Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποια μηχανη προτιματε σε επιδοσεις,αξιοπιστια,οικονομια

Ψήφισαν
135. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Suzuki df

    22 16,30%
  • Mercury verado

    48 35,56%
  • Yamaha 4stroke

    35 25,93%
  • Evinrude

    15 11,11%
  • ΑΛΛΟ

    15 11,11%
Κλειστό Θέμα
Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 59

Θέμα: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

  1. #11
    Junior Member Το avatar του χρήστη sakis.tosounidis
    Εγγραφή
    02-03-2009
    Σκάφος:
    Marco 23
    Μηχανή:
    Verado 225
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    41
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι

    Verado,

    διοτι μολις αγορασα μια και γι' αυτο δεν μπορει να μην ειναι η καλυτερη :


  2. #12
    Gold member Το avatar του χρήστη efthymis
    Εγγραφή
    24-07-2009
    Σκάφος:
    Marvel
    Μηχανή:
    Verado 400
    Parking
    naxos
    Μηνύματα
    1.860
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis.tosounidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Verado,

    διοτι μολις αγορασα μια και γι' αυτο δεν μπορει να μην ειναι η καλυτερη :


    ομοιοπαθης!! :thumbs: :thumbs: :thumbs:


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    Ή στραβός είναι ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε..

  3. #13
    Gold member Το avatar του χρήστη Iosif
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Sea Quest 6.60
    Μηχανή:
    Yamaha
    Parking
    Λαύριο
    Μηνύματα
    1.051
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rock_36_Geo Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ψηφίσω yamaha γιατι μου αρέσουν τα παλιομοδίτικα γραφικά με φόντο το γκριζάκι
    ακριβως γιαυτό ψηφιζω και γω γιαμάχα

    στο προηγούμενο ειχα μερκουρυ, τώρα γιαμάχα και μπαλαντέρ έχω κλειδιά και για σουζούκι - ολες καλές ειναι αν τους φερομαστε καλα :thumbs:


  4. #14
    Junior Member Το avatar του χρήστη Aετός
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Σκάφος:
    eagle 6,50
    Μηχανή:
    Yamaha Vmax 225hp ox66
    Parking
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Μηνύματα
    499
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

    Πιστεύω οτι η παρουσία της BRP με προηγμένη τεχνογνωσία,δεν ειναι τυχαίο οτι τόλμησε στον σκληρό ανταγωνισμό να λανσάρει με επιτυχία παγκοσμίως τις νέες etec με τριετή κάλυψη σε ενα δύσκολο χώρο οπως ειναι η θάλασσα.Η περαιτέρω πορεία και ο πολλαπλασιασμός θα δείξει αν οι 100 ωρες πουχω κάνει μεχρι τωρα,θα δικαιώσουν την επιλογή μου.


  5. #15
    Senior Admin Το avatar του χρήστη ChristosK
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Shearwater 8.60 cc
    Μηχανή:
    Verado 6cl.
    Parking
    Μαραθώνας
    Μηνύματα
    3.709
    Thanks
    13
    Thanked 4 Times in 2 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

    Verado γιατί τα τετράχρονα μοτέρ είναι οι απαιτήσεις της εποχής, αλλά η αναγκη για δύναμη στις μεσαίες, και μικρό βάρος δεν σταμάτησε να υπάρχει ποτέ.

    Μέχρι να δούμε τα νέα Yamaha δεν υπάρχει σοβαρός ανταγωνιστής στα 250-350 άλογα.

    Ενα μεγάλο κρίμα για τα υπέροχα δίχρονα άμεσου ψεκασμού που δεν προτιμούνται πια, γιατί η διαφορά στην πλεύση και στο στήσιμο γενικότερα είναι τεράστια ακόμα και σε υπερδεκάμετρα φουσκωτά...

    Ο άνθρωπος μοιάζει με κλάσμα όπου ο αριθμητής είναι ο πραγματικός εαυτός του και ο παρονομαστής η ιδέα που έχει για τον εαυτό του.
    Όσο μεγαλύτερος ο παρονομαστής, τόσο μικρότερη η αξία του κλάσματος. Και όσο ο παρανομαστής διογκώνεται προς το άπειρο, τόσο το κλάσμα τείνει προς το μηδέν.


    Λέων Τολστόι,


  6. #16
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

    εχω Verado,και εχω μπει σε αλλα φουσκωτα και σε ιδια με το δικο μου που φορουσαν αλλες μηχανες.
    μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση της μηχανης και αυτο που διακρινω σε σχεση με αλλα μοτερ ειναι η αποκριση και το νευρο του γκαζιου σε σχεδον ολο το φασμα των στροφων
    δεν ψηφιζω ομως γιατι η εμπειρια μου με τις αλλες ειναι μικρη,οποτε δεν εχει ιδιαίτερη αξια η ψηφος μου...

    αναμενω και εγω με αγωνια τις νεες γιαμαχα




    υγ. καλα εδω δεν ελεγαν οτι αυτο το φορουμ ειναι η γιαφκα των verado:D

    ντερμπυ βλεπω να γινεται


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  7. #17
    Ιδρυτικο μελος Το avatar του χρήστη FOYSKA
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    SHEARWATER
    Μηχανή:
    ΜΑΥΡΗ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΤΙΜΙΑ
    Parking
    ΛΑΥΡΙΟ
    Μηνύματα
    8.050
    Thanks
    5
    Thanked 10 Times in 9 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pakar Εμφάνιση μηνυμάτων
    υγ. καλα εδω δεν ελεγαν οτι αυτο το φορουμ ειναι η γιαφκα των verado:D

    ντερμπυ βλεπω να γινεται
    ...xe xe χε :D ακομη δεν εχω ψηφισει ;)


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    L' "etat" c'est moi

  8. #18
    Gold member Το avatar του χρήστη Capitano
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Bat Artic 745
    Μηχανή:
    Evinrude E TEC 250h.o.
    Parking
    Ν.Μακρη
    Μηνύματα
    4.222
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι.

    γμτ την ατυχία μου....είχα γράψει ένα κατεβατό και πάτησα καταλάθος ESC και το έσβησα...

    Yamaha-->> διαχρονικά αξιόπιστα μοντέλα σε όλη τη γκάμα της. Αναμένω με αγωνία τα καινούρια μπλόκ στα 200++
    Mercury-->> έχει κάνει θραύση με τα Verado μονοπωλώντας το ενδιαφέρον στα 250++, αλλά η υπόλοιπη γκάμα είναι από μέτρια έως κακή...τα optimax χρειάστηκαν κάπου στα 5-6 χρόνια για να "ισιώσουν" και να είναι πλέον αξιολογότατα αλλά κάπως ξεπερασμένα. Θα έλεγα ότι μάλλον η εποχή τα προσπέρασε...αν και προσωπικά τα έχω πολύ ψηλά
    Evinrude-->>Μου αρέσουν, μου αρέσουν, μου αρέσουν!!! Μακάρι να είχαν ΌΛΟΙ οι΄ιδιοκτήτες τη δυνατότητα να πλεύσουν "ξαφνικά" για 200μίλια το σκάφος τους με ένα πολύυυ ελαφρύτερο μοτέρ για να καταλάβουν τη διαφορά που υπάρχει στην πλεύση και το στήσιμο του σκάφους γενικότερα...
    Suzuki-->>Τα DF ΗΤΑΝ μία αξιόλογη, υπολογίσιμη και αρκετά πιό οικονομική πρόταση. Δεν μου άρεσαν ποτέ σαν σύνολο από καμία άποψη, γιατί είναι παντού μέτρια.Στα μείον οι προπέλες τους και η μείωσή τους...
    Tohatsu-->>Υπεραξιόπιστες από πολύ παλιά, αλλά έως εκεί...αδικούνται από την αντιπροσώπευση...θα μπορούσαν να πουλούν πολύ περισσότερα στα μικρομεσαία μεγέθη σκαφών

    Σε ότι αφορά την οικονομία, η πράξη έχει δείξει ότι εξαρτάται περισσότερο από το σωστό στήσιμο, την επιλογή προπέλας και τον τύπο της γάστρας. Συνεπώς
    δεν είναι ο κινητήρας το στοιχείο που θα κάνει τη μεγάλη διαφορά στην οικονομία...;)


  9. #19
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη Vinci
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    Τροχόσπιτο
    Μηχανή:
    Μπουζούκια
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    8.838
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis.tosounidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Verado,

    διοτι μολις αγορασα μια και γι' αυτο δεν μπορει να μην ειναι η καλυτερη :
    Καλώς ήρθες στο club " Ω ποδαρικό μου".



    Εγώ ψήφισα verado επειδή είμαι τζογαδόρος...κι επειδή δεν έχει κόκκινο, πόνταρα στο μαύρο.
    ;)


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    Ο τρελός του χωριού

  10. #20
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Εξωλεμβιες μηχανες,αξιοπιπστια,οικονομια,επιδοσεις,ποια προτιματε και γιατι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vinci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθες στο club " Ω ποδαρικό μου".



    Εγώ ψήφισα verado επειδή είμαι τζογαδόρος...κι επειδή δεν έχει κόκκινο, πόνταρα στο μαύρο.
    ;)


    εγω παντως ενα βλεπω
    η γιαμαχα κανει περιπατο και χωρις το Δαυλο:


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία