+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 15 1 2 3 11 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 147

Θέμα: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

  1. #1
    Gold member Το avatar του χρήστη vlaskon
    Εγγραφή
    12-07-2009
    Σκάφος:
    scorpion 7.40
    Μηχανή:
    optimax
    Μηνύματα
    1.358
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    Η συνέχεια του θρίλερ Χριστιανός-Billias είχε σαν αποτέλεσμα βόλτα στη Τζιά. Ανοίξα καινούριο thread επειδή για μένα ήταν από τις καλύτερες βόλτες που έχω κάνει και νομίζω και αξίζει να συγκεντρωθούν σχόλια , φωτό και video όλα μαζί μια και νομίζω υπάρχουν αρκετά.
    Oι συμμετέχοντες πολλοί και καλοί.
    Χριστιανός,Billias,Giannis76,Themis ,Capitano,Keyzer,Miki,Xatzi & sia και Vlaskon
    Η βολτα εγινε σε "καλές" συνθήκες και όλοι μας πιστεύω εμπλουτίσαμε σημαντικά τις εμπειρίες μας.
    Προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω όλους τους συμμετέχοντες και ειδικά τον Θέμη οχι μονο για την παρέα αλλά και για τις χρήσιμες συμβουλές του.
    Σχόλια για τα σκάφη δεν θα κάνω.Περιμέντε το οπτικοακουστικό υλικό.


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vlaskon : 11-04-10 στις 11:15

  2. #2
    Junior Member Το avatar του χρήστη exantas
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    φουσκωτη σαμπρελλα
    Μηχανή:
    βατραχοπεδιλα
    Parking
    στο αμαξι
    Μηνύματα
    682
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater ,Marvel Scorpion740

    που ειναι οι φωτο και τα βιντεο ? αργειτε......


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    ΝΑΥΤΙΛΟΣ
    Φυσιολατρική Λέσχη Φίλων Φουσκωτού Σκάφους

    exantas ( ex. gl.diver)

  3. #3
    Gold member Το avatar του χρήστη Jorgos
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Σκάφος:
    "marin" stiletto 737 κ.α.
    Μηχανή:
    underpowered
    Parking
    Πειραιας
    Μηνύματα
    1.978
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    Αναμένουμε!


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    it makes sence -
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    high quality ribs -

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    perfect sibs/ribs


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  4. #4
    Iδρυτικο Μελος Το avatar του χρήστη keyzer
    Εγγραφή
    24-12-2008
    Μηνύματα
    3.195
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    Μια πρώτη γεύση. Από κάποιο σημείο και μετά δεν μπορούσα να τραβήξω φωτό, διότι έπρεπε να δω πώς θα κρατηθώ:D (τα σχόλια αργότερα).
    tzia 10/4/10 αγία τριάς(λόγω χριστιανού)


  5. #5
    Gold member Το avatar του χρήστη vlaskon
    Εγγραφή
    12-07-2009
    Σκάφος:
    scorpion 7.40
    Μηχανή:
    optimax
    Μηνύματα
    1.358
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    Aπό Κeyzer απο αλλο thread.
    "Βλάση, οι στιγμές που ήμουν διαγώνια δίπλα σου είναι οι καλύτερες της βόλτας. Να χαίρεσαι την -πολύ αγαπημένη μου- βάρκα σου και την μοτερούκλα σου, όσοι μπήκαν μέσα ή είδαν(*από μακριά και πίσω) τί μπορεί να "παίξει", έχουν αρχίσει και υποψιάζονται πλέον...
    "Ευχαριστούμε οι επιβαίνοντες τους Χριστιανό, Βασίλη και Βλάση για την βόλτα και οπωσδήποτε χρωστάμε περαιτέρω κέρασμα, διότι δεν δέχθηκαν συμμετοχή στα έξοδα και μάλιστα για πορεία σε καιρό.
    @Μπίλιας: ευχαριστώ για την παραχώρηση του τιμονέματος(και μάλιστα σε καιρό) σε μια βάρκα που είναι το όνειρό σου."
    Δημήτρη εγω υποψιαζόμουν μεν αλλά χθές άρχισα να καταλαβαίνω και να μαθαίνω:D


    ΥΓ Συνιστώ σε όλους να επιδιώκουν εξόδους σε "καλούς" καιρούς με παρέα έμπειρη και ανθεκτική για να δοκιμάζουν και να μαθαίνουν χωρίς άγχος .

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη keyzer : 11-04-10 στις 19:58

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    S6club μακράν

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  6. #6
    Junior Member Το avatar του χρήστη georot1981
    Εγγραφή
    17-04-2009
    Μηνύματα
    23
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    μακαρι να το γνωριζα και εγω και να σας ακολουθησω για να μαθω πως ειναι να ταξιδευεις με ΄΄καλο΄΄καιρο..


  7. #7
    Junior Member Το avatar του χρήστη Χριστιανός
    Εγγραφή
    23-11-2009
    Σκάφος:
    rock 36
    Μηχανή:
    verado 2x300
    Parking
    λαυριο
    Μηνύματα
    545
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    μηχανή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο georot1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μακαρι να το γνωριζα και εγω και να σας ακολουθησω για να μαθω πως ειναι να ταξιδευεις με ΄΄καλο΄΄καιρο..
    ...μονο οι εφημεριδες που δεν το γραψαν ...
    γιναμε ρομπα γενικως . στο parking φαντασου δεν με ξερουν με τονομα μου αλλα χριστιανος . μεχρι που σκεφτομαι να βαλλω και σταυρο πανω απο τη θεση μου !!!
    ενταξει , εγω χριστιανος σικ και ελληνικο ονομα , του θεμιστοκλεως βεβαιως βεβαιως. ο αλλος ομως , ο διπλανος μου ο << bilias >> απο που βγαινει απο το ζεμπιλι , απο το μπιρμπιλι ,απο που οεο ?

    ...του πτωχου τα αρνι κι'μαστε και χριστιανοι......εκτος των εντος μονης βατοπεδιου και περιχωρων.....

  8. #8
    Iδρυτικο Μελος Το avatar του χρήστη keyzer
    Εγγραφή
    24-12-2008
    Μηνύματα
    3.195
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    Πάμε πάλι(όπως λέει και ο Καραμπέτσος:D ):

    Παρέα:
    Χριστιανός με σκάφος πλήρες καυσίμων ζελατίνας και τεντών, Μπίλιας με γεμάτα ντεπόζιτα και Βλάσης με σκάφος πλήρες ...όρχεων(του σκάφους εννοώ). Επιβάτες γιάννης76, Μίκι σε ξαφνική εμφάνιση support-λόγω ακύρωσης συναυλίας με τσιμέντα/ytong στο Πευκί, Χάτζι, Στρατής, Θέμης-αυτός με την κάμερα:D, ο αδελφός μου και εγώ. Η υποβόσκουσα κόντρα μόνο πλάκα πορσέθετε στην όλη φάση και ελπίζω οι δύο πρωταγωνιστές της να την κρατάνε σε επίπεδο ούζων και μακριά από την θάλασσα και τα δύσκολά της.

    Προορισμός η Τζιά, ο καιρός ήταν όπως τον ξέρετε, σε όλο τον κόλπο του Βουρκαρίου δεν είδαμε άλλο φουσκωτό εν κινήσει ή τέλος πάντων δεν το προσέξαμε. ΕΠίσης, σε όλη την διαδρομή δεν σταυρώσαμε πορεία με άλλη βάρκα, εκτός από μία σχετικά μεγάλη και μπλε που είχε στο πλάι της μια επιγραφή με κάτι λέξεις τύπου ...LINES.
    Στό πήγαινε ο καιρός ήταν δευτερόπλωρα αριστερά μας και αργότερα όρτσα κοντά στην Τζια, ενώ στο έλα ήταν διπλαριά και δευτερόπρυμα ανακατεμένα με κύμα σχετικά τίμιο με καλές ράμπες και ελάχιστα 'πονηρά' τύπου πουνέντε κλπ. Στο πήγαινε πήγα με Νίκο, Μίκι και Γιάννη στο Μάρβελ και στο γύρνα δοήγησα μεγάλο μέρος της διαδρομής(νομίζω το πιο ενδιαφέρον) το shearwater με επιβαίνοντες τον αδελφό μου, τον Γιάννη και τον άγιο Βασίλη που μου έκανε Απριλιάτικα δώρο το "τιμόνι".

    Στην Τζιά φθάσαμε άλλοι βρεγμένοι, άλλοι αερισμένοι και βρεγμένοι και άλλοι ...ιδρωμένοι. Στου Νίκου τη βάρκα επικρατούσαν συνθήκες θερμοκηπίου και με λίγη επιμονή σε ακόμη κάποια τετραγωνικά τέντας θα μου είχαν προκαλέσει ναυτία. Μόνο με φανελάκι στην βάρκα του Νίκου-τέλος.


  9. #9
    Junior Member Το avatar του χρήστη georot1981
    Εγγραφή
    17-04-2009
    Μηνύματα
    23
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    εγω παλι αν ερχομουν θα εφτανα βρεγμενος.απο τη μια το 5,50μετρο φοστακι απο την αλλη η απειρια δεν ειναι για τετοιους καιρους στην επομενη φουρτσουνα παντως θα ακολουθησω με χαρα


  10. #10
    Junior Member Το avatar του χρήστη Χριστιανός
    Εγγραφή
    23-11-2009
    Σκάφος:
    rock 36
    Μηχανή:
    verado 2x300
    Parking
    λαυριο
    Μηνύματα
    545
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    μηχανή Απάντηση: Τζιά 10/4 Shearwater 860, Marvel 930, Scorpion740

    ο μικι guest star σε ταινια ... φανηκε απο το πουθενα ο πυραυλος, σαν γνησιος πυραυλος...
    το lines ηταν diabolo lines , adis lines τη ηταν ... μονο που εβλεπες το κητος με τα κοντεινερ ναρχεται .....μαμα τσισα μου οπως λεει ο τζοτζος ο μικρος μου υιος.

    ...του πτωχου τα αρνι κι'μαστε και χριστιανοι......εκτος των εντος μονης βατοπεδιου και περιχωρων.....

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία