PDA

Επιστροφή στο Forum : Βαρκάκι ή ribακι/ sibακι



Vinci
14-02-13, 15:34
Ζητείται για ζευγάρωμα με 9.9 κινητήρα (δικο μου).
:)

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

vertigo
14-02-13, 17:16
Πωλειται 360 viper αβρεχτω κουτα 1500 ευρω .:thumbs:

Vinci
14-02-13, 17:18
Ποιο είναι αυτό;

KRHTIKOS
14-02-13, 17:34
Πωλειται 360 viper αβρεχτω κουτα 1500 ευρω .:thumbs:

ΠΑΡΑ πολύ καλό σκαφάκι και μακάρι να του κάνει του φίλου , αλλά δεν το νομιζω γιατι δεν του κανει η 9,9 μηχανή που εχει , και θελει τουλαχιστον 20αρα γιατι όπως ειδα στην σελίδα του κατασκευαστή εχει βάρος σκετο το σκάφος 90 κιλά και δεχεται κ μαχ μηχανή 50ΗΡ.

Capitano
14-02-13, 17:41
Πωλειται 360 viper αβρεχτω κουτα 1500 ευρω .:thumbs:
Ρε σύ Αντώνη αυτό θέλει 25-30 άλογα...
Με 15άρα όσοι το έχουν ίσα ίσα που πλανάρει με δύο ελαφριά άτομα...

vertigo
14-02-13, 18:09
Ρε σύ Αντώνη αυτό θέλει 25-30 άλογα...
Με 15άρα όσοι το έχουν ίσα ίσα που πλανάρει με δύο ελαφριά άτομα...με 15 4τ πλαναρει και παει μια χαρα με 2 ατομα.

Capitano
14-02-13, 18:11
με 15 4τ πλαναρει και παει μια χαρα με 2 ατομα.

Αυτό λέω...με τρίτο άτομο ή ψαρευτικούς εξοπλισμούς δεν...

Vinci
14-02-13, 22:01
Ο κινητήρας μου είναι 9.9!
:)

Βάζω ένα που μου κέντρισε το ενδιαφέρον έτσι για την κουβέντα...αν και ξεφεύγει! wink1

http://www.car.gr/classifieds/boats/photos/3194678/

Δεν ξέρω αν πάει με την 9.9.

FOYSKA
14-02-13, 22:15
wink1 wink1 wink1
Πως φαινεται οτι δεν εχετε παει Βουρβουρου .....
Το 3,60 ειναι οτι πρεπει ....... Τι να το κανει το "πλαναρισμα" στις διαδρομες που θελει ..... Εδω τις κανει και με κουπια :lol:

Vinci
14-02-13, 22:21
wink1 wink1 wink1
Πως φαινεται οτι δεν εχετε παει Βουρβουρου .....
Το 3,60 ειναι οτι πρεπει ....... Τι να το κανει το "πλαναρισμα" στις διαδρομες που θελει ..... Εδω τις κανει και με κουπια :lol:

ΝΑΙ πές τα ρε Ντάνη...Με καταλαβαίνεις απόλυτα.
Δείτε αυτό:

http://www.car.gr/classifieds/boats/view/3302450/


Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

ΔΑΥΛΟΣ
15-02-13, 07:47
μακρια απο συμβατικα

georg
15-02-13, 11:07
Γιατι ρε Μητσο μακρυά απο συμβατικο.....

Λοιπόν από το 5/2004 με συμβατικό 3,40 με 15 2Τ ..... ΚΟΝΤΗ (9"Χ9) προπέλα & πλανάρει με εμενα (115 κιλά) 2 γυναίκες (αλλα 120) & 2 3χρονα παιδάκια (άλλα 40 κιλάκια) για αποστάσεις 1-2 μίλια στο Γερμενό.... Εμενα τη Κυρά & το μικρό ψυγεια σκατα κερατα για πλάκα μας απογειώνει......

ααααα & 9 χρόνια τωρα κιχ..... μονο ένα φύλλο πατώματος είχε λιώσει & το έφτιαξα σε μαραγκό (20 Ε)

http://fouskoto4all.gr/forum/showthread.php?5397-15-%EC%E5%F1%E5%F2-%EC%E5-%E5%ED%E1-%F0%E1%EB%E9%EF-%F6%E9%EB%EF-amp-%F4%EF-%F7%E1%EC%FC%E3%E5%EB%EF-%F4%EF%F5-MARADONA

Αν η 9.9 είναι δίχρονη (=γίνεται 15άρα) αβλεπί..... αλλιώς μια κοντή προπέλα & καθάρισες....

Vinci
15-02-13, 11:30
Πολύ ενθαρρυντικό το ποστ σου!!!!
Με έχουν αποτρέψει από PVC κι επειδή το παίρνω για να μην έχω έγνοιες, και όχι να αποκτήσω κολλώντας μπαλόνια κλπ, δεν τα κοιτούσα!!
Τι περιποίηση το κάνεις;
:wonder:

georg
15-02-13, 11:41
Πλυσιμο με γλυκο νερό όταν γυρίσει σπίτι (εμεινε 15 μερες στο λιμάνι το προηγούμενο καλοκαίρι, αλλιώς και αυθημερόν πλύσιμο) και τουμπα στο τρειλερ στη σκιά!!!


ΑΑΑΑΑ Και να μη το ξεχάσω..... μολις το είχα παρει το είχα "ΦΥΤΡΩΣΕΙ" σε κάτι βράχια..... (=τρυπες στο μπαλόνι και στο δάπεδο....) 9 χρόνια μετά δεν εχει κανει ΚΙΧ.....

Βέβαια είναι περίπου στα τέλη του από πλευράς αντοχής και σκέφτομαι για αντικατάσταση (αυτή τη χρονιά ή την επόμενη).....


ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΜΑΡΑΝ που φέρνει ο ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ.... αυτό πλανάρει ακόμα πιο εύκολα..... Μην ακούς τα περι PVC.... τα λ7 που θα πιάσεις όταν πουλήσεις το ΝΕΟΠΡΕΝ δεν θα είναι η διαφορά τιμής...... το πετάς το PVC και πας για άλλο....http://1.1.1.3/bmi/img16.imageshack.us/img16/8670/ribkissnt7.gif

gatz
15-02-13, 11:42
Εγω προσωπικά , σε περιοχή που είναι όλο αμμουδιές , δεν θα έπαιρνα συμβατικό φουσκωτό. Και εγώ θα αγχωνόμουν μην μου το γεμίσουν με άμμο , αλλά και οι άλλοι θα σπάζονταν με μένα !!

Vinci
15-02-13, 11:53
@Γιώργο
Το καταμαράν του Λουκιανού είναι το αγαπημένο μου, αλλά αν θυμάμαι καλά βγαίνει 2.5-3; χιλιάρικα.
Εγώ θέλω κάτι πολύ φθηνό, που να αντέχει και ίσα ίσα για μερικές διαδρομές το καλοκαίρι σε περιοχή με κυματισμό λίμνης και αποστάσεις <1ΝΜ!
:)

@Μιχάλη
Αυτό με την άμμο δεν το είχα σκεφτεί και επειδή εκεί τα μέρη είναι ΜΟΝΟ με άμμο...:wonder:

Βασικά το καλύτερο είναι μια πλαστική, κλασσική βάρκα, αλλά με χαλάει οπτικά!
:lol::lol::lol:

georg
15-02-13, 12:02
@Γιώργο
Το καταμαράν του Λουκιανού είναι το αγαπημένο μου, αλλά αν θυμάμαι καλά βγαίνει 2.5-3; χιλιάρικα.
Εγώ θέλω κάτι πολύ φθηνό, που να αντέχει και ίσα ίσα για μερικές διαδρομές το καλοκαίρι σε περιοχή με κυματισμό λίμνης και αποστάσεις <1ΝΜ!
:)


οχι γυρω στα 2 χιλιάρικα με τεντες ρεντες μεντες..... αλλα μη ξεχνάς ότι θα μπορείς να τραβάς κουλούρα με την 9.9..... αλλέως
http://www.car.gr/classifieds/boats/view/3309983/
& Καλοτάξιδο.....http://1.1.1.5/bmi/fouskoto4all.gr/forum/images/smilies/a_takethatfoo.gif

ΔΑΥΛΟΣ
15-02-13, 13:02
Γιωργο ειμαι παθων

3,20 θερμοκολλημενο PVC, με ξυλα ,γεμιζε αμμο και αναγκαζομουν να το ξε-συναρμολογω για καθαρισμα :doh: και φτου ξανα κι απο την αρχη ,μετα δε τα 3 χρονια αντε γεια,οταν ανοιξει καπου και το κολλας ,μετ ανοιγει καπου αλλου κοκ ,μπελλας μεγαλος

2,80 ψυχρη κολληση PVC,εντελως ΑΧΡΗΣΤΟ απο την πρωτη μερα, μολις εβρισκε λιγο κυματακι ,ξε-χαρβαλονοτανε σαν τον ''βιζολα -βιζολεβαζε '' του καραγκιοζη.. μετα απο ενα χρονο διαλυθηκε εντελως:lol:

μονο RIBακι με hypalon-neopren τιποτα αλλο,ακριβο αλλα καλο!

Jorgos
15-02-13, 13:31
Του Λουκιανού μπορείς να το πάρεις 1900, αλλά κανονικά θέλει μεγάλο κινητήρα για να αποδώσει σωστά 20-25++ :helona:helona

Αν το μηχανάκι ειναι δίχρονο και μακρύ , τότε έχω βαρκουλα Πιονερ (4,5) να σου δωσω με τρέιλερ αχρησιμοποίητο 2700 θα πλανάρεις και με 3 άτομα και θα το μεταβιβάσεις στα παιδιά σου όταν γεράσεις!!!! :lol::lol:wink1wink1

Vinci
15-02-13, 13:38
Γιώργο το site σου το ξεψάχνισα επειδή έχεις κάτι "περίεργα" που μπορεί να με βόλευαν.
:)

"Εσύ" είσαι η χειρωνακτική επιλογή μου!
wink1:thumbs:

ginam
17-02-13, 17:17
Βασικά το καλύτερο είναι μια πλαστική, κλασσική βάρκα, αλλά με χαλάει οπτικά!
:lol::lol::lol:

πλαστική βάρκα κάτω από 4μ ξέχασε το. Είναι επικίνδυνη ακόμη και για την Βουρβουρού.
Είπαμε να κάνεις καμια βόλτα απροβλημάτιστα όχι να κάνεις αίτηση για να κουνηθείς πάνω στο βαρκάκι --που άμα το φορτώσεις 3 νοματαίους και δυο συμπράγκαλα είναι έτοιμο να μπατάρει με το παραμικρό

KRHTIKOS
17-02-13, 18:28
Γιωργο ειμαι παθων

3,20 θερμοκολλημενο PVC, με ξυλα ,γεμιζε αμμο και αναγκαζομουν να το ξε-συναρμολογω για καθαρισμα :doh: και φτου ξανα κι απο την αρχη ,μετα δε τα 3 χρονια αντε γεια,οταν ανοιξει καπου και το κολλας ,μετ ανοιγει καπου αλλου κοκ ,μπελλας μεγαλος

2,80 ψυχρη κολληση PVC,εντελως ΑΧΡΗΣΤΟ απο την πρωτη μερα, μολις εβρισκε λιγο κυματακι ,ξε-χαρβαλονοτανε σαν τον ''βιζολα -βιζολεβαζε '' του καραγκιοζη.. μετα απο ενα χρονο διαλυθηκε εντελως:lol:

μονο RIBακι με hypalon-neopren τιποτα αλλο,ακριβο αλλα καλο!


Ο φίλος μας πιστεύω οτι η καλύτερη λύση ειναι αυτή που του ειχα προτείνει εγω για το δικο μου χωρίς μηχανή ,αλλά δυστυχώς υπάρχει το πρόβλημα της απόστασης.
Η εστω αν μπορει να βρει κάτι τέτοιο , πάντα με νεοπρέν αλλά κοντά στην περιοχή του.
Εκτος και κάνω εγω δώρο τα μεταφορικά απο Ηράκλειο , και βρίσκουμε και κανενα άλλο φίλο απο το φόρουμ να το παει μετα Θεσσαλονίκη . Εχουμε κανένα στο φόρουμ με μεταφορές να βοηθήσει?

http://www.car.gr/classifieds/boats/view/2733766/

seanikos
17-02-13, 22:05
πλαστική βάρκα κάτω από 4μ ξέχασε το. Είναι επικίνδυνη ακόμη και για την Βουρβουρού.
Είπαμε να κάνεις καμια βόλτα απροβλημάτιστα όχι να κάνεις αίτηση για να κουνηθείς πάνω στο βαρκάκι --που άμα το φορτώσεις 3 νοματαίους και δυο συμπράγκαλα είναι έτοιμο να μπατάρει με το παραμικρό

εχεις δικιο σε μεγαλο βαθμο αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις. αυτο που πουλαω ειναι το νορβηγικο σχεδιο και πραγματικα δεν τουμπαρει με τιποτα νερο ομως θα φερει μεσα

Vinci
17-02-13, 22:22
Κώστα η περίπτωση της βάρκας απορρίπτεται τελικά. :).
Κρητικέ όντως ειναι η καλύτερη λύση. Αλλά είμαστε μακριά και "μακριά" ;-)
Νίκο το είδα το βαρκάκι σου και οπτικά τουλάχιστον είναι πολύ καλό. :)

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

KRHTIKOS
17-02-13, 22:57
Κώστα η περίπτωση της βάρκας απορρίπτεται τελικά. :).
Κρητικέ όντως ειναι η καλύτερη λύση. Αλλά είμαστε μακριά και "μακριά" ;-)
Νίκο το είδα το βαρκάκι σου και οπτικά τουλάχιστον είναι πολύ καλό. :)

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

Στην ΧΕ ειδα μολις τωρα αυτην την αγγελία και ειπα μηπως σε ενδιαφέρει αφου ειναι κοντά και κοντά
MOSTRO tender φουσκωτό, 2,80 πόδια, 20 ώρες λειτουργίας, ιδιωτικό, rib πλαστικη, άριστη κατάσταση, αγοράσθηκε αυγουστο 2011 τέλεια κατάσταση ελάχιστα χρησιμοποιημένο, τιμή 1.000€στις

Vinci
18-02-13, 08:41
Ευχαριστώ πολύ!! Το σημείωσα.
:thumbs:

(Το δικό σου, "έπρεπε" να το πάρω πακέτο, μαζί με μηχανή- επειδή θα έμπλεκα διαδικαστικά για την κοινή χρήση του κινητήρα που περιγράφω αλλού,οπότε έφευγα "ψηλά" :) )

KRHTIKOS
18-02-13, 11:50
Ευχαριστώ πολύ!! Το σημείωσα.
:thumbs:

(Το δικό σου, "έπρεπε" να το πάρω πακέτο, μαζί με μηχανή- επειδή θα έμπλεκα διαδικαστικά για την κοινή χρήση του κινητήρα που περιγράφω αλλού,οπότε έφευγα "ψηλά" :) )

Σε καταλαβαινω απολυτα .Εγω να βοηθησω ηθελα.Ευχομαι να βρεις αυτο που ζητας. παντως κ.το.μοστρακι φαινεται καλο δες το.

Vinci
18-02-13, 19:27
Κατέληξα σε 2.
Το πρώτο είναι του Λουκιανού, Marin AF360
http://www.loukianos.gr/marin/marinAF360.htm

Το δεύτερο είναι της Honda, Τ35ΑΕ
http://www.loukianos.gr/honda/HondaT35AE.htm

Στα + του πρώτου ο υπερπλήρης εξοπλισμός σε ανταγωνιστική τιμή.
Στα + του δεύτερου ο καθρέφτης από πολυεστέρα (αντί του κόντρα πλακέ θαλάσσης) και ίσως οι προδιαγραφές που πιθανόν βάζει η Honda στην παραγωγή.

Το σίγουρο - και των 2 είναι ότι χρειάζονται Long κινητήρα και δεν ξέρω κατά πόσο θα συνυπάρξουν αξιοπρεπώς με τον δικό μου που είναι XL.

Ακούω γνώμες!
:)

ginam
18-02-13, 19:44
κανένα από τα δυο--δεν έχουν σκληρή καρίνα wink1
Την πλαστική βαρκούλα μην την απορρίπτεις για τα νερά που την θέλεις. Ο γιός νοικιάζει 4μετρο με 9,9 σε παρέες ή οικογένειες 3-4 ατόμων και δεν είδα να δημιουργούνται και ιδιαίτερα προβλήματα ( παρεξ των περιπτώσεων που σηκώνει λίγο καιρουδάκι κάνα μεσημέρι και όπως καταλαβαίνεις πάει και τους φέρνει για λόγους ασφάλειας)

Vinci
18-02-13, 19:52
Τη θέλω για τη λίμνη της Βουρβουρού!!!
Ούτε καν για τα Γαλάζια νερά δε μιλάμε!!!! Μόνο για "εκεί" μέσα.

Πολυεστερικές γάστρες τις απέρριψα για να μην έχω την ταλαιπωρία των τρέιλερ.
Και επειδή κλέβουν αρκετά εκεί, το συμβατικό με τα ροδάκια για να το βάζω μέσα στο camping είναι η καλύτερη λύση!

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

ginam
18-02-13, 19:57
αυτο που πουλαω ειναι το νορβηγικο σχεδιο και πραγματικα δεν τουμπαρει με τιποτα νερο ομως θα φερει μεσα


δεν κατάλαβα φίλε μου ποιό πουλάς , το σχόλιο μου δεν αφορούσε σε κάποια συγκεκριμένη βάρκα και ελπίζω να μην το παρεξήγησες

ginam
18-02-13, 20:03
Πολυεστερικές γάστρες τις απέρριψα για να μην έχω την ταλαιπωρία των τρέιλερ.Και επειδή κλέβουν αρκετά εκεί, το συμβατικό με τα ροδάκια για να το βάζω μέσα στο camping είναι η καλύτερη λύση!

καταλαβαίνω Μπάμπη αλλά χωρίς σκληρή καρίνα είναι ταλαιπωρία. Δεν ξέρω τι κυκλοφορεί αλλά άμα ψάξεις όλο και κάτι ματζόβολο θα βρεις (με σκληρή καρίνα) στα 3,5μ
το μικρό δεν είναι και τόσο μεγάλος μπελάς στο βαλε βγάλε και τα ροδάκια μπορείς να τα προσαρμόσεις σε όλους τους τύπους

daddy
18-02-13, 20:06
το δεύτερο είναι της honda, τ35αε
http://www.loukianos.gr/honda/hondat35ae.htm

στα + του πρώτου ο υπερπλήρης εξοπλισμός σε ανταγωνιστική τιμή.
στα + του δεύτερου ο καθρέφτης από πολυεστέρα (αντί του κόντρα πλακέ θαλάσσης) και ίσως οι προδιαγραφές που πιθανόν βάζει η honda στην παραγωγή.

το σίγουρο - και των 2 είναι ότι χρειάζονται long κινητήρα και δεν ξέρω κατά πόσο θα συνυπάρξουν αξιοπρεπώς με τον δικό μου που είναι xl.

ακούω γνώμες!
:)

Πας για το δεύτερο.
Στον καθρέφτη μπορείς να βάλεις ένα ανοξείδωτο π και γίνεται για μοτέρ xl.

με το honda έχεις και το αβαντάζ να το πάρεις μαζί σου για υπηρέτρια σε διακοπές.

Vinci
18-02-13, 20:31
...με το honda έχεις και το αβαντάζ να το πάρεις μαζί σου για υπηρέτρια σε διακοπές.

Με το 42άρι που θα πάρω μόλις πουληθεί το 760!
wink1greengreen

Jorgos
18-02-13, 22:32
δεν είναι λονγκ η μηχανή σου?.....
είναι σεζ λονγκ???:lol::lol: XL???????

georg
19-02-13, 09:06
Δεν νομίζω να είναι XL..... μάλλον Long είναι αλλά όλα αυτά χρειάζονται ΚΟΝΤΟ μοτέρ!!

& γω στη περίπτωσή σου στο HONDA θα πήγαινα.....

Aν έχεις XL το ξεχνάς

ippomas
19-02-13, 10:37
Μπαμπη την μηχανη την εκανες εσυ XL γιατι αυτα γινονται με ειδικο κιτ, αλλα παρ ολα αυτα υπαρχη με 150ε η βαση για να την βαλης στον καθρεπτη εαν περνη ομως Long, εαν ειναι για κοντη και εχεις XL οπως λες τοτε το μηχανακι δεν καθετε.

Vinci
19-02-13, 10:55
Μάλλον Long είναι....θα πηγαίνει χωρίς καμία μετατροπή/ πατέντα;;;!!!

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

Capitano
19-02-13, 11:35
Μάλλον Long είναι....θα πηγαίνει χωρίς καμία μετατροπή/ πατέντα;;;!!!

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

Ρε σύ μας ζάλισες...πάρε ένα έτοιμο να είναι όπως πρέπει, να είναι δοκιμασμένο. εκτός αν το κάνεις για ν' αυξηθεί η κινητικότητα στο Forum και ν' αντισταθμίσει το κόψιμο του τσιγάρου, οπότε αλλαζει το πράγμα...:lol::lol::tongues

Vinci
19-02-13, 11:46
Το έτοιμο σημαίνει και "χρησιμοποιημένο" PVC!!! wink1

Αυτό παίρνει μακρύλαιμη...
http://www.car.gr/classifieds/boats/view/3359407/

georg
19-02-13, 11:52
Το έτοιμο σημαίνει και "χρησιμοποιημένο" PVC!!! wink1
+100000



Αυτό παίρνει μακρύλαιμη...
http://www.car.gr/classifieds/boats/view/3359407/

Μη βαζεις στοίχημα....

Vinci
19-02-13, 12:20
...Μη βαζεις στοίχημα....

Το έχει φίλος με ΥΑΜΑΗΑ 4Χρονη του φουσκωτού του!
wink1
..
..
Απλά το Honda έχει αξεσουάρ, θήκες, καλύμματα κλπ και ψάρωσα!
:love:

Jorgos
19-02-13, 13:51
Αυτό παίρνει μακρύλαιμη...
http://www.car.gr/classifieds/boats/view/3359407/

Να πω κάτι...
αυτό δεν ειναι zodiac
και...
σιγουρα είναι φτιαγμένο για κοντόλαιμη...και πάνω!!!

με για μου το αβατάρ!!!!:fouskoto4all:RIB-love

Vinci
19-02-13, 14:02
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν είναι Zodiac!!!
:lol::lol:

O καθρέφτης του όμως είναι όντως πιο ψηλός!
:)

Capitano
19-02-13, 15:18
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν είναι Zodiac!!!
:lol::lol:

O καθρέφτης του όμως είναι όντως πιο ψηλός!
:)

Vins ρωτάς αλλά δεν ακούς κιόλας....για κοντόλαιμη είναι 1000%

ΔΑΥΛΟΣ
19-02-13, 15:30
Μπαμπη δεν μας χ@ζεις?:lol::tongues

georg
19-02-13, 15:39
Μπαμπη δεν μας χ@ζεις?:lol::tongues

Κατσε καλά γιατί ψάχνει μπανιέρα να δει αν η βοηθητική του του πέφτει καλά!!:haha:haha:haha:haha:haha


Που να σε έπαιρνε & τηλέφωνο!!! :haha:haha:haha

Capitano
19-02-13, 16:44
Κατσε καλά γιατί ψάχνει μπανιέρα να δει αν η βοηθητική του του πέφτει καλά!!:haha:haha:haha:haha:haha


Που να σε έπαιρνε & τηλέφωνο!!! :haha:haha:haha

Ωχχχχ....εσένα σε παίρνει και τηλέφωνο????
Απαπαπαπα....

georg
19-02-13, 17:48
Ναι.... Επειδη ειμαι σε διαδικασια να αλλαξω το συμβατικο.... Αν οχι φετο σιγουρα του χρονου..... Η διαφορα μας ειναι οτι αυτος θελει μεχρι 3.5 μετρα εγω κοιταζω λιγο παραπανω..... (ειμαστε 10 ατομα που παμε για μπανιο δλδ 3 δρομολογια)

doukas
19-02-13, 18:59
δωσε κι αλλο babis!!!!:haha:haha:haha δωσε.....σηκωνει :haha:haha
θα μας στειλεις πριν την ωρα μας :lol::lol::thumbs::thumbs::love::love:
































Δευτερα μπαινω...Τεταρτη βγαινω :kyreleison:kyreleison

Capitano
19-02-13, 19:01
Έλα που είσαι? Τι το θες ρε το 760 και την τουαλέτα που έχεις φαγωθεί???

http://www.youtube.com/watch?v=GbfaXhMKgPs

Vinci
19-02-13, 19:19
@Λοιπούς (Στρατή θα δω το video πρώτα :) )
Το βαρκάκι βλέπω ότι έχει λίγο πιο ψηλό καθρέφτη από το HONDA. Τον πήρα και τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι για Long...(Ο κύριος ΟΜΩΣ μάλλον δεν έχει ιδέα από το άθλημα...οπότε μπορεί και να κάνει λάθος)
Επίσης το έχει φίλος στο camping και το πάει με "κανονική" βοηθητική :). (βέβαια παίζει να "πηγαίνει" λάθος, αλλά "πάει").
ΑΝ θεωρείτε ότι είναι ίδιος ο καθρέφτης με το HONDA T35 σφυρίξτε το μου γιατί εγώ το Τ35 ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ....αλλά μην μπλέκω με κινητήρες κλπ....αλλιώς συζητάω και το ribάκι του Κρητικού!
wink1
ΑΚΟΥΩ...η πλειοψηφία κερδίζει!!!
:)
...
...
Κανονίστε να με βάλετε σε έξοδα!!
:lol::lol::lol:

@Jorgos
Η δική σου ψήφος θα θεωρηθεί και "πλάτη" στην επιλογή μου....wink1 :)

@Στρατής
:wonder::wonder::wonder:...
....
....
Κι εγώ που νόμιζα ότι θα μου δείξεις κανένα καλό semi cabin/ cabin με WC!!!
:lol::lol::lol:

Jorgos
19-02-13, 19:30
το θέμα έναι απλό
πες του να παρει μια μεζούρα και να την μετρήσει...(την βάρκα... δηλ τον καθρεφτη)
αν ειναι πάνω από 50 τότε ειναι για μακρλαιμη...

τα αλλα τηλεφωνικά.... μου βγήκε το χερι να γράφω

Vinci
19-02-13, 19:34
το θέμα έναι απλό
πες του να παρει μια μεζούρα και να την μετρήσει...(την βάρκα... δηλ τον καθρεφτη)
αν ειναι πάνω από 50 τότε ειναι για μακρλαιμη...

τα αλλα τηλεφωνικά.... μου βγήκε το χερι να γράφω

Αφού κάνεις ακροβατικό...τι θες να πάθεις!!!! Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

Jorgos
19-02-13, 19:39
χαχαχα!!... πλανάρω.... αλλα και σερφάρω!!,green:thumbs:
δεν παιρνεις ένα sup τώρα που το έριξες στην γυμναστική??!!

Vinci
19-02-13, 19:41
Ασε.. Εδώ έφαγα πόρτα στο κανό που στην τελική κάθεσαι κιόλας!!!! Χαχαχα
Το T35 τι ύψος καθρέφτη έχει; Μπορείς να τον μετρήσεις και να μου πεις;

Στάλθηκε από το Spectrum 48-ZX

Jorgos
19-02-13, 20:10
περίπου 45εκατοστα θα είναι οως όλα

KRHTIKOS
20-02-13, 16:51
καταλαβαίνω Μπάμπη αλλά χωρίς σκληρή καρίνα είναι ταλαιπωρία. Δεν ξέρω τι κυκλοφορεί αλλά άμα ψάξεις όλο και κάτι ματζόβολο θα βρεις (με σκληρή καρίνα) στα 3,5μ
το μικρό δεν είναι και τόσο μεγάλος μπελάς στο βαλε βγάλε και τα ροδάκια μπορείς να τα προσαρμόσεις σε όλους τους τύπους

Ετσι ειναι , οι ροδες μεταφοράς μπαίνουν σε ολα σχεδόν τα σκαφάκια ειτε ειναι rib ειτε sib και ειναι πολύ μεγάλη ευρκολία.Εχω ρίξει το δικό μου απο μέρη που δεν τα φαντάζεσαι και ολομόναχος..Πραγματικά βολευουν