκωτών, θα είναι μόνη της αλλά σε πλήρη απαρτία. Ο θανάσης και ο Γρηγόρης που ήταν από τους κάτω, ο μεν πρώτος είχε ξεχάσει ότι γιορτάζει και θα έχει πάει η μάνα του από το πρωί να φάνε μαζί:doh: , ενώ ο Γρηγόρης είχε ξεχάσει ότι βαφτίζει ο αδερφός του το παιδί του και μετά έχει και το τραπέζι στο μαγαζί του:doh: :doh: !!


Για κάντε ένα τελευταίο τσεκάρισμα να δούμε συμμετοχές...
Δεν ξέρω αν ένα νεοεισαχθέν και πολυδιαφημισμένο σκάφος από τας νορβηγίας, είναι σε θέση να διασχίσει τον Ν. Ευβοικό με 2b, ώστε να μας κάνει παρέα
Μικιιιιιιιι, που είσαι; γιατί κάνεις την :chicken: ;;; Όλο για βόλτα και βόλτα μας λες, αλλά που ΄ντο;;
Δαυλέεεεεεεεεεεεεε;;;;;;

Vinci
17-01-09, 10:11
@hannibal
Δε νομίζω να έχει σχέση η βόλτα με το SEA HAWKS...ίσα ίσα απ'ότι κατάλαβα από την αρχική τοποθέτηση του 30Knots είναι για ΟΛΟΥΣ ανεξαρτήτως "χρώματος".
Απο και και πέρα...του καθενός καπέλο είναι για το που θα γράψει τι.

Υ.Γ. Θέλεις να γίνεις χαλίφης στη θέση του χαλίφη τώρα που έφυγε;
:) :) :)

αιγεας
17-01-09, 13:46
! Το μαγαζί θα είναι για εμάς και θα υπάρχουν διαφορετικά τραπέζια για κάθε παρέα. Έτσι πχ. ο Αιγέας που του την καρφώνει που εγώ γράφω και στο hrb, θα μπορεί να κάτσει στο τραπέζι του sea hawks ή του 4all.

Ειδες που ενω γραφεις καλαμπουρια ο hannibal στραβωσε...



:lifeguard:[/quote]

hannibal
17-01-09, 19:19
Bρε σεις τρελλα με πουλατε? πλακα κανουμε,
ημαρτον Παναγια μου!:doh:

miki
18-01-09, 13:28
καλιμπαλ ασε το μυθι.....και πιασε αλλα ηθη....και αν λαλας τα σαλονικιωτικα ριχτο πασαλιμανιωτικα-και οσα πιασουμε απο τα ξενα στο μ..νι και στην ταβερνα.....ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΑΡΗΣ(αυτο δεν παει για σενα)

sfrag
18-01-09, 17:46
ποιο ειναι το sea hawks ρε παιδια:wonder:

hannibal
18-01-09, 18:58
καλιμπαλ ασε το μυθι.....και πιασε αλλα ηθη....και αν λαλας τα σαλονικιωτικα ριχτο πασαλιμανιωτικα-και οσα πιασουμε απο τα ξενα στο μ..νι και στην ταβερνα.....ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΑΡΗΣ(αυτο δεν παει για σενα)
Εσενα θα σε φτιαξω αυριο το βραδυ!http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020353.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002019D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

pakar
18-01-09, 19:00
νημποριό σήμερα......

http://img229.imageshack.us/img229/2517/1000107hb8.jpg (http://imageshack.us)

ΩΡΙΩΝ
18-01-09, 21:02
Δημο περασαμε υπεροχα!
Ευχαριστουμε εσενα και ολη την παρεα.:thumbs:

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
18-01-09, 21:25
Μπράβο Δήμο για την ωραία παρέα. Μας έκανες να ζηλέψουμε !

Καλά λένε πως η θάλασσα ανοίγει την όρεξη :birovios: , μόνο τα γυαλικά έμειναν στο τραπέζι.

Η παρέα είχε βλέπω και 3 μέλη του Δ.Σ.του ΟΦΣΕ.:welcome2:

miki
19-01-09, 16:54
αυτο θα πει πετυχημενο μενου...φασολαδα στο νημπουριο(οχι ρε φουστ μου) αντε και συναγριδΑ στο καρπενησι....(παλι με εφτιαξα)

miki
19-01-09, 16:56
σφραγκ εσυ εισαι ο μαρτυριαρης...ΟΛΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΙΣΑΙ

miki
19-01-09, 16:57
οποιος πει κακο για μενα να του σκισει ΜΕΛΑΜΨΟΣ τον πυθμενα

ChristosK
19-01-09, 17:28
άντε ρε 30 κνοτς μου έβγαλες την ψυχή, ανέβασε τις φωτογραφίες επιτέλους.... :Xmas:

πω πω τι είναι αυτός ρε παιδιά? Μόνο για φασολάδα κάνει :doh:

30knots
19-01-09, 17:33
http://i424.photobucket.com/albums/pp324/30knots/P1180372.jpg

http://i424.photobucket.com/albums/pp324/30knots/P1180370.jpg

Φωτογραφίες από την πρώτη και καταπληκτική βόλτα του 2009. Η ημέρα ηλιόλουστη, η θάλασσα 2 στο πάνε 3,5 προς 4 παρά τέταρτο στο έλα, τα ψάρια πρωινά, η φασολάδα άπαιχτη, μα το πιο γαμάτο ήταν Η ΠΑΡΕΑ!!!!!!!!
Περάσαμε υπέροχα και βρήκα και την ευκαιρία να τους πω λίγα πράγματα από αυτά που ζήσαμε "εμείς" που πήγαμε στην Κωνσταντινούπολη...

Για την ιστορία μαζευτήκαμε 21 άτομα -10άνδρες, 6γυναίκες(!) & 5παιδιά(!)- με 2 υπερσκάφη και 4 απλά
Λίγο αργότερα προστέθηκε στην παρέα ένα ακόμα υπερσκάφος με 5 άτομα

ΔΑΥΛΟΣ
19-01-09, 17:40
αστα αυτα ρε συ
5 σκαφακια ομορφα και περιποιημενα
και ενα χρεπι το δικο σου το ...κτρινο:lol:
τρομαρα σου σαν την ομαδα σου και αυτο!:D
σε σενα μιλαω 0,300 κνοτς:p

αιγεας
23-01-09, 11:15
ποιο ειναι το sea hawks ρε παιδια:wonder:
Το επιχειρησιακο τμημα.. αερος...και θαλασσας του forum:cheers:cheers:):)

mdk
23-01-09, 12:26
Το επιχειρησιακο τμημα.. αερος...και θαλασσας του forum:cheers:cheers:):)

Εγώ που παίρνω την emirates και πάω Σανγκάη κάθε βδομάδα μήπως πρέπει να με κάνετε επίτιμο? :mouahaha

αιγεας
23-01-09, 14:30
Εσυ
εισαι ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ....Ο ΕΝΑΣ:cheers:cheers






ΥΓ.(παω για νερο...μην παθω καμμια αφυδατωση...)

george_afs
23-01-09, 14:38
ΥΓ.(παω για νερο...μην παθω καμμια αφυδατωση...)
Καλά, τόσο πολύ ρέγκα φάγατε; Μια βδομάδα δίψα;:lol::lol::lol::love::love:
Πάντα τέτοια παιδιά.

αιγεας
23-01-09, 14:46
Διψα..τι ειπες ρε μεγαλε ταινια με την γκιζελα Νταλι... ανεπανορθωτη..:):)