PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατολίσθηση



ktmakis
18-02-09, 13:03
http://www.zougla.gr/news.php?id=25031

hannibal
18-02-09, 13:14
Ρε τι επαθε ο ανθρωπος!!!!!!:doh:

ktmakis
18-02-09, 13:15
Αντε τρέχα να βρείς άκρη με νομαρχίες δήμους κλπ.
τυχερός στην ατυχία του.
Να γιατί δεν πρέπει να παρκάρουμε τα σκάφη στο δρόμο :mouahaha

georg
18-02-09, 13:24
Δεν είναι εποχή για "ΘΕΟΥΣ" :ti::ti:(αυτός δεν είναι???)

mdk
18-02-09, 14:17
Για ημί-"θεος" μου φάνηκε :mouahaha

Πάλι καλά που δεν είχε παρκάρει το xtrim στην Κλεάνθους 30 στην Πολιτεία ...

georg
18-02-09, 14:19
Δηλαδή τώρα τέρμα η ΤΚ???? τα στέλνουμε όλα Κλεάνθους 30????:doh:

pakar
18-02-09, 14:48
δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει πάλι,οι ποδοσφαιρόφιλοι θα το πρόσεξαν................ίδιος ο μουνιοθ ειναι.:lol:

Dimitrism
18-02-09, 14:50
ρε σεις δεν μοιαζει λιγο με τον Αλογοσκουφη?:wonder: :D

ΔΑΥΛΟΣ
18-02-09, 15:23
...φιλαρακια ,ελεος!
το αστειο [ πιο αστειο; ] εχει και τα ορια του.

mdk
18-02-09, 15:49
:silly:

ΔΑΥΛΟΣ
18-02-09, 16:02
:love:

30knots
18-02-09, 16:06
Άμα δεν στηρίξεις τους φίλους σου, θα πέσει το ταβάνι να σε πλακώσει!

sfrag
18-02-09, 16:51
1. Eπιτρεπεται η σταθμευση στη θεση που ηταν το αυτοκινητο?
2. Υπαρχει θεση σταθμευσης μέσα στην ιδιοκτησια και γιατι δεν χρησιμοποιείται?
3. Ποσο θα αυξηθει η τιμη του περιοδικου φουσκωτο?
4. Δυο αρθρα εγραψε ο ξηρασιας στο περιοδικο και τον εκαψε τον κακομοιρη.......
5. Υπαρχει λυση και μπορουμε να βοηθησουμε......... με μια καλη γεωτεχνική μελετη και μια αντιστοιχη στατικη, μπορει να κατασκευαστει ενας τοιχος αντιστηριξης...τοσοι μηχανικοι ειμαστε εδω.....

Αντε καλα ξεμπερδεματα με τις Δημοσιες Υπηρεσιες και την Εκκλησια

stamos
18-02-09, 21:12
Μετα απο αυτο που επαθε ο Θεος απο 8 ευρω θα παει 18 ευρω το περιοδικο! :ti:

gatz
19-02-09, 08:55
Ρε ,δίκιο έχει ο Δαυλός........για βάλτε τον εαυτό σας στην θέση του!!!!

georg
19-02-09, 09:07
Ρε ,δίκιο έχει ο Δαυλός........για βάλτε τον εαυτό σας στην θέση του!!!!


Nαι Μιχάλη θα πάω να αγοράσω σκάφος & μηχανή μισοτιμής και θα πληρώσω με διαφημίσεις :applause

mdk
19-02-09, 09:17
Ρε ,δίκιο έχει ο Δαυλός........για βάλτε τον εαυτό σας στην θέση του!!!!
Τον έβαλα και βγήκα αμέσως :)

Πάντως, όταν και εφόσον αποφασίσεις να χτίσεις δίπλα ή πάνω σε γκρεμούς οφείλεις να πάρεις τα μέτρα σου. Όταν δε, η κατολίσθηση είναι επαναλαμβανόμενο φαινόμενο και δεν παίρνεις τα μέτρα σου τότε περιμένεις τη μοίρα σου και είτε τη μουρμουράς είτε την κλαις!

Η αλήθεια είναι ότι αστειευόμαστε γιατί υπήρχαν μόνο υλικές ζημιές.

gatz
19-02-09, 09:24
Γιώργο ,δεν ξέρω τι είδους συμφωνίες ,πάνω και κάτω από το τραπέζι ,κάνει ο Παπανδρέου, ούτε με πολυενδιαφέρει (για να μην πω ότι μ' αυτά που ακούω , μάλλον αθώο είναι αυτό που γράφεις).
Εγώ μένω στο συγκεκριμμένο γεγονός και προσπαθώ να αποφεύγω τους συμψηφισμούς (όχι ότι το καταφέρνω πάντα....:D ).
:cheers

georg
19-02-09, 09:51
Ούτε και γω ξέρω και δεν ενδιαφέρομαι να μάθω..... όμως ή θα το παίζεις "Θεός" ή θα το παίζεις απλός άνθρωπος που φωνάζει τα κανάλια να βρει το δίκιο του.... το όλο θέμα είναι η γυναικουλίστικη κλάψα και η αναζήτηση "υπευθύνων", καθώς και η επιλογή του Μάκη (zougla) ως Λυτρωτή των πάγιων και δίκαιων αιτημάτων του "Θεού". Θα έπρεπε να έχε εκπονήσει μια γεωτεχνική μελέτη και να την έχει υποβάλλει στην αρμόδια αρχή ήδη από την 1η κατολίσθιση και μετά να ζητάει τα ρέστα.....

Όσον αφορά τη ζημιά E30 είναι το ΒΜW 20αετίας....

gatz
19-02-09, 10:11
Όσον αφορά τη ζημιά E30 είναι το ΒΜW 20αετίας....

:doh:

georg
19-02-09, 10:15
:doh:

Γιατί??? αν είχε ο Χ-ΤΡΙΜ εκεί να σου πω μετά!!!

Dimitris
19-02-09, 13:57
Ούτε και γω ξέρω και δεν ενδιαφέρομαι να μάθω..... όμως ή θα το παίζεις "Θεός" ή θα το παίζεις απλός άνθρωπος που φωνάζει τα κανάλια να βρει το δίκιο του.... το όλο θέμα είναι η γυναικουλίστικη κλάψα και η αναζήτηση "υπευθύνων", καθώς και η επιλογή του Μάκη (zougla) ως Λυτρωτή των πάγιων και δίκαιων αιτημάτων του "Θεού". Θα έπρεπε να έχε εκπονήσει μια γεωτεχνική μελέτη και να την έχει υποβάλλει στην αρμόδια αρχή ήδη από την 1η κατολίσθιση και μετά να ζητάει τα ρέστα.....

Όσον αφορά τη ζημιά E30 είναι το ΒΜW 20αετίας....

θα πω και εγω την άποψη μου,
Γιώργο συμφωνώ σε πολλά σημεία (όχι όλα).
Πες μου όμως από την πλευρά του άλλο εσύ τι θα έκανες και μην κρίνουμε (για να μην κριθούμε, έλεγε μια παροιμία).
Καλό είναι σε μερικά τέτοια παραδείγματα της ζωής να μοιραζόμαστε απόψεις για να μην το πάθουμε και εμείς και όχι για να το παίξουμε κριτές η δικαστές.<O:p</O:p

Θα σου πω τι έπαθα εγώ στο δικό μου οικόπεδο. Είχαμε στο πεζοδρόμιο ένα πεύκο πολύ μεγάλο και είχε πολλά ξεραμένα σημεία που ήθελαν κλάδεμα για λόγους ασφαλείας αλλά και λογούς υγιεινής μιας και τα πολύ μεγάλα πεύκα γίνονται και φωλιές για ποντίκια. <O:p</O:p
Το συγκεκριμένο δέντρο είχε μάλιστα ακουμπήσει και σε κολόνα φωτισμού του δήμου και έκρυβε το φως.<O:p</O:p
Μετά από ενοχλήσεις 2 ετών στο δήμο αποφασίσαμε να το κλαδέψουμε (στον μεγάλο καύσωνα) για να αποφύγουμε τυχόν φωτιές αλλά και επίθεση ποντικιών καθώς στον δρόμο παίζουν μικρά παιδιά από τα γύρο σπίτια.<O:p</O:p
Όταν το κλαδέψαμε και πληρώσαμε το ειδικό συνεργείο για κλάδεμα μεγάλων δεντρων 120€ παρακαλέσαμε τηλεφωνικώς τον δήμο να έρθει να μαζέψει τα κλαριά από την ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ χωρίς να ενοχλούν εννοείτε.<O:p</O:p
Ξέρετε τι μας απάντησαν:
γιατί το κλαδέψατε, δικό σας ήταν?
Θα στείλουμε να σας κόψουν πρόστιμο και πρόστιμο για την κατάληψη του δρόμου.<O:p</O:p
Δυστυχώς χρειάστηκε να φάω μια μέρα από την δουλειά μου να πάω εκεί με φωτογραφίες πριν και μετά και να φτάσω στο γραφείο του δημάρχου να μου πει ευχαριστώ και συγνώμη για την ταλαιπωρία.<O:p</O:p
Και ρωτώ γιατί μόνο έτσι στις δημόσιες υπηρεσίες? <O:p</O:p
Να γιατί εγώ θέλω όλα να γίνουν ιδιωτικά!!!
<O:p</O:p
Νομίζω πως κάτι ανάλογο θα περνά και αυτός ο κύριος και απλός χρησιμοποίησε άλλη μέθοδο. <O:p</O:p
Το ερώτημα είναι τι θα κάναμε εμείς στην θέση του

<O:p</O:p
<O:p</O:p


Πάντως, όταν και εφόσον αποφασίσεις να χτίσεις δίπλα ή πάνω σε γκρεμούς οφείλεις να πάρεις τα μέτρα σου. Όταν δε, η κατολίσθηση είναι επαναλαμβανόμενο φαινόμενο και δεν παίρνεις τα μέτρα σου τότε περιμένεις τη μοίρα σου και είτε τη μουρμουράς είτε την κλαις!
Η αλήθεια είναι ότι αστειευόμαστε γιατί υπήρχαν μόνο υλικές ζημιές.
Σωστός και δίκαιος όπως πάντα!<O:p</O:p
<O:p</O:p

gatz
20-02-09, 08:17
Εγώ επιμένω. Μιχάλη ,δεν μπορεί να μην ξέρεις τι είναι η αστική ευθύνη έναντι τρίτων. Την μέριμνα έπρεπε να την λάβει ο ιδιοκτήτης του οικοπέδου ,στο οποίο προκαλούνται κατολισθήσεις ,ή ο δήμος ,αφού αυτός θα έπρεπε να προβλέψει την κατασκευή πρανών ,παράλληλα με την κατασκευή του δρόμου.
Keyzer ,άσε τα λαυράκια και δώσε μας τα φώτα σου!!!!

mdk
20-02-09, 09:30
Μιχάλη (gatz) όταν συμβαίνει τρίτη φορά κάτι τόσο σοβαρό τότε φέρεις και συ μέρος της ευθύνης, είσαι αμελής ... έστω στην άσκηση των δικαιωμάτων σου.
Αλλά ξαναλέω, όταν χτίζεις στον γκρεμό δεν περιμένεις να σου 'ρθουν τα βράχια πάνω σου για να κινηθείς (νομικά ή μηχανικά).
Τα παραπάνω χωρίς ίχνος πειράγματος ή αστεϊσμού. Είναι απλά αυτό που εγώ θα έκανα!