Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ποιο καμπινατο προτιματε?

Ψήφισαν
98. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Mar-co emotion 32

    35 35,71%
  • Commander 33 c

    14 14,29%
  • Bolton 33

    8 8,16%
  • SeaQuest 960

    10 10,20%
  • X-trim 31 cruiser

    3 3,06%
  • Laser 30

    3 3,06%
  • Gerat white faethon 900

    1 1,02%
  • Olympic hermes 900

    3 3,06%
  • Oceanic 960

    5 5,10%
  • Magna 35c

    8 8,16%
  • Αλλο

    8 8,16%
Κλειστό Θέμα
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39

Θέμα: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

  1. #31
    Junior Member Το avatar του χρήστη omerta
    Εγγραφή
    31-03-2009
    Μηνύματα
    20
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρίν 2 χρόνια που αποφάσισα την αγορά ενός cabin μπήκα στην διαδικασία
    να δώ κ να οδηγήσω τα πάντα για να επιλέξω χωρίς να με ενδιαφέρει το κόστος κτήσης αλλά το κόστος χρήσης...Είδα commander φίλου με 2 x 300 κρουαζιέρα μόνο 28-30kn με 3,5lpm πολύ μικρή καμπίνα πολύ ασχημο στα όρτσα κ ηλεκτρολογικα σπιτιού... είδα bolton άψογο κατασκευαστικά αλλά πλευση καραβιού με πολυ νερο χτύπημα κ κατανάλωση μεγάλη...μπήκα κ βγήκα αμέσως από το magna γιατί μπαίνοντας πρέπει να πατήσεις κ να λερώσεις τον καναπέ υποχρεωτικά κι αν δεν έχεις κάποιον έξω να σε λύσει μόνος σου δεν μπορείς, εργονομια 0 αδύνατη πρόσβαση στην πλώρη με συνθήκες θάλασσας...
    το marco κοιμίζει μέσα μόνο 2 άτομα γιατί είναι semicabin και για να μην μακρυγορώ θα σας πω γιατί κατέληξα στο xtrim..Παρόλο που είναι το μικρότερο σε μήκος έχει τους μεγαλύτερους χώρους καμπίνας - τουαλέτας
    έχει την καλύτερη ηλεκτρ.εγκατάσταση από όλα μπορείς να κινηθείς εύκολα πλώρα πρύμα και είναι το μόνο που παταει στη κυριολεξία αυτοτο σπαστικό
    4ράκι-5ράκι που τυραννάει τους πάντες το καλοκαίρι και το βασικότερο με πετρέλαια 320αρια έχω εύρος κρουαζιέρας από25 μέχρι 45kn με μεση κατανάλωση σταθερά στα 2 λίτρα κουβαλώντας λόγω οικογένειας ολόκληρο νοικοκυριό βέβαια ποτέ δεν λείπουν κ τα μειονεκτήματα που αν θέλετε μπορω να τα αναφέρω κι αυτά...

    kai poli kala ekanes...poso mallon kai me petrelaio kai eidika stis meres mas...: : : mas trelane i venzini...


  2. #32
    Gold member Το avatar του χρήστη GEORGE
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Σκάφος:
    Superonda LS
    Μηχανή:
    2 X Mercury 4.3
    Μηνύματα
    1.338
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Κοιτα να δεις....κι εγω πετρελαιοκεφαλος ειμαι αλλα μη νομιζεις οτι λυνεις τα προβληματα σου με μια ντηζελομηχανη....συνολικα πιστευω ερχεσαι μια η αλλη εκτος κι αν κανεις πια παρα πολλες ωρες. Για μενα το βασικο ειναι η ροπη που δεν εχει μια βενζινα...αυτο σε βαρια βαρκα ειναι πολυ βασικο


  3. #33
    Junior Member Το avatar του χρήστη john gavan
    Εγγραφή
    07-04-2010
    Σκάφος:
    caribe 5.10
    Μηχανή:
    yamaha F 115
    Parking
    Αγ.Μαμας-χαλκιδικη
    Μηνύματα
    379
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Μου αρεσει το commander 33 παρα πολυ αλλα ψηφιζω στο "αλλο" το skipper 7.80s που το εχω σαν 1η επιλογη οταν θα φυγω απο τα open !!!!!
    Πιστευω οτι τα 8 μετρα για μενα ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ και η ποιοτητα κατασκευης του συγκεκριμενου σκαφους ειναι ΑΡΙΣΤΗ!!!!!

    υ.γ
    που θα παει δεν θα μεινει κανενα φραγκο.....


  4. #34
    Gold member Το avatar του χρήστη doukas
    Εγγραφή
    16-05-2009
    Σκάφος:
    EVRIPUS 680 CABIN
    Μηχανή:
    VERADO 300
    Parking
    ΗΡΑΚΛΕΙΤΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    Μηνύματα
    2.753
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρίν 2 χρόνια που αποφάσισα την αγορά ενός cabin μπήκα στην διαδικασία
    να δώ κ να οδηγήσω τα πάντα για να επιλέξω χωρίς να με ενδιαφέρει το κόστος κτήσης αλλά το κόστος χρήσης...Είδα commander φίλου με 2 x 300 κρουαζιέρα μόνο 28-30kn με 3,5lpm πολύ μικρή καμπίνα πολύ ασχημο στα όρτσα κ ηλεκτρολογικα σπιτιού... είδα bolton άψογο κατασκευαστικά αλλά πλευση καραβιού με πολυ νερο χτύπημα κ κατανάλωση μεγάλη...μπήκα κ βγήκα αμέσως από το magna γιατί μπαίνοντας πρέπει να πατήσεις κ να λερώσεις τον καναπέ υποχρεωτικά κι αν δεν έχεις κάποιον έξω να σε λύσει μόνος σου δεν μπορείς, εργονομια 0 αδύνατη πρόσβαση στην πλώρη με συνθήκες θάλασσας...
    το marco κοιμίζει μέσα μόνο 2 άτομα γιατί είναι semicabin και για να μην μακρυγορώ θα σας πω γιατί κατέληξα στο xtrim..Παρόλο που είναι το μικρότερο σε μήκος έχει τους μεγαλύτερους χώρους καμπίνας - τουαλέτας
    έχει την καλύτερη ηλεκτρ.εγκατάσταση από όλα μπορείς να κινηθείς εύκολα πλώρα πρύμα και είναι το μόνο που παταει στη κυριολεξία αυτοτο σπαστικό
    4ράκι-5ράκι που τυραννάει τους πάντες το καλοκαίρι και το βασικότερο με πετρέλαια 320αρια έχω εύρος κρουαζιέρας από25 μέχρι 45kn με μεση κατανάλωση σταθερά στα 2 λίτρα κουβαλώντας λόγω οικογένειας ολόκληρο νοικοκυριό βέβαια ποτέ δεν λείπουν κ τα μειονεκτήματα που αν θέλετε μπορω να τα αναφέρω κι αυτά...
    εγω θα ηθελα να αναφερεις και τα μειονεκτηματα του x-trim,αλλα και τα πλεονεκτηματα των παραπανων σκαφων που ανεφερες.αλλωστε εσυ ο ιδιος το λες,και φυσικα το ξερουμε ολοι, οτι η τελεια βαρκα δεν υπαρχει:thumbs:

    Δουλεια που τελειωνει με φραγκα,στεναχωρια δεν θελει .:thumbs:
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  5. #35
    Junior Member Το avatar του χρήστη stamatis
    Εγγραφή
    06-03-2009
    Σκάφος:
    Rider 5.20
    Μηχανή:
    Evinrude ETEC 150 HO
    Parking
    kos marina
    Μηνύματα
    261
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doukas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα ηθελα να αναφερεις και τα μειονεκτηματα του x-trim,αλλα και τα πλεονεκτηματα των παραπανων σκαφων που ανεφερες.αλλωστε εσυ ο ιδιος το λες,και φυσικα το ξερουμε ολοι, οτι η τελεια βαρκα δεν υπαρχει:thumbs:
    Λοιπόν μειονεκτήματα xtrim 31cabin-hardtop...ξεκινώντας απο την γάστρα έχω καταλήξει ότι το μεσαίο step χρειάζεται επιμήκυνση γιατί στα πρύμα χρειάζεται περισσότερη στήριξη στα λίγα για να μην βυθίζεται τόσο η πλώρη.
    Το δικό μου είναι το πρώτο με hardtop(δική μου σκέψη) και η κατασκευή του είναι παρα πολύ βαριά με αποτέλεσμα να επηρεάζει αρνητικά την πλεύση(μπότζι) και τρίτο κ βασικότερο αρκετες ατέλειες κ απροσεξίες σε συναρμολογήσεις κ φινίρισμα που όταν είσαι ψείρας το μάτι σου δεν ξεκολάει απο πάνω τους....


  6. #36
    Gold member Το avatar του χρήστη doukas
    Εγγραφή
    16-05-2009
    Σκάφος:
    EVRIPUS 680 CABIN
    Μηχανή:
    VERADO 300
    Parking
    ΗΡΑΚΛΕΙΤΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    Μηνύματα
    2.753
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρίν 2 χρόνια που αποφάσισα την αγορά ενός cabin μπήκα στην διαδικασία
    να δώ κ να οδηγήσω τα πάντα για να επιλέξω χωρίς να με ενδιαφέρει το κόστος κτήσης αλλά το κόστος χρήσης...Είδα commander φίλου με 2 x 300 κρουαζιέρα μόνο 28-30kn με 3,5lpm πολύ μικρή καμπίνα πολύ ασχημο στα όρτσα κ ηλεκτρολογικα σπιτιού... είδα bolton άψογο κατασκευαστικά αλλά πλευση καραβιού με πολυ νερο χτύπημα κ κατανάλωση μεγάλη...μπήκα κ βγήκα αμέσως από το magna γιατί μπαίνοντας πρέπει να πατήσεις κ να λερώσεις τον καναπέ υποχρεωτικά κι αν δεν έχεις κάποιον έξω να σε λύσει μόνος σου δεν μπορείς, εργονομια 0 αδύνατη πρόσβαση στην πλώρη με συνθήκες θάλασσας...
    το marco κοιμίζει μέσα μόνο 2 άτομα γιατί είναι semicabin και για να μην μακρυγορώ θα σας πω γιατί κατέληξα στο xtrim..Παρόλο που είναι το μικρότερο σε μήκος έχει τους μεγαλύτερους χώρους καμπίνας - τουαλέτας
    έχει την καλύτερη ηλεκτρ.εγκατάσταση από όλα μπορείς να κινηθείς εύκολα πλώρα πρύμα και είναι το μόνο που παταει στη κυριολεξία αυτοτο σπαστικό
    4ράκι-5ράκι που τυραννάει τους πάντες το καλοκαίρι και το βασικότερο με πετρέλαια 320αρια έχω εύρος κρουαζιέρας από25 μέχρι 45kn με μεση κατανάλωση σταθερά στα 2 λίτρα κουβαλώντας λόγω οικογένειας ολόκληρο νοικοκυριό βέβαια ποτέ δεν λείπουν κ τα μειονεκτήματα που αν θέλετε μπορω να τα αναφέρω κι αυτά...
    τωρα που το λες βλεπω οτι δεν εχεις αδικο,οντως ετσι ειναι ,αλλα αν εμπαιναν ρελια με σημειο στηριξης πιο χαμηλα και κατεληγαν σε ψηλοτερο σημειο νομιζω οτι δεν θα υπηρχε προβλημα.τωρα το πως θα φαινοταν απο θεμα ομορφιας αυτο δεν το ξερω.οσο για τους καναπεδες της πρυμνης,νομιζω οτι εχει διαδρομο αναμεσα τους για προσβαση πρυμνη-ντεκ,αν και γω αυτες τις υπερυψωμενες ξαπλωστρες στην πρυμνη τις θεωρω εντελως αβολες(πιος θα ξαπλωσει νταλα καλοκαιρι εκει εντελως εκτεθειμενος στον ηλιο?).δεν μπορουσαν να τοποθετηθουν οι μηχανες χαμηλοτερα και εκεινος ο χωρος να γινοταν ενα πολυ ωραιο εξωτερικο σαλονι? τελικα εντοπισες θετικα σημεια στην magna?ετσι απλα για να κανουμε κουβεντα αν το κουραζουμε το θεμα παμε για αλλα .και παλι

    Δουλεια που τελειωνει με φραγκα,στεναχωρια δεν θελει .:thumbs:
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  7. #37
    Junior Member Το avatar του χρήστη stamatis
    Εγγραφή
    06-03-2009
    Σκάφος:
    Rider 5.20
    Μηχανή:
    Evinrude ETEC 150 HO
    Parking
    kos marina
    Μηνύματα
    261
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα να δεις....κι εγω πετρελαιοκεφαλος ειμαι αλλα μη νομιζεις οτι λυνεις τα προβληματα σου με μια ντηζελομηχανη....συνολικα πιστευω ερχεσαι μια η αλλη εκτος κι αν κανεις πια παρα πολλες ωρες. Για μενα το βασικο ειναι η ροπη που δεν εχει μια βενζινα...αυτο σε βαρια βαρκα ειναι πολυ βασικο
    Εχεις απόλυτο δίκιο ότι η ροπή κάνει τη διαφορά,κι εγώ λόγω αυτής έχω μεγάλη οικονομία γιατι σηκώνω 28άρες προπέλλες με 1¨61 μείωση!!συνεπώς λίγες στροφές πολλοι κόμβοι:thumbs:


  8. #38
    Junior Member Το avatar του χρήστη omerta
    Εγγραφή
    31-03-2009
    Μηνύματα
    20
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john gavan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρεσει το commander 33 παρα πολυ αλλα ψηφιζω στο "αλλο" το skipper 7.80s που το εχω σαν 1η επιλογη οταν θα φυγω απο τα open !!!!!
    Πιστευω οτι τα 8 μετρα για μενα ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ και η ποιοτητα κατασκευης του συγκεκριμενου σκαφους ειναι ΑΡΙΣΤΗ!!!!!

    υ.γ
    που θα παει δεν θα μεινει κανενα φραγκο.....
    tha itan akoma kaliteri epilogi an tha prosfere k sundeck megalitero to opoio tha sou edine k tin dinatotita me tentes domatiou na koimisei ena zeugari..asximo theama na koimomaste esto k strimogmena duo zeugaria se 6m kai dipla oi alloi na einai xeirotera apo mas..kapou kerdizeis kapou xaneis....


  9. #39
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Cabin τα καλυτερα και ομορφοτερα ποιο προτιματε?

    τελικη καταταξη

    1.Mar-co emotion 32
    2.Commander 33 c
    3.SeaQuest 960
    4.Bolton 33-----Magna 35c
    5.Oceanic 960
    6.X-trim 31 cruiser-----Laser 30-----Olympic hermes 900
    7.Great white faethon 900


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία