PDA

Επιστροφή στο Forum : προγνωση καιρου για την κυριακη



doukas
28-07-09, 23:14
το ταξιδι στην βουρβουρου-πυργαδικια-ορμο παναγιασ τηνπροηγουμενη βδομαδα αναβληθηκε λογω καιρου που θα ειχε την κυριακη στην επιστροφη.λεμε να το κανουμε αυτη την βδομαδα.αναχωρηση απο ηρακλειτσα καβαλασ πεμπτη απογευμα,(οι προβλεψεισ στο μετεο λενε για καλο καιρο)επιστροφη την κυριακη.αν μπορει καποιοσ (α) να μου πει προβλεψη καιρου για την κυριακη απο την μυτη του ορουσ εωσ την θασο,τον ευχαριστω προκαταβολικα.εχω γυναικα με τρεισ κορεσ και δεν θαθελα να φοβηθουν ,ουτε να κινδυνευσουν.ταξιδευω και μονοσ (χωρισ παρεα )οποτε καταλαβαινετε ειναι πιο δυσκολα.

mdk
29-07-09, 09:22
Έβαλα ένα σημείο στο windguru στην περιοχή που θέλεις. Η πρόγνωση φαίνεται παρακάτω.
Έκανα και μια σύγκριση με τους ιστιοπλοϊκούς του meteo και συμφωνούν.
Φαίνεται ότι κάθε μέρα τις πρωινές ώρες φυσάει από ΒΑ διευθύνσεις 4bf ενώ μετά τις 3 το απόγευμα γυρίζει από νότιες διευθύνσεις <3bf.
Βέβαια σήμερα είναι Τετάρτη και η Κυριακή είναι μακρυά για ασφαλή πρόβλεψη!

doukas
29-07-09, 14:56
:thumbs: :thumbs: σ ευχαριστω mdk.ελπιζω να μην αλλαξουν οι προβλεψεισ ωσ την κυριακη.αν θελεισ γραψε μου την ακριβη διευθηνση αυτησ τησ σελιδασ γιατι δεν την ηξερα.

mdk
29-07-09, 15:11
www.windguru.cz
Αλλά όπως σου έγραψα, δημιούργησα ένα δικό μου σημείο στην περιοχή που ζήτησες το οποίο θα δεις μόνο εάν μπεις με το λογαριασμό μου.
Μπορείς να γραφτείς συνδρομητής (έχει και χωρίς χρέωση) και να δημιουργήσεις δικά σου σημεία (custom spots).

doukas
29-07-09, 15:27
και παλι ευχαριστω.τωρα κλεινω τον υπολογιστη γιατι φευγω για καβαλα,γιατι παιζουμε φιλικο(να χαμε να λεγαμε)η αγαπημενη μασ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ με την καβαλα.αναβιωνουν παλιεσ καλεσ εποχεσ.καλο απογευμα