PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταξίδι Επίδαυρο-Μήλο και επιστροφή



the sailor
13-08-09, 15:26
Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιος στο Forum και θα χρειασθώ την βοήθεια σας για ένα ταξίδι που θα κάνω από τις 24 Αυγούστου έως τις 11 Σεπτέμβρη. Το ταξίδι θα το αρχίσω από την Π.Επίδαυρο με ένα Oceanic Imia με 175 Suzuki και θέλω να επισκευφθώ τα Μέθενα, Πόρο, Υδρα, Δοκό, Σπέτσες και να κατέβω προσεγγίζοντας την Φαλκονέρα την Μήλο. Περίπλους Μήλο, επίσκεψη Κίμωλο, Πολύαιγο και μετά επιστροφή..Φυσικά διαμονή αφου συμφωνεί και το έταιρον ημισυ, έντος σκάφους:mouahaha
Γνωρίζοντας ότι το ταξίδι είναι αρκετά μεγάλο θα ήθελα τις συμβουλές σας που πρέπει να προσέξω :ti: και τι πρέπει να αποφύγω. Τοποθεσίες για διανυκτέρευση δεκτές:wonder: Μέρη που πρέπει να αποφύγουμε ?

Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία

HELI
19-08-09, 12:07
....για 400 μίλια ταξίδι....μπορείς να γράφεις μέρες ολόκληρες......
Σ΄οποιο νησί των κυκλάδων και να πας, λίγο πολύ ισχύουν τα ίδια. Αν κάνει 5-6ΒΑ θα ζοριστείς πολύ για direct επιστροφή. Ίσως θα ήταν καλό να κάνεις το τελευταίο σκέλος της επιστροφής από Κύθνο.
Όλα αυτά τα μέρη τα έχω γυρίσει και έχω κάνει και ναυτικό camping. Αν θες μπορούμε να επικοινωνήσουμε τηλεφωνικώς για περισσότερες λεπτομέρειες.

Παρεμπιπτόντως 1-15/9 θα είμαι στην Ιο.:).

GEORGE
19-08-09, 15:09
Να πας Κιμωλο και Πολυαιγο οπωσδηποτε και να τα γυρισεις!!