PDA

Επιστροφή στο Forum : Technohull seaDNA 999 Evo flying 80 mph



nikot33
14-09-10, 16:00
Μόλις ανέβηκε και το βιντεάκι από το ελικόπτερο :thumbs:

http://www.youtube.com/watch?v=B0D0MTcXi4c

Vinci
14-09-10, 16:11
:ti::ti:
(Γ)κα(υ)λοτάξιδο!!
:thumbs:

Υ.Γ. Τα μακρυά μαλλιά έχουν ένα θέμα σε αυτές τις ταχύτητες!
:)

ChristosK
14-09-10, 16:21
axxxxx.....:love:

Πολύ όμορφα πλάνα, φαίνεται να έχει πολύ καλή επαφή με το νερό το σκάφος σου Νίκο. Πολύ καλοστημένο.

Μπράβο στην technohull για την προσπάθεια προβολής των προϊόντων της, τίποτα δεν είναι τυχαίο.

gerasimosk
14-09-10, 16:27
masterpiece :love:

Xatzi
14-09-10, 16:27
Πολύ, πολύ ωραίο...
:applause :applause :applause

Vinci
14-09-10, 16:29
ChristosK...υποννοείς τίποτα με την υπογραφή σου ή το πας φιρί φιρί να μπούμε σε πλειοδοτικό διαγωνισμό;
:D:D:D

Να τραβηχτώ; (με την κατάλληλη προμήθεια βέβαια :D )

ChristosK
14-09-10, 16:37
ChristosK...υποννοείς τίποτα με την υπογραφή σου ή το πας φιρί φιρί να μπούμε σε πλειοδοτικό διαγωνισμό;
:D:D:D

Να τραβηχτώ; (με την κατάλληλη προμήθεια βέβαια :D )



:D:D μου πήρε το μυαλό.... αλλά οι καιροί είναι άσχημοι... :cheers

Iosif
14-09-10, 16:44
(Γ)κα(υ)λοτάξιδο!!


kai liga les

tsunami
14-09-10, 16:49
ΟΠΛΟ...:applause:applause:applause

skipper
14-09-10, 17:37
:ti::ti::ti::ti::ti::ti::ti::ti::ti::ti::ti::ti::t i:

:applause:applause:applause:applause:applause

bebis
14-09-10, 17:46
Μπραβο Νικο φοβερο το σκαφος σε ολα τα επιπεδα....
Για μια ακομη φορα .........:love: :love: :love:


Υ.Γ. σου εβγαλα και στιχακι αλλα θα σου το πω απο κοντα...

MANOLIS
14-09-10, 18:29
:applause :applause :applause

ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΔΑΡΟΣ
14-09-10, 22:55
Τα ξεμαλιασατε τα κορίτσια:D

keyzer
14-09-10, 23:46
Μόλις ανέβηκε και το βιντεάκι από το ελικόπτερο :thumbs:

http://www.youtube.com/watch?v=B0D0MTcXi4c

1. Τρελό κομμωτήριο η βαρκάρα σας
2. Απίστευτο πάτημα...:thumbs:

vlaskon
15-09-10, 00:53
Τωρα παλι τα ιδια θα λεμε
:applause :applause :RIB-love :applause :applause

pakar
15-09-10, 08:20
απιθανο,να το χαίρεσαι:cheers




βαλε ομως λιγο ακομα,ολοκληρο ελικοπτερο σηκωθηκε για 3':wonder::D


βαλε πραμα να δουμε:ti:

georgescorpion
15-09-10, 08:41
Οκ..Πολύ καλό..Για την ιστορία και για όσους ίσως δεν γνωρίζουν το ελικόπτερο(μιλάμε για ένα Bell απλό) ταξιδεύει με 120-125 knots.Οπότε αν πάει ο διάολος με 80,δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά...!!

Αλλά αναρωτιέμαι πραγματικά πως μπορεί να είναι στα 80....Μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ..

nikot33
15-09-10, 08:56
Οκ..Πολύ καλό..Για την ιστορία και για όσους ίσως δεν γνωρίζουν το ελικόπτερο(μιλάμε για ένα Bell απλό) ταξιδεύει με 120-125 knots.Οπότε αν πάει ο διάολος με 80,δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά...!!

Αλλά αναρωτιέμαι πραγματικά πως μπορεί να είναι στα 80....Μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ..

Γιώργο να κανονίσουμε να πάμε βόλτα όποτε θέλεις.Είναι αδρεναλίνη σκετη :thumbs:

Vinci
15-09-10, 09:41
Πολύ όμορφη και η παρουσίαση με τα πλάνα από το ελικόπτερο.
:applause:applause:applause

Όταν οι περισσότεροι αρκούνται σε πλάνα από βράχια η Technohull μας πετάει!
Μπράβο σας.
:applause:applause

georgescorpion
15-09-10, 09:57
Γιώργο να κανονίσουμε να πάμε βόλτα όποτε θέλεις.Είναι αδρεναλίνη σκετη :thumbs:

Τωρα εσυ φιλε Νικο θα νομιζεις οτι επιτηδες εγραψα οτι δεν θα μαθω ποτε πως ειναι στα 80...Ομως σε ευχαριστω για την προσκληση κα την αποδεχομαι μετα χαρας!!

Αν και θα βαλω φιλτροχοανη,τσιπακι,σκουπα,ελευθερη εισαγωγη αερα,θα το δοκιμασω στην Βουτα,θα βγαλω την τουαλετα,θα βγαλω το Τοπ,θα βγαλω τις αγκυρες και τα ρεζερβουαρ... και θα προσθεσω ενα πλαστικο των 50 λιτρων..θα χασω και 30 κιλα και τοτε θα παμε κοντρα..!!!:mouahaha :mouahaha :lol: :lol:

Σοβαρα τωρα,οποτε μα οποτε θελεις,στειλε πρ.μηνυμα και φυγαμε..Σε ευχαριστω!

vlaskon
15-09-10, 10:04
Τωρα εσυ φιλε Νικο θα νομιζεις οτι επιτηδες εγραψα οτι δεν θα μαθω ποτε πως ειναι στα 80...Ομως σε ευχαριστω για την προσκληση κα την αποδεχομαι μετα χαρας!!

Αν και θα βαλω φιλτροχοανη,τσιπακι,σκουπα,ελευθερη εισαγωγη αερα,θα το δοκιμασω στην Βουτα,θα βγαλω την τουαλετα,θα βγαλω το Τοπ,θα βγαλω τις αγκυρες και τα ρεζερβουαρ... και θα προσθεσω ενα πλαστικο των 50 λιτρων..θα χασω και 30 κιλα και τοτε θα παμε κοντρα..!!!:mouahaha :mouahaha :lol: :lol:

Σοβαρα τωρα,οποτε μα οποτε θελεις,στειλε πρ.μηνυμα και φυγαμε..Σε ευχαριστω!

τα καπακια απο τα ταμπουκια μη ξεχασεις:D :D

Iosif
15-09-10, 10:24
1. Τρελό κομμωτήριο η βαρκάρα σας


techno-hair :)

jbrav
15-09-10, 11:39
I am Speechless

Πάντως οι κυρίες... ή το λέει η καρδιά τους ή δεν καταλάβαιναν τι συμβαίνει.

sotis
15-09-10, 13:50
:applause το εδειξα στην συζυγο που πηγαινει 2 φορες την εβδομαδα κομμωτηριο τι ισιωτικη και μακακιες ολα τα λ7:p να εισαι καλα να το χαρεις :cheers

nikot33
15-09-10, 14:50
Τα ξεμαλιασατε τα κορίτσια:D

Ενώ εσύ θα τα πήγαινες καλύτερα ε ??? :p



Πάντως οι κυρίες... ή το λέει η καρδιά τους ή δεν καταλάβαιναν τι συμβαίνει.

Οι πλάκα είναι ότι οι δύο συγκεκριμένες είναι του γκαζοσυναφιού οπότε ... και το λέει η καρδιά τους και καταλάβαιναν τι παίζει :p
Είχαμε λίγο γκρίνια για το μαλλί αλλά όλα καλά :D

vlaskon
15-09-10, 14:56
Ενώ εσύ θα τα πήγαινες καλύτερα ε ??? :p



Οι πλάκα είναι ότι οι δύο συγκεκριμένες είναι του γκαζοσυναφιού οπότε ... και το λέει η καρδιά τους και καταλάβαιναν τι παίζει :p
Είχαμε λίγο γκρίνια για το μαλλί αλλά όλα καλά :D

Εκεινες εβγαλαν το technoχα.... γιατι τους κανει χαλια το μαλλι:wonder:
:mouahaha :mouahaha :mouahaha :mouahaha

ΥΓ Μην παρεξηγεις αλλα δεν αντεχα να το κρατησω:cheers

Vinci
15-09-10, 14:59
Εκεινες εβγαλαν το technoχα....

Δε σε καταλαβαίνω...:wonder:
Γίνε πιο συγκεκριμένος!
:p:lol::lol:

pakar
15-09-10, 15:03
Είχαμε λίγο γκρίνια για το μαλλί αλλά όλα καλά :D

ε οχι μονο για το μαλλι η μια πηγε για αλλαγη γοφου σε καποια στιγμη:mouahaha

k_xatz
15-09-10, 17:44
Σ Κ Α Φ Α Ρ Α ! ΚΑΙ V I D E A Ρ Α !!!

vlaskon
15-09-10, 18:05
@nikot
εχεις αλλαξει κατι στο setup???
:applause :applause :applause

nikot33
15-09-10, 18:18
@nikot
εχεις αλλαξει κατι στο setup???
:applause :applause :applause

Μόνο προπέλες από αυτό που ξέρεις.

k_xatz
15-09-10, 21:05
nikot04 εχω την αδεια σου να το δημοσιευσω στο profile μου στο facebook? :-)

nikot33
15-09-10, 21:20
nikot04 εχω την αδεια σου να το δημοσιευσω στο profile μου στο facebook? :-)

Θα είναι τιμή μου :thumbs:
Σε ευχαριστώ θερμά:cheers

serdaris
16-09-10, 13:14
Απαιχτο το video αλλα η σκαφαρα ειναι ολα τα λεφτα!!!

jbrav
16-09-10, 15:36
Ενώ εσύ θα τα πήγαινες καλύτερα ε ??? :p


Οι πλάκα είναι ότι οι δύο συγκεκριμένες είναι του γκαζοσυναφιού οπότε ... και το λέει η καρδιά τους και καταλάβαιναν τι παίζει :p
Είχαμε λίγο γκρίνια για το μαλλί αλλά όλα καλά :D


¶ΞΙΕΣ, ¶ΞΙΕΣ, ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ!!!!

gerasimosk
16-09-10, 15:59
αφού το χαζεψα 645345354 φορές παρατήρησα ότι δεν φοράγατε σωσίβια

vlaskon
17-09-10, 08:45
Πρεπει να ειναι απο τις λιγες φορες που ο συγκεκριμενος "πιλοτος" αφηνει πισω του ¨συνεχομενα" απονερα.:D
:jerry: :jerry: :jerry:

Vangelis
25-09-10, 10:16
Τώρα το είδα...

Μπράβο Νίκο, πολύ όμορφο σκάφος!!!

Να είσαι καλά να το χαρείς, και να κάνεις πολλά μίλια. Είναι άψογο!!!

Δεν ξέρω πως είναι στα 80, πάντως φαίνεται να πατάει πάρα πολύ καλά!!!

Στην Τζιά την προηγούμενη Κυριακή ήταν πολύ επιβλητικό. :thumbs:

vlaskon
27-09-10, 16:50
και μια και δεν ανοιξαμε νεο θεμα για την βολτα της Κυριακης 26/9 να πω οτι ,αν και δεν μπηκα μεσα ουτε λεπτο , 999 respect:applause :applause

keyzer
18-05-11, 12:50
http://www.bruggemarinecenter.com/ribs-evenement/ribex-boatshow-13-tot-15-mei-2011

Στην φετινή RIBEX, ο Βέλγος που έχει το ανωτέρω μαγαζί, παρουσίασε στην θάλασσα το 999 με 2 350άρες Γιαμάχα. Η ελληνική παρουσία εκτιμήθηκε ιδιαίτερα, αλλά ήταν και εντυπωσιακή, αφού με τα συγκεκριμένα μοτέρ έγραφε νούμερα που άρχιζαν από 7....

M987TTP
18-05-11, 14:17
Ήσασταν Τζιά Κυριακή κα ιδεν σας πέτυχα;;; ΈΚανα τον γύρο της Τζιάς και έφαγα στην Λαγουδέρα στο Λιμάνι, που ήσασταν όλοι;!

pakar
18-05-11, 14:44
http://www.bruggemarinecenter.com/ribs-evenement/ribex-boatshow-13-tot-15-mei-2011

Στην φετινή RIBEX, ο Βέλγος που έχει το ανωτέρω μαγαζί, παρουσίασε στην θάλασσα το 999 με 2 350άρες Γιαμάχα. Η ελληνική παρουσία εκτιμήθηκε ιδιαίτερα, αλλά ήταν και εντυπωσιακή, αφού με τα συγκεκριμένα μοτέρ έγραφε νούμερα που άρχιζαν από 7....

μπράβο:thumbs:,πολυ χρήσιμο αυτό που μας μετέφερες.
δηλαδή με τα 2 γιαμαχα 350,αν και μεγαλύτερο βάρος στο καθρέπτη, παει πιο γρήγορα απο τα 2 βεραντο 350...

για πες λεπτομέρειες,λιφτ είχαν? τι προπέλες?

Vinci
18-05-11, 14:46
...για πες λεπτομέρειες,λιφτ είχαν? τι προπέλες?

Γιατί ρε φίλε....το σκέφτεσαι; :lol::lol::lol::mouahaha:mouahaha:mouahaha

pakar
18-05-11, 14:49
Γιατί ρε φίλε....το σκέφτεσαι; :lol::lol::lol::mouahaha:mouahaha:mouahaha

οχι ρε φιλε........κρατάω στατιστική:tongues

keyzer
18-05-11, 14:49
δύο φωτό από τις φορές που βγήκε βόλτα κόσμος

keyzer
18-05-11, 14:52
μπράβο:thumbs:,πολυ χρήσιμο αυτό που μας μετέφερες.
δηλαδή με τα 2 γιαμαχα 350,αν και μεγαλύτερο βάρος στο καθρέπτη, παει πιο γρήγορα απο τα 2 βεραντο 350...

για πες λεπτομέρειες,λιφτ είχαν? τι προπέλες?

Αφού είναι στεπάτο, Πάνο μου, μάλλον καλό του κάνει το βάρος πίσω.
Οι προπέλες είναι hering 5 φτερες 25'.

pakar
18-05-11, 15:18
Αφού είναι στεπάτο, Πάνο μου, μάλλον καλό του κάνει το βάρος πίσω.
Οι προπέλες είναι hering 5 φτερες 25'.

σε ολα τα στεπατα κάνει καλό το βάρος πίσω?γιατι σε ενα άλλο περσι δεν του έκανε και τοσο καλο αν θυμάμαι καλά...


να και οι γιαμαχα που τελικά αποδίδουν και σε σπορ σκάφη και οχι μόνο σε βαριά που ζμπρωχνουν:D

keyzer
18-05-11, 15:40
σε ολα τα στεπατα κάνει καλό το βάρος πίσω?γιατι σε ενα άλλο περσι δεν του έκανε και τοσο καλο αν θυμάμαι καλά...


Στα τελευταία δεδομένα που υπάρχουν, το 999 αν είναι στα όρια να κάνει σούζα το τρέιλερ:D ...είναι πολύ γρήγορο. Ακόμη και με jerrado:thumbs: , όχι 350 απαραίτητα, δηλαδή.

Vinci
18-05-11, 15:54
@pakar
Νομίζω ότι σε κάποια σκάφη όταν η ταχύτητα γίνει τόση ώστε να μπορεί να κατέβει από το τρείλερ εν στάση χωρίς να βυθιστεί όλη η γάστρα στο νερό η πλώρη πρέπει να αντιστέκεται καλύτερα από την πρύμνη ειδικά σε συνθήκες κοντού κυμματισμού και άτσαλου.

pakar
18-05-11, 15:55
@pakar
Νομίζω ότι σε κάποια σκάφη όταν η ταχύτητα γίνει τόση ώστε να μπορεί να κατέβει από το τρείλερ εν στάση χωρίς να βυθιστεί όλη η γάστρα στο νερό η πλώρη πρέπει να αντιστέκεται καλύτερα από την πρύμνη ειδικά σε συνθήκες κοντού κυμματισμού και άτσαλου.


με αυτήν την εξήγηση αρχίζει και ξεδιαλύνει μεσα στο μυαλό μου η χρήση των στεπς:thumbs:

Vinci
18-05-11, 15:56
@pakar
Απλά θέλει μεγάλη προσοχή στη διάρκεια.

vlaskon
18-05-11, 16:02
http://www.bruggemarinecenter.com/ribs-evenement/ribex-boatshow-13-tot-15-mei-2011

Στην φετινή RIBEX, ο Βέλγος που έχει το ανωτέρω μαγαζί, παρουσίασε στην θάλασσα το 999 με 2 350άρες Γιαμάχα. Η ελληνική παρουσία εκτιμήθηκε ιδιαίτερα, αλλά ήταν και εντυπωσιακή, αφού με τα συγκεκριμένα μοτέρ έγραφε νούμερα που άρχιζαν από 7....

:wonder: δηλαδή να υποθέσω οτι τα "αλλα" ειναι :silly:
:D :D

Capitano
18-05-11, 16:06
Πω πω suzuki που παίζει στην πρώτη φωτογραφία...:ti:
Οι ταπετσαριες του 999 πολύ μου αρέσουν... διοακριτικά και όμορφα χρώματα!

keyzer
18-05-11, 16:17
με αυτήν την εξήγηση αρχίζει και ξεδιαλύνει μεσα στο μυαλό μου η χρήση των στεπς:thumbs:

bravo, τέλεια!

keyzer
18-05-11, 16:18
@pakar
Απλά θέλει μεγάλη προσοχή στη διάρκεια.
....ναι και στο stroke:lol:

pakar
18-05-11, 16:21
bravo, τέλεια!

hering bravo? αυτή εννοείς:wonder:

FOYSKA
18-05-11, 17:48
Παντως ανεξαρτητα απο οτιδηποτε Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ και μονο της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ εταιρειας σε αυτη την εκθεση αξιζει πολλα ΜΠΡΑΒΟ και πολλα ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ

Capitano
18-05-11, 17:54
Παντως ανεξαρτητα απο οτιδηποτε Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ και μονο της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ εταιρειας σε αυτη την εκθεση αξιζει πολλα ΜΠΡΑΒΟ και πολλα ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ
¶ντε μπράβο γράψατε και κάτι σοβαρό...:bravo :bravo :bravo
Εγώ δεν το έγραφα γιατί θα με λέγατε "οπαδό" κολλημένο με τη "μπάλα" και άλλα τέτοια όμορφα...:tongues

pakar
18-05-11, 18:07
:bravo
Εγώ δεν το έγραφα γιατί θα με λέγατε "οπαδό" κολλημένο με τη "μπάλα" και άλλα τέτοια όμορφα...:tongues

δηλαδη τωρα που δεν το εγραψες...........δε σε λεμε :wonder::tongues:tongues

Vinci
18-05-11, 18:16
Παντως ανεξαρτητα απο οτιδηποτε Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ και μονο της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ εταιρειας σε αυτη την εκθεση αξιζει πολλα ΜΠΡΑΒΟ και πολλα ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ

Αυτό έλεγα σε κάποιον στο τηλέφωνο. Γίνεται να αρχίσουν να πουλάνε 5-10 βάρκες στο εξωτερικό; να αρχίσουν και άλλες Ελληνικές εταιρείες να βλέπουν προς τα έξω, μήπως και αρχίσουμε να βλέπουμε μια άκρη στο τούνελ. :thumbs:

Capitano
18-05-11, 18:26
Αυτό έλεγα σε κάποιον στο τηλέφωνο. Γίνεται να αρχίσουν να πουλάνε 5-10 βάρκες στο εξωτερικό; να αρχίσουν και άλλες Ελληνικές εταιρείες να βλέπουν προς τα έξω, μήπως και αρχίσουμε να βλέπουμε μια άκρη στο τούνελ. :thumbs:
Ναι και μετά να "μυρίσουν" ψωμί οι γυπαετοί μας και να βάλουν κάποιον ειδικό φόρο εξαγωγών ειδών πολυτελείας και να πάει άπατος άλλος ένας τομέας που θα μπορούσαμε να διακριθούμε...:kyreleison

Vinci
18-05-11, 18:41
ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι με τέτοια κουτουλιά που έχουμε φάει ΙΣΩΣ να αλλάξει κάτι. :wonder:
Πάντως αν κρίνω από διάφορες γραφειοκρατείες και διαδικασίες που τρέχω τον τελευταίο καιρό (στηριζόμενες σε Βασιλικά Διατάγματα :ti::ti:) ΔΕΝ έχει γίνει ακόμη τίποτε....:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:.

Όπως και να'χει όμως, μόνο η εξωστρέφεια μας "σώζει".
:applause:applause:applauseστην Technohull οπότε και καλές δουλειές.

FOYSKA
18-05-11, 19:58
¶ντε μπράβο γράψατε και κάτι σοβαρό...:bravo :bravo :bravo
Εγώ δεν το έγραφα γιατί θα με λέγατε "οπαδό" κολλημένο με τη "μπάλα" και άλλα τέτοια όμορφα...:tongues
χμχμχμχμχμ ....... τα εγραψα ομως οπως ακριβως μου τα "υπαγορευσες" :):lol::lol:
Εχω παρακαλεσει ενα φιλο ο οποιος ειχε παει στην εκθεση ( επισκεπτης) να μου δωσει φωτογραφιες να τις ανεβασω σε ξεχωριστο θεμα . Ελπιζω να γινει δεκτο το αιτημα μου :thumbs:

vlaskon
18-05-11, 21:56
Αυτό έλεγα σε κάποιον στο τηλέφωνο. Γίνεται να αρχίσουν να πουλάνε 5-10 βάρκες στο εξωτερικό; να αρχίσουν και άλλες Ελληνικές εταιρείες να βλέπουν προς τα έξω, μήπως και αρχίσουμε να βλέπουμε μια άκρη στο τούνελ. :thumbs:

τότε να δεις τι πτωση τιμων:kyreleison θα πεσει
: no comment

vlaskon
18-05-11, 22:04
χμχμχμχμχμ ....... τα εγραψα ομως οπως ακριβως μου τα "υπαγορευσες" :):lol::lol:
Εχω παρακαλεσει ενα φιλο ο οποιος ειχε παει στην εκθεση ( επισκεπτης) να μου δωσει φωτογραφιες να τις ανεβασω σε ξεχωριστο θεμα . Ελπιζω να γινει δεκτο το αιτημα μου :thumbs:

:wonder: ποιος αραγε:wonder:

Capitano
18-05-11, 22:38
:wonder: ποιος αραγε:wonder:
Ο Mike!:thumbs:

k_xatz
19-05-11, 02:04
http://www.bruggemarinecenter.com/ribs-evenement/ribex-boatshow-13-tot-15-mei-2011

Στην φετινή RIBEX, ο Βέλγος που έχει το ανωτέρω μαγαζί, παρουσίασε στην θάλασσα το 999 με 2 350άρες Γιαμάχα. Η ελληνική παρουσία εκτιμήθηκε ιδιαίτερα, αλλά ήταν και εντυπωσιακή, αφού με τα συγκεκριμένα μοτέρ έγραφε νούμερα που άρχιζαν από 7....
:applause και καλη συνεχεια!:thumbs:

Vinci
19-05-11, 08:34
τότε να δεις τι πτωση τιμων:kyreleison θα πεσει
: no comment

Αποκόβεις τις παραγωγικές δυνάμεις από την κοινωνία, αλλά ανοίγει μεγάλη κουβέντα που δεν είναι το χώρου και του χρόνου, οπότε...βολέψου με το 888.:lol::lol::lol::love:

vlaskon
19-05-11, 15:28
Αποκόβεις τις παραγωγικές δυνάμεις από την κοινωνία, αλλά ανοίγει μεγάλη κουβέντα που δεν είναι το χώρου και του χρόνου, οπότε...βολέψου με το 888.:lol::lol::lol::love:

:ti: :wonder: :silly: :eek: :wonder:

Vinci
19-05-11, 16:30
Για πες μου τί δεν κατάλαβα σε αυτό που είπες...γιατί αυτό που έγραψα ΕΙΝΑΙ σωστό.
:)

vlaskon
19-05-11, 17:32
Για πες μου τί δεν κατάλαβα σε αυτό που είπες...γιατί αυτό που έγραψα ΕΙΝΑΙ σωστό.
:)

Εγώ ειμαι που δεν κατάλαβα τι λες

Vinci
19-05-11, 18:02
Αν οι μικρομεσσαίες επιχειρήσεις/ εχθροί του κράτους (σήμερα) αντιμετωπιστούν όπως πρέπει και αποκτήσουν εξωστρέφεια, κοιτάξουν προς το εξωτερικό και αναπτυχθούν εισάγοντας συνάλλαγμα και δημιουργήσουν ανάγκες σε θέσεις εργασίας και υλικά θα κινηθεί κάποια στιγμή η οικονομία.
Είναι τραγικό να περιμένουμε να βρίσκεται ο άλλος στα πρόθυρα αυτοκτονίας για να σκοτώσει τα προϊοντα του, ώστε να ψωνίσουμε στα μέτρα τα δικά μας και όχι της αξίας του προϊόντος.
ΒΕΒΑΙΑ...αν δουλεύει στη βιοτεχνία ο ανασφάλιστος Ιμπραήμ ή ο Έλληνας των 500¤ και τα λεφτά πηγαινοέρχονται μαύρα ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

Τα παραπάνω βέβαια είναι ελάχιστα μπροστά σε αυτά που μπορούμε να πούμε...η δε χρονική στιγμή με τη χώρα υπό κατάρρευση, την επίσημη ανεργία στο 20% (θεωρώντας τους 4ώρους εργαζόμενους ότι δεν είναι άνεργοι) και τη λογική που επικρατεί στον περισσότερο πληθυσμό "μακρυά από τον κόλο μου κι ας είναι όπου να'ναι"...πάλι είναι λάθος.
Οπότε...δεν είναι ούτε του χώρου (F4all), ούτε του χρόνου (2011).
:thumbs:

vlaskon
19-05-11, 23:18
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .
¶λλοι είναι οι κασανδρες που περίμεναν -ευχονταν να συμβεί αυτο που λες για να πάρουν βάρκες με τιμή το κόστος τους σε πολυεστερα ενώ τηλεφωνούν σε οποίον πουλάει και κάνουν προσφορές λες και πουλάει να γλιτώσει τη φυλακή.

vertigo
24-05-11, 12:03
Ηρθε απο Τουρκια μερια προχθεs 999 πολυ μ@@@@αρα και με εκανε εθνικα υπερηφανω οτι μπορουμε και πουλαμε σκαφοι στην Τουρκια,και το λεω αυτο γιατι εχω δει καποια ναυπηγεια τουs που φτιαχνουν μεγαλα κρουιζερ και εχω παθει πλακα,ειναι 100 χρονια μπροστα.

Vinci
24-05-11, 12:11
Μήπως ήταν κανένα κλεμμένο που πηγαινοφέρνει λαθρομετανάστες;
:)

Στην Τουρκία πάντως βοηθούν την βιομηχανία τους που αφορά τα σκάφη και "κυνηγούν" να λεμβολογούνται σκάφη ακόμη (και κυρίως) και ξένων με τη σημαία τους.
ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΜΑΣ.

Capitano
24-05-11, 12:33
Μήπως ήταν κανένα κλεμμένο που πηγαινοφέρνει λαθρομετανάστες;
:)

Στην Τουρκία πάντως βοηθούν την βιομηχανία τους που αφορά τα σκάφη και "κυνηγούν" να λεμβολογούνται σκάφη ακόμη (και κυρίως) και ξένων με τη σημαία τους.
ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΜΑΣ.

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑΚΗ!:tongues

Είναι ένα σκάφος που πουλήθηκε το καλοκαίρι του 2010 και εκτελεί χρέη super tender νομίζω!:D
Τουλάχιστον στην παράδοση στη Ρόδο ο ιδιοκτήτης ήρθε να το παραλλάβει με το yacht...:)

vertigo
24-05-11, 12:36
Kαι κατι αλλο ειχε μαζι 4,5 μωρακια.....:kyreleison :kyreleison

Lakis
24-05-11, 13:20
NOT A TOY ??? (name)

http://www.facebook.com/group.php?gid=37175286721#!/photo.php?fbid=445930389725&set=o.39427216876&type=1&theater

FOYSKA
24-05-11, 14:23
Oι ευκαιριες που παρουσιαζονται δεν ειναι πολλες .....
Ευχομαι με αφορμη και την παρουσια στην RIBEX και την πωληση- διαφημιση του σκαφους , να κυνηγησει η εταιρια να ξεφυγει απο τις μιζερες καταστασεις καθε ειδους :thumbs:

Vinci
24-05-11, 14:31
Oι ευκαιριες που παρουσιαζονται δεν ειναι πολλες .....
Ευχομαι με αφορμη και την παρουσια στην RIBEX και την πωληση- διαφημιση του σκαφους , να κυνηγησει η εταιρια να ξεφυγει απο τις μιζερες καταστασεις καθε ειδους :thumbs:

Τώρα εσύ κάτι έχεις στο μυαλό σου...αλλά τί; :wonder:

k_xatz
24-05-11, 17:25
NOT A TOY ??? (name)

http://www.facebook.com/group.php?gid=37175286721#!/photo.php?fbid=445930389725&set=o.39427216876&type=1&theater (http://www.facebook.com/group.php?gid=37175286721#%21/photo.php?fbid=445930389725&set=o.39427216876&type=1&theater)
δεν ειναι mega yaght αυτο!
το 999 σιγουρα του πεφτει MEGA tender!

Capitano
24-05-11, 18:08
δεν ειναι mega yaght αυτο!
το 999 σιγουρα του πεφτει MEGA tender!
Ναι τώρα εσένα αυτό σε πείραξε?
Μπορεί να το σέρνει από πίσω σαν τα ιστιοπλοϊκά...:lol:
Που να ξέρω για τι χρήση το πήρε ρε φίλε... ήξερα απλά ότι το παρέλαβε με ένα μεγάλο cruiser...:thumbs:

Vinci
24-05-11, 18:32
δεν ειναι mega yaght αυτο!
το 999 σιγουρα του πεφτει MEGA tender!

+1000 :thumbs:

Capitano
24-05-11, 19:32
Ρε σείς πάτε καλά???
Εκεί κολλήσατε δλδ???
Μην ακούσουμε ότι έγινε κάτι καλό--> Ότι κάνουμε στοιχειώδεις εξαγωγές... να πιαστούμε από την "τρίχα" για να πούμε κάτι...δλδ τι? ότι δεν είναι "mega tender" γιατί δεν χωράει πανω στο Feretti αλλά είναι δεύτερο σκάφος έτσι για να ξεκαπνίζει... εντάξει τώρα?:kyreleison :cheers
Ναι συγνώμη δεν ήμουν εκεί κατά την παραλλαβή και δεν ήξερα πόσα πόδια ήταν το cruiser...:tongues

@Babis
Απαράδεκτη η αναφορά για λαθρομετανάστες ρε φίλε... είπαμε να κάνουμε λίγο ενδιαφέρον το forum που έχει "πέσει" αλλά να μη λέμε και χαζομάρες...
Φιλικά το λέω... ξέρω ότι το έγραψες για χαβαλέ, αλλα το διαβάζουν πολλοί άσχετοι...:thumbs:

Vinci
24-05-11, 21:28
Στρατή...chill out.:)
Διάβασε λίγο πρώτα τί έγραψε ο k_xatz και μετά ξεκίνα. Δεν απαξιώνουμε το 999, αλλά το άλλο.
Όσο για την παρατήρηση προς εμένα...περιμένω τη δευτερολογία σου, ΑΦΟΥ πρώτα ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ τί γράφω στο ποστ που αναφέρεσαι ότι λέω χαζομάρες.

Υ.Γ. Σου στέλνω πμ για να σου τα χώσω.:)

k_xatz
24-05-11, 21:34
εγω θελω φωτο κ απο τα 4-5 μωρακια που λεει ο vertigo:offtopic::fouskoto4all:cheers

Capitano
25-05-11, 00:59
εγω θελω φωτο κ απο τα 4-5 μωρακια που λεει ο vertigo:offtopic::fouskoto4all:cheers
Εσύ το ξέρω ότι το έχεις πιάσει το "βαθύτερο" νόημα αγόρι μου...:ti: :bravo :D :cheers
@Babis
Μπάμπη το ξαναδιάβασα...συμπέρασμα: θα σου στείλω καμιά φώτο από τα 4-5 κοριτσάκια να ξελαμπικάρεις αγόρι μου...το θέμα δεν ήταν το Cruiser αλλά το 999!:love: :tongues :tongues :tongues

Vinci
25-05-11, 09:35
δεν ειναι mega yaght αυτο!
το 999 σιγουρα του πεφτει MEGA tender!

Σε αυτό συμφώνησα


...Μπάμπη το ξαναδιάβασα...συμπέρασμα: θα σου στείλω καμιά φώτο από τα 4-5 κοριτσάκια να ξελαμπικάρεις αγόρι μου...το θέμα δεν ήταν το Cruiser αλλά το 999!:love: :tongues :tongues :tongues

Στρατή, έχει πάρει φόρα το μυαλό σου από τους αγώνες και βλέπεις ό,τι θες. Η μπηχτή δεν είναι για το ομόσταυλό σου, αλλά για το "μικρό" του Yacht που έχει βοηθητικό ένα σκάφος με τα μισά του μέτρα. Τα άλλα περί εξαγωγών, τις τρίχες και τις τριχιές εσύ τα κόλησες με το που μπήκες στο θέμα. Όσον αφορά στη φωτογραφία με τα κοριτσάκια...κράτα την...σίγουρα είναι λερωμένη.


...Τι να σας πώ ρε παιδιά....έχει παραγίνει το κακό με τις "παρατάξεις" και τα "στρατόπαιδα" μου φαίνεται... κάπου έχουμε χάσει τη μπάλα...
Σκοτίστηκα και για τις πορτοκαλιές και για τα πορτοκάλια...:cheers

Για να μη ξεχνιόμαστε.

Capitano
25-05-11, 09:55
Ναι ναι...για εμένα λές να ξαναδιαβάσω, αλλά ρίξε μια ματία στο αρχικό μου ποστ... στο χρέη super tender έβαλα "νομίζω" και επίσης είπα ότι πήγε να το παραλάβει με το Yacht αν εσάς δεν σας κάνει το 20-25 μέτρων Ferretti για Yacht πρόβημά σας... μην συνεχίζεται ν' αποπροσανατολίζετε τη συζήτηση με χαζομάρες και παραθέσεις για να βγώ στη σέντρα please... δεν έχει κανένα νόημα...
Δεν ανέφερα πουθενά mega yacht εγώ...
Εντάξει αφού το έχετε πάρει χαμπάρι και είμαι "βαμμένος στενόμυαλος οπαδός" της Technohull MONO:kyreleison

Vinci
25-05-11, 10:04
Εγώ σχολίασα το μέγεθος του Yacht σε συνάρτηση με το 999.
Τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.
Ούτε χαζομάρες, ούτε παραθέσεις για αποπροσανατολισμούς.