PDA

Επιστροφή στο Forum : Mπουκαλα Υδραυλικου Τιμονιου Off



sfrag
01-06-09, 16:27
την προηγουμενη κυριακη φευγοντας για βολτα βλεπω οτι το Υ/Τ seastar δεν λειτουργει σωστα... απο αριστερα προς τα δεξια εχανε μιση στροφη τιμονιου...

Ερχεται μηχανικος και βλεπει οτι δεν ειναι προβλημα που λυνεται με εξαερωση αλλα χραιζεται αλλαγη του αξονα ο οποιος εχει παθει σε καποια σημεια ηλεκτρολυση (κατι που ειναι σπανιο συνηθως χρειαζεται 6-8 χρονια και οχι 3 1/2) κοστος επισκευης με εργατικα 770 Ευρω !!!!!! (παει μαζι ολο το συστημα μαζι με τη μπουκαλα):ti: :ti:

Αυτος πιθανολογει το τιμονι να ηταν ηδη μεταχειρισμενο οταν τοποθετηθηκε στη βαρκα....
Πιασ'το αυγο και κουρευτο:xxx:

FOYSKA
01-06-09, 16:43
παρε Yamapa να σωθεις .. :wonder: :mouahaha :mouahaha

ChristosK
01-06-09, 16:46
εμμμμ αμα είχες βαλει verado δεν θα είχες τέτοια προβλήματα....:mouahaha





ps. Tοτε που αγόρασε ο Σταυρος το φουσκωτο δεν υπήρχε κρίση... και του βάλανε μεταχειρισμένο τιμόνι. Τώρα τι θα κάνουν????? :wonder::wonder::wonder:

Nectarios
01-06-09, 20:00
Μην μου λές τέτοια. Και εγώ εχω sea star, και το τελευταίο καιρό βλέπω οτι δεν συμπεριφέρεται τοσο καλά. :wonder:

sfrag
01-06-09, 20:33
Αμα ειχα Verado σε 3.5 χρονια δε θα δουλευε το μηχανακι οποτε τι να με νοιαξει το τιμονι:mouahaha
εσυ χριστακο μη μιλας γιατι τωρα αγοραζεις και εχει και κριση:p ...................CE θα εχει?:lol:

ΦΟΥΣΚΑΣ καταδικαζεσαι σε long test του τιμονιου μεχρι Κιμωλο :lol:

sfrag
01-06-09, 20:42
@Nεκταριος ΩΧ!!!

ChristosK
02-06-09, 01:05
Αμα ειχα Verado σε 3.5 χρονια δε θα δουλευε το μηχανακι οποτε τι να με νοιαξει το τιμονι:mouahaha
εσυ χριστακο μη μιλας γιατι τωρα αγοραζεις και εχει και κριση:p ...................CE θα εχει?:lol:

ΦΟΥΣΚΑΣ καταδικαζεσαι σε long test του τιμονιου μεχρι Κιμωλο :lol:


οχι λέω να το βάλω Verado, θέλει και CE?:lol:

sfrag
02-06-09, 13:59
εξαρταται απο που αγοραζεις

LAZY DUCK
02-06-09, 23:30
Τελικά και το δικό μου το Seastar (2004) παρέδωσε το πνεύμα .
Από τον τρίτο χρόνο παρουσίασε πρόβλημα εξαερώσεις κτλ αλλά χάλια . Πέρισυ ανοίξαμε τον κλωβό και είχαν κολλήσει οι βαλβίδες .
Φέτος τα ίδια χάλια.
Συμπέρασμα πάμε για άλλο......
Καμμιά καλύτερη πρόταση ????

LAZY DUCK

scooby doo
03-06-09, 07:31
στο evripus που το εβαλα περυσι από την τριτη βολτα έχαναν οι τσιμουχες!!!
μετά από 10 μήνες εστριβες,εστριβες και δεν γυρναγε με τιποτα!!!
η επισκευή που του εκανα πριν το δωσω αλλαγη τσιμουχες,εξαερωση και τα σχετικά 270 ευρω!!!

sea star εχει και το predator αλλα το βλεπω να γυρναει,γυρναει και μετα να ακουει!!!

από τι λενε τα teleflex ειναι καλυτερα!!!

sfrag
03-06-09, 13:19
Καμμιά καλύτερη πρόταση ????

LAZY DUCK

Προς το παρον οχι

LAZY DUCK
03-06-09, 20:17
SCOOBY DO

Αυτό το γυρισε - γύρισε (προς τα δεξιά ) μέχρι να πιάσει, η ακόμα χειρότερα για να κρατήσεις πορεία (μέγα πρόβλημα) , μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Το τριήμερο της Πρωτομαγιάς ταξίδεψα στα Κύθηρα και πίσω (με κακό καιρό) με ένα 9,55 cabin με 2*275 VERADO (ιδιαίτερα βαρύ σκάφος) και πραγματικά ζήλεψα το τιμόνι (και τις μανέτες).
Δεν ξέρω αν και πότε μπορεί να παρουσιάσουν πρόβλημα , αλλά όσο δουλεύουν δέν έχουν σχέση με κανένα SEASTAR.

LAZY DUCK

sfrag
03-06-09, 20:35
Aντικατασταθηκε η μπουκαλα με seastar pro το μοναδικο που βρηκα !!!!!

Ευχαριστω jorgos για την εξυπηρετηση !!!!!!!

Jorgos
04-06-09, 00:30
Aντικατασταθηκε η μπουκαλα με seastar pro το μοναδικο που βρηκα !!!!!

Ευχαριστω jorgos για την εξυπηρετηση !!!!!!!

Jorgos :cheers :cheers :cheers

its my pleasure :RIB-love :RIB-love