+ Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

  1. #1
    Junior Member Το avatar του χρήστη gianniesk
    Εγγραφή
    21-02-2009
    Μηνύματα
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Αυτό το καλοκαίρι 9-25 Αυγούστου εγώ και η γυναίκα μου κάναμε την διαδρομή Χαλκούτσι Ωρεοί Παλιό Τρίκερι Σκιάθος Σκόπελος και πίσω. Ευτυχώς σε αντίθεση με πέρισυ που μας τρέλανε ο αέρας ο καιρός ήταν ότι το καλλίτερο με εξαίρεση κανα δύο μέρες. Περάσαμε υπέροχα αλλά ( πάντα υπάρχει ένα αλλά ) τα μίνι-μάρκετς σε Σκιάθο και Σκόπελο δεν είχαν ιερό και όσιο στις τιμές τους τις οποίες αναγκάζονταν να δέχονται και οι ντόποι! Σακούλα πάγου 2.5ε στούς Ωρεούς, 5ε σε Σκιάθο και Σκόπελο. Στην Σκόπελο δε στο Λουτράκι το ψωμί η φραντζόλα απο πέρισυ 1ε! Δεν νομίζω να γκρινιάζω μόνο λόγω ηλικίας αλλά κάπου αισθάνθηκα κορόιδο μπροστά σε αυτούς που νομίζουν ότι σε 2-3 μήνες θα κονομήσουν τόσα όσα για ένα ολόκληρο χρόνο. Μάλλον δεν θα με ξαναδούν. Καλά να περνάτε όλοι σας.


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2
    Junior Member Το avatar του χρήστη Kuro Siwo
    Εγγραφή
    06-09-2009
    Σκάφος:
    Scorpion 7.40 G2
    Μηχανή:
    Optimax 225 DTS
    Parking
    Remezzo Αναβυσσος
    Μηνύματα
    292
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gianniesk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το καλοκαίρι 9-25 Αυγούστου εγώ και η γυναίκα μου κάναμε την διαδρομή Χαλκούτσι Ωρεοί Παλιό Τρίκερι Σκιάθος Σκόπελος και πίσω. Ευτυχώς σε αντίθεση με πέρισυ που μας τρέλανε ο αέρας ο καιρός ήταν ότι το καλλίτερο με εξαίρεση κανα δύο μέρες. Περάσαμε υπέροχα αλλά ( πάντα υπάρχει ένα αλλά ) τα μίνι-μάρκετς σε Σκιάθο και Σκόπελο δεν είχαν ιερό και όσιο στις τιμές τους τις οποίες αναγκάζονταν να δέχονται και οι ντόποι! Σακούλα πάγου 2.5ε στούς Ωρεούς, 5ε σε Σκιάθο και Σκόπελο. Στην Σκόπελο δε στο Λουτράκι το ψωμί η φραντζόλα απο πέρισυ 1ε! Δεν νομίζω να γκρινιάζω μόνο λόγω ηλικίας αλλά κάπου αισθάνθηκα κορόιδο μπροστά σε αυτούς που νομίζουν ότι σε 2-3 μήνες θα κονομήσουν τόσα όσα για ένα ολόκληρο χρόνο. Μάλλον δεν θα με ξαναδούν. Καλά να περνάτε όλοι σας.
    Εγω ζυμωνα καθε μερα : : :


  3. #3
    Gold member Το avatar του χρήστη doukas
    Εγγραφή
    16-05-2009
    Σκάφος:
    EVRIPUS 680 CABIN
    Μηχανή:
    VERADO 300
    Parking
    ΗΡΑΚΛΕΙΤΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    Μηνύματα
    2.753
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gianniesk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το καλοκαίρι 9-25 Αυγούστου εγώ και η γυναίκα μου κάναμε την διαδρομή Χαλκούτσι Ωρεοί Παλιό Τρίκερι Σκιάθος Σκόπελος και πίσω. Ευτυχώς σε αντίθεση με πέρισυ που μας τρέλανε ο αέρας ο καιρός ήταν ότι το καλλίτερο με εξαίρεση κανα δύο μέρες. Περάσαμε υπέροχα αλλά ( πάντα υπάρχει ένα αλλά ) τα μίνι-μάρκετς σε Σκιάθο και Σκόπελο δεν είχαν ιερό και όσιο στις τιμές τους τις οποίες αναγκάζονταν να δέχονται και οι ντόποι! Σακούλα πάγου 2.5ε στούς Ωρεούς, 5ε σε Σκιάθο και Σκόπελο. Στην Σκόπελο δε στο Λουτράκι το ψωμί η φραντζόλα απο πέρισυ 1ε! Δεν νομίζω να γκρινιάζω μόνο λόγω ηλικίας αλλά κάπου αισθάνθηκα κορόιδο μπροστά σε αυτούς που νομίζουν ότι σε 2-3 μήνες θα κονομήσουν τόσα όσα για ένα ολόκληρο χρόνο. Μάλλον δεν θα με ξαναδούν. Καλά να περνάτε όλοι σας.
    εμ αφου ηθελες να πας στην Σκιαθο,δεν βλεπεις που την ονομαζουν εδω και αρκετα χρονια η Μυκονος των Σποραδων: : ?την επομενη φορα να επισκευτης την Αλονησο που εχουνε τον παγο τρια ευρω(εδω δεν βαζω γελια,σοβαροτατα το γραφω, ειναι και πανεμορφο νησι):thumbs: και ερχεται στο πιο φιλικο.
    αληθεια στην τριτη φωτο το σπιτι μες την θαλασσα σε πιο μερος ειναι?φοβερη φωτογραφια

    Δουλεια που τελειωνει με φραγκα,στεναχωρια δεν θελει .:thumbs:
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  4. #4
    Gold member Το avatar του χρήστη doukas
    Εγγραφή
    16-05-2009
    Σκάφος:
    EVRIPUS 680 CABIN
    Μηχανή:
    VERADO 300
    Parking
    ΗΡΑΚΛΕΙΤΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    Μηνύματα
    2.753
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    αληθεια ποσων χρονων εισαι βρε Γιαννη?οχι τιποτα αλλο ,αλλα γιατι και γω σε λιγες μερες θα καβαλησω τα 46 και με προβληματισες με αυτο το λογω ηλικιας: :

    Δουλεια που τελειωνει με φραγκα,στεναχωρια δεν θελει .:thumbs:
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  5. #5
    Gold member Το avatar του χρήστη miki
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Μηνύματα
    1.911
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    εφτασα (αιδηψο) απο τις ΚΟΤΤΕΣ.....περιοχη παγασητικου εντος......ΓΑΜΩ τις καρα βιδες με τα ορθια μακαρονια.....ΤΟΝ ΤΡΕΛΑΝΑ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ....ΕΓΩ ΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΤΑ ΤΡΩΩ ΣΙΔΕΡΟ....ψημενα μολις 4 με 5 λεπτα ------φισοκεντημα


  6. #6
    Gold member Το avatar του χρήστη GEORGE
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Σκάφος:
    Superonda LS
    Μηχανή:
    2 X Mercury 4.3
    Μηνύματα
    1.338
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Μιας και ανεφερες τιμες σουπερ μαρκετ στο γκαζακι ελ-γκρεκο το πηρα στο καρφουρ 42 ευρω και στο σουπερμαρκετ στην Κιμωλο το ειχε 37!!


  7. #7
    Iδρυτικο Μελος Το avatar του χρήστη keyzer
    Εγγραφή
    24-12-2008
    Μηνύματα
    3.195
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο miki Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφτασα (αιδηψο) απο τις ΚΟΤΤΕΣ.....περιοχη παγασητικου εντος......ΓΑΜΩ τις καρα βιδες με τα ορθια μακαρονια.....ΤΟΝ ΤΡΕΛΑΝΑ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ....ΕΓΩ ΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΤΑ ΤΡΩΩ ΣΙΔΕΡΟ....ψημενα μολις 4 με 5 λεπτα ------φισοκεντημα

    Όταν σου έλεγα πέρσι στην αιδηψό για τις κόττες και τον άγγελο, σύ μου τσμπούναγες κάτι χαζομάρες για Τρίκερι και καραβίδες-ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΥΣ.
    Άμα επιμένουν άλλοι είναι καλύτερα έ?:D

    out of line. THE new luxury
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  8. #8
    Junior Member Το avatar του χρήστη gianniesk
    Εγγραφή
    21-02-2009
    Μηνύματα
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doukas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμ αφου ηθελες να πας στην Σκιαθο,δεν βλεπεις που την ονομαζουν εδω και αρκετα χρονια η Μυκονος των Σποραδων: : ?την επομενη φορα να επισκευτης την Αλονησο που εχουνε τον παγο τρια ευρω(εδω δεν βαζω γελια,σοβαροτατα το γραφω, ειναι και πανεμορφο νησι):thumbs: και ερχεται στο πιο φιλικο.
    αληθεια στην τριτη φωτο το σπιτι μες την θαλασσα σε πιο μερος ειναι?φοβερη φωτογραφια
    Καλέ μου φίλε επισκεύτηκα την Αλόνησο αλλά στο Πατητήρι δεν έπεφτε καρφίτσα! Όσο για την φωτό δεν είναι μόνο αυτή φοβερή αλλά και το Παλαιό Τρίκερι που δείχνει!
    :thumbs:


  9. #9
    Junior Member Το avatar του χρήστη gianniesk
    Εγγραφή
    21-02-2009
    Μηνύματα
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Παλαιό Τρίκερι, Σκόπελος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doukas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθεια ποσων χρονων εισαι βρε Γιαννη?οχι τιποτα αλλο ,αλλα γιατι και γω σε λιγες μερες θα καβαλησω τα 46 και με προβληματισες με αυτο το λογω ηλικιας: :
    Ξέχασα να πώ πώς μόλις βγήκα στην σύνταξη και είμαι 55 χρονών!!! Το σκάφος μου δε ήταν το όνειρό μου που δόξα τον Θεό πραγματοποίησα.



+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία