PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΟ ΠΟΔΙ VERADO?



vertigo
20-07-11, 10:32
ξερει καπoιοs τη διαφορεs εχει απο το παλιο,περα απο το οτι ειναι 1,85 και στη 300.

Vangelis
20-07-11, 10:52
Το νέο είναι αυτό που φοράει η 350. :)

Έχει μεγαλύτερο βολβό και μεγαλύτερες / περισσότερες τριβές.

Οι παιδικές αρρώστιες πρέπει να έχουν ιαθεί... :wonder:

FOYSKA
20-07-11, 14:10
ξερει καπoιοs τη διαφορεs εχει απο το παλιο,περα απο το οτι ειναι 1,85 και στη 300.
...μεσα η εξω :wonder:

miki
20-07-11, 17:38
η εξω μεσα.....

vertigo
21-07-11, 09:24
και μεσα και εξω.

louloudis
27-07-11, 11:39
Νομιζω αυτο το Link απαντα σε ολες τις αποριες.........

http://www.veradoclub.com/smf/index.php?PHPSESSID=kmdepe8luaac1hinu5q1isadc6&topic=4556.msg38730#new

keyzer
27-07-11, 13:52
Νομιζω αυτο το Link απαντα σε ολες τις αποριες.........

http://www.veradoclub.com/smf/index.php?PHPSESSID=kmdepe8luaac1hinu5q1isadc6&topic=4556.msg38730#new

Ωραίος, Κώστα:thumbs: .

Κράτησα τα εξής:

added lift supplied by the new 5.44-inch gearcase

It is approximately 13-pounds lighter than the larger 5.44-inch gearcase and has a smaller hydrodynamic profile, that ensures top performance on these boat types

This larger gearcase will provide the added robustness and lift that these increasingly larger boats require


και αναφέρει και κάτι για τον Γεράσιμο:D
If you’re the type of offshore operator who continuously finds yourself in very rough seas, or if you’re a more aggressive boat driver who finds your propellers are frequently ventilating (the propellers are coming in and out of the water rapidly, creating significant load / unload on the engine’s drive train), you will want the 300 hp Mercury Verado with the silver 5.44-inch, 1.75 HD gearcase. The 5.44-inch, 1.75 HD gearcase provides a larger propeller shaft and the solid hub system that is more suited for this type of environment. It is important to note that this gearcase option requires the use of Mercury Racing’s 1.25-inch solid propeller hub kit (the HD gearcase is not compatible with the Flo Torq II shock-absorbing hub system).

vertigo
28-07-11, 09:46
Μετα απο την πρωτια με 2 σπασμενα μοτερ μου εδωσαν ενα τετοιο ποδι για να δουν αν ειναι καλο.....παντωs μεγαλο ειναι.Τωρα κατα τ αλλα θα δουμε........χαχαχαχαχχα

ChristosK
28-07-11, 10:07
Σιδεροφαγε...

Σου λέει άμα δεν το σπάσει αυτός μια χαρα θα είναι το πόδι!:mouahaha

GEORGE
28-07-11, 11:13
Μετα απο την πρωτια με 2 σπασμενα μοτερ μου εδωσαν ενα τετοιο ποδι για να δουν αν ειναι καλο.....παντωs μεγαλο ειναι.Τωρα κατα τ αλλα θα δουμε........χαχαχαχαχχα



καινουργιο μοτερ 2 ποδια??? ωραια φαντασου να χιλιασουν οι ωρες τι εχει να γινει

paperino
28-07-11, 11:35
Μετα απο την πρωτια με 2 σπασμενα μοτερ μου εδωσαν ενα τετοιο ποδι για να δουν αν ειναι καλο.....παντωs μεγαλο ειναι.Τωρα κατα τ αλλα θα δουμε........χαχαχαχαχχα

Γειά σου πρόεδρε, και γω το τσάκισα το ποδάρι και έβαλα το νέο. Ακόμα δεν έχω τσεκάρει τι ακριβώς παίζει. Άσε που δεν ξέρω αν πρέπει να πάω σε άλλη προπέλα. Έχω το 275 που είχε μείωση 1.85, όπως και το νέο πόδι, σε αντίθεση με το 300 που είχε 1.75.
Μόλις έχω εικόνα θα σου γράψω τις εντυπώσεις μου, χαιρετισμούς στην όμορφη Λέρο.:)

mpratsera
28-07-11, 15:09
Μετα απο την πρωτια με 2 σπασμενα μοτερ μου εδωσαν ενα τετοιο ποδι για να δουν αν ειναι καλο.....παντωs μεγαλο ειναι.Τωρα κατα τ αλλα θα δουμε........χαχαχαχαχχα

Ρε φιλαρακι ουτε το Κατ να ησουνα:haha :haha

tasos_leros
28-07-11, 15:40
Ρε φιλαρακι ουτε το Κατ να ησουνα:haha :haha

Σας δινω πληροφορια Α1....
Για καλο και για κακο... και με τοσα που εχουν δει τα ματια του προεδρου..
δεν παει πουθενα χωρις να ειναι μαζι του ενα σκαφος με YAMAHA... αρκει να σας πω οτι στον ομιλο οι γιαμαχακηδες χτυπαμε βάρδιες με τον προεδρο.. προχθες την Κυριακη ειχαμε αλαγη στα Τηγανακια.. πηγα εγω.. εφυγε ο Kilis..
και του τα λεω.. παρε YAMAHA να σωθεις.. για "μαυρες" με χοντρα ποδια μου λεει ο προεδρος...

ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΟΣ ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΚΑΛΛΟΝΏΝ...

:haha :haha :haha :haha :haha :haha :haha :tongues :tongues :tongues

vertigo
28-07-11, 17:18
Εχειs δικιο φιλε μου,αλλα ειναι ομορφη η που@@@α ασε που οταν οδηγαs εισαι σε αλλη διασταση ρε παιδι μου.:love: :love: :love: :haha

mpratsera
29-07-11, 01:52
Ξ

Σας δινω πληροφορια Α1....
Για καλο και για κακο... και με τοσα που εχουν δει τα ματια του προεδρου..
δεν παει πουθενα χωρις να ειναι μαζι του ενα σκαφος με YAMAHA... αρκει να σας πω οτι στον ομιλο οι γιαμαχακηδες χτυπαμε βάρδιες με τον προεδρο.. προχθες την Κυριακη ειχαμε αλαγη στα Τηγανακια.. πηγα εγω.. εφυγε ο Kilis..
και του τα λεω.. παρε YAMAHA να σωθεις.. για "μαυρες" με χοντρα ποδια μου λεει ο προεδρος...

ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΟΣ ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΚΑΛΛΟ
ΏΝ...

:haha :haha :haha :haha :haha :haha :haha :tongues :tongues :tongues

:haha :haha τ:haha

keyzer
29-07-11, 13:13
Αντώνη, πες λίγο διαφορές?
Έχει πέσει λίγο η τελική ή έχει τσιμπήσει λίγο η κατανάλωση?
Η πρύ,μνη είναι λίγο πιο ανάλαφρη, όπως λέει η θεωρία ή μπα?

vertigo
29-07-11, 17:41
Απο τελικεs θα τα πουμε το χειμωνα,γιατι το σκαφοs δεν εχει καμια σχεση σε βαροs,απο καταναλωσειs δεν ειδα διαφορα,νομιζω εχω πιο πολυ τριμ [ηταν κλειδωμενο στο3,2 και σχεδον αρχιζε να κανει βενταλια ενω τωρα που το ξεκλειδωσα ανεβαζω 5,2 και δουλευει και παιρνει κ αλλο.]