PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ



ippomas
06-02-14, 09:33
Απο αυτην την χρονια και μετα θα εχουμε πολλες τεχνικες εξελιξεις πανω στις μηχανες θαλασσης οι οποιες θα δωσουν μεγαλο προβαδισμα στις ΜΑΥΡΕΣ για τα επομενα χρονια μια και εχουν παρει πολυ σοβαρα τον μελλοντικο ανταγωνισμο. Τα πραγματα θα τα αφησουμε να εξελιχθουν μονα τους και θα ειναι μπορω να πω τεχνολογικα πολυ πρωτοποριακα.:RIB-love
Ηδη το joestick ειναι μια μικρη αρχη για σκαφη μεχρι 10μ και πολλα αλλα που θα δουμε να μπαινουν στον κοσμο του σκαφους.:thumbs:

ΔΑΥΛΟΣ
06-02-14, 10:14
....δεν ηξερα οτι οι suzuki ειναι τοσο μπροστα..

skafatos
06-02-14, 13:59
φίλε Θανάση είμαστε στην ηλεκτρονική εποχή του σκάφους!
άρα οι καπετάνιοι μπορει να είναι πιο...πρωτόγονοι:haha:haha!!!

δηλαδή, θα μπαινεις μεσα, θα σκεφτεσαι πού θέλεις να πας,
θα κλεινεις τα μάτια κ όταν θα τα ανοίγεις τσαααακ!!! έφτασες εκεί που θελεις!:hawks::hawks::hawks:

efthymis
06-02-14, 15:58
Απο αυτην την χρονια και μετα θα εχουμε πολλες τεχνικες εξελιξεις πανω στις μηχανες θαλασσης οι οποιες θα δωσουν μεγαλο προβαδισμα στις ΜΑΥΡΕΣ για τα επομενα χρονια μια και εχουν παρει πολυ σοβαρα τον μελλοντικο ανταγωνισμο. Τα πραγματα θα τα αφησουμε να εξελιχθουν μονα τους και θα ειναι μπορω να πω τεχνολογικα πολυ πρωτοποριακα.:RIB-love
Ηδη το joestick ειναι μια μικρη αρχη για σκαφη μεχρι 10μ και πολλα αλλα που θα δουμε να μπαινουν στον κοσμο του σκαφους.:thumbs:

Τι σας είπανε στο σεμινάριο δηλαδη;:wonder:
Πες τιποτα παραπάνω...wink1
Εκτος και αν μιλάς αόριστα.green

ippomas
06-02-14, 16:23
τι σας είπανε στο σεμινάριο δηλαδη;:wonder:
πες τιποτα παραπάνω...wink1
εκτος και αν μιλάς αόριστα.green

Ε οχι και αοριστα δεν ειμαι τετοιο ατομο θα πρεπει ομως να μην τα βγαζουμε ολα παντως οι εξελιξεις θα σας εντυπωσιασουν ειμαι σιγουρος.

skafatos
06-02-14, 16:41
αγαπητε Θαναση ας σκεφτούμε μονο οτι αν ενα κατάστημα δίνει μερικες χιλιαδες ευρώ για 1 ανακαίνιση,
(έχει δεν έχει χρήματα κλπ),
τότε μια εταιρία παγκόσμιας κλάσης-παγκοσμιων πωλήσεωνwink1 με κέρδη απο πολλούς χώρους
...
ειναι φανερό ότι εχει πολλα πράγματα να προσφέρει:boating2:wink1

efthymis
06-02-14, 19:38
Ε οχι και αοριστα δεν ειμαι τετοιο ατομο θα πρεπει ομως να μην τα βγαζουμε ολα παντως οι εξελιξεις θα σας εντυπωσιασουν ειμαι σιγουρος.

Ωραια μη μας πεις,:thumbs: θα παρω τον Παπαδογια :tongues που τα λεμε συχνά τα τελευταία χρονια green να μου πει..:lol:
Μην τα βγάλεις ολα στη φορα, καλα τα λες, άλλωστε το θεμα το άνοιξες για μια αόριστη δήλωση πως κατι έρχεται... Coming sooner or later..:captain

Απανταχού γιαμαχακηδες gavloi και avithistoi, καραμπετσοι σουζουκακηδες μετανοείτε!!!:haha

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΒΕΡΑΝΤΑΓΕΔΩΝ!!!!!:lol::lol::lol:

Θανάση :love: μην θιχτεις, απλως καβλαντιζω.:fouskoto4all

FOYSKA
06-02-14, 23:47
....ασε .... ειναι ακριβωτερο απο μια μηχανη :doh:

ippomas
07-02-14, 09:20
Δεν υπαρχη ποτε θεμα παρεξηγησης αλλα Ευθυμη αν ειναι να τα μαθης απο τον Γιαννη θα εχεις 100% ενημερωση:thumbs: απλα ειναι πολλα τα θεματα και θα εχουμε να συζηταμε για πολυ καιρο, δηλ. στηνης ενα καλο μπαλονι με χρωμα κοκκινο αναφερω ενα τυχαιο χρωμα τι θα ελεγες αν τα 300αρια Verado που θα εβαζες πανω θα μπορουσες να τα κανης παραγγελια στο κοκκινο?:RIB-love
Κατι ακομη που ισως ενδιαφερει μερικους, τα νεα θερμοσιφωνα 12V τα οποια ξεκινουν απο τα 15λιτρ. για ευκολες τοποθετησεις και λυσεις.

Vinci
07-02-14, 10:46
Σιγά ρε Θάνο....θα βγάλει η mercury θερμοσίφωνα 12v και κάτι έγινε!!!!
Εδώ ο ΔΑΥΛΟΣ όταν είχε το ΥΑΜΑΗΑ είχε στο σκάφος 12V syntheseizer, drums, μικτή ήχου...και για τις βόλτες του στα λιμάνια ένα T max φτιαγμένο!!
:lol::lol:greengreengreen

FOYSKA
07-02-14, 11:18
Σιγα μην εγινε η mercury ... yamaha , και εβγαλε θερμισιφωνα ....
Ο θερμοσιφωνας ειναι γερμανικης προελευσης , και τον εισαγει ο Ζ.Ευσταθιου ... ( ενα ψυγειακι δεν αντεχουν οι μπαταριες μας , θα βαλουμε και θερμοσιφωνα τωρα.... )

efthymis
07-02-14, 11:32
Σιγα μην εγινε η mercury ... yamaha , και εβγαλε θερμισιφωνα ....
Ο θερμοσιφωνας ειναι γερμανικης προελευσης , και τον εισαγει ο Ζ.Ευσταθιου ... ( ενα ψυγειακι δεν αντεχουν οι μπαταριες μας , θα βαλουμε και θερμοσιφωνα τωρα.... )

Οποτε η τεχνολογική εξέλιξη οφείλεται στο καστομ χρωμα για να ταιριάζει με τα ανοξειδωτα του σκάφους,

ippomas
07-02-14, 16:07
Αφου τα ξερετε καλυτερα απο εμας τα πραγματα για το θερμοσιφονα εννοειται οτι δεν ειναι της εταιρειας, αλλα θα αναλυσουμε σιγα τις λεπτομερειες οπως θα προκυπτουν, για τους κινητηρες εννοω.

georg
08-02-14, 07:43
Ελπίζω μόνο να μην εξελιξουν τα κεφάλια και τρέχουν μετά τα πόδια να προλάβουν....

next
11-02-14, 21:15
Ελπίζω μόνο να μην εξελιξουν τα κεφάλια και τρέχουν μετά τα πόδια να προλάβουν.... Ισως και το πιθανοτερο !

ippomas
12-02-14, 09:02
Ελπίζω μόνο να μην εξελιξουν τα κεφάλια και τρέχουν μετά τα πόδια να προλάβουν....

Για εξηγησετο ποιο καθαρα να το καταλαβουμε κ. Γιωργο μας.

georg
12-02-14, 11:19
Για εξηγησετο ποιο καθαρα να το καταλαβουμε κ. Γιωργο μας.

Εννοώ τα 6κυλινδρα Verado που τα πρώτα ποδια είχαν κάποια πρόβληματα να διαχειριστούν τη ΔΥΝΑΜΗ από τα μπλοκ.... δεν λεω κάτι κακό Θανάση.... απλά επειδή είναι ίσως ο κορυφαίος κατασκευαστής ελπίζω να παρουσιάσει ένα νέο προϊόν που θα είναι "Απροβλημάτιστο":thumbs::thumbs:

ippomas
13-02-14, 09:32
Ηδη αυτο το θεμα το εχουν λυση Γιωργο και τοσα χρονια που δουλευω τις μαυρες το μονο που πολλες φορες με αφηνη εκπληκτο ειναι η καλυψη των εγγυησεων που ακομη και στα ακριβωτερα αυτοκινητα δεν την βρισκη κανεις. Απλα δεν το αναφερω για να μην νομιζουν οτι κανουμε και προβολη, αν και κατα την ταπεινη μου γνωμη κατι που αξιζη να επιβραβευσης πρεπει να το κανεις.:thumbs:

Vinci
13-02-14, 09:50
Ηδη αυτο το θεμα το εχουν λυση Γιωργο και τοσα χρονια που δουλευω τις μαυρες το μονο που πολλες φορες με αφηνη εκπληκτο ειναι η καλυψη των εγγυησεων που ακομη και στα ακριβωτερα αυτοκινητα δεν την βρισκη κανεις. Απλα δεν το αναφερω για να μην νομιζουν οτι κανουμε και προβολη, αν και κατα την ταπεινη μου γνωμη κατι που αξιζη να επιβραβευσης πρεπει να το κανεις.:thumbs:

Στα αυτοκίνητα όταν κάτι είναι "ελαττωματικό" ή "πιθανώς ελαττωματικό" κάνουν ανακλήσεις και αλλάζουν όλη τη σειρά χωρίς πολλά πολλά.
Αντίθετα πχ στα ποδαρικά ή στις μανέτες (που οξειδώνονται) τα αλλάζουν εντός εγγύησης όταν "σκάσει" το πρόβλημα.
Αν, όμως περάσει η εγγύηση; :wonder::wonder:
...
...

georg
13-02-14, 10:13
Ηδη αυτο το θεμα το εχουν λυση Γιωργο και τοσα χρονια που δουλευω τις μαυρες το μονο που πολλες φορες με αφηνη εκπληκτο ειναι η καλυψη των εγγυησεων που ακομη και στα ακριβωτερα αυτοκινητα δεν την βρισκη κανεις. Απλα δεν το αναφερω για να μην νομιζουν οτι κανουμε και προβολη, αν και κατα την ταπεινη μου γνωμη κατι που αξιζη να επιβραβευσης πρεπει να το κανεις.:thumbs:

Δεν θα ήταν καλύτερα να ήταν λυμένο όταν λανσάρανε το προϊόν??? Αυτό ευχήθηκα....

Όσο από πλευράς υποστήριξης έχω ίδια εμπειρία από το 15άρι 2Τ που όταν μου παρουσίασε το δοχείο καυσίμου πρόβλημα στο χερούλι στα 2 χρόνια χωρίς πολλά πολλά μου έκαναν 50-60% έκπτωση στο καινούριο..... το όφελος ήταν ότι έχω πια με 2 τάνκια απλά το ένα θέλει προσοχή στο πιάσιμο και όχι "αποτομιές" όταν είναι γεμάτο :thumbs:

FOYSKA
13-02-14, 15:44
Δεν θα ήταν καλύτερα να ήταν λυμένο όταν λανσάρανε το προϊόν??? Αυτό ευχήθηκα....

Ισως η πιο λογικη απορια ...... διοτι ωρισμενα πραγματα ΔΕΝ ........

ippomas
14-02-14, 10:20
Δεν θα ήταν καλύτερα να ήταν λυμένο όταν λανσάρανε το προϊόν??? Αυτό ευχήθηκα....

Όσο από πλευράς υποστήριξης έχω ίδια εμπειρία από το 15άρι 2Τ που όταν μου παρουσίασε το δοχείο καυσίμου πρόβλημα στο χερούλι στα 2 χρόνια χωρίς πολλά πολλά μου έκαναν 50-60% έκπτωση στο καινούριο..... το όφελος ήταν ότι έχω πια με 2 τάνκια απλά το ένα θέλει προσοχή στο πιάσιμο και όχι "αποτομιές" όταν είναι γεμάτο :thumbs:

Δεν ξερω τοτε που πηρες τον κινητηρα εαν ειχες εγγυηση 2 ετων η παραπανω αλλα η εγγυηση ειναι για τον κινητηρα απλα με τα παρελκομενα οπως ειναι το ρεζερβουαρ ακολουθουν καποια αλλη πολιτικη γιατι θεωρουνται αναλωσιμα οπως η φουσκα το λαστιχο το κονεξιο, οπως περιπου και στην δικη σου περιπτωση παιζη ρολο και ποτε παρουσιαστηκε το προβλημα, ποτε το ειπες εαν φταιη η κακη χρηση η αστοχια υλικου τελος παντων εστω και με την εκπτωση που σου καναν δεν σε αφησαν χωρις να γινη η δουλεια σου η να εχεις την ικανοποιηση οτι το αλλαξες με ενα καινουργιο και εχεις και το παλιο. Αμα ηταν αλλη μαρκα ακομη στο τηλεφωνο θα περιμενες!!!!.green

georg
14-02-14, 13:05
Δεν θυμάμαι ακριβώς πάντως ήμουν σίγουρα ΕΚΤΟΣ εγγυησης..... Το αναφέρω σαν ΘΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ για πρόβλημα που παρουσιάστηκε και κάτι που πιθανόν δεν καλύπτεται από εγγύηση (το είπα αν θες σε επιβεβαίωση αυτού που έγραψες γαι την after sales υποστήριξη της αντιπροσωπείας!!!)...:thumbs: