Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους?

Ψήφισαν
41. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Μέσω άρθρων περιοδικών&videos

    3 7,32%
  • Μέσα από το Ναυτικό σαλόνι&τις εκθέσεις των κατασκευαστών

    2 4,88%
  • Από τις γνώμες των φίλων μου

    8 19,51%
  • Μετά από δοκιμή που πραγματοποίησα 5-30'

    12 29,27%
  • Μετά από εκτενέστερη δοκιμή που πραγματοποίησα 2-3ώρες σε διάφορους καιρούς

    8 19,51%
  • Μετά από πολυήμερη συμβίωση με το σκάφος

    8 19,51%
Κλειστό Θέμα
Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 66 από 66

Θέμα: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

  1. #61
    Gold member Το avatar του χρήστη doukas
    Εγγραφή
    16-05-2009
    Σκάφος:
    EVRIPUS 680 CABIN
    Μηχανή:
    VERADO 300
    Parking
    ΗΡΑΚΛΕΙΤΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    Μηνύματα
    2.753
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pakar Εμφάνιση μηνυμάτων
    douka ψαχνω μια ωρα τα νευρα μου να μη σου πω πως ειναι δεν βρίσκω περιγραφή σου για το φουσκωτο πουθενά

    αυτο βρήκα που μπορεί να ταιριάζει http://fouskoto4all.gr/forum/showpos...1&postcount=28


    δωσε καποιο ακομα στοιχειο γιατι ταξιδι σποραδες με το πλοιο και εσενα μεσα δε βρηκα
    που το ξετριπωσες τουτο ρε φιλε.

    λοιπον,στο ταξιδι μας για την Αλονησο-κυρα Παναγια-θαλασσιο παρκο με ενα απο τα τουριστικα σκαφη της περιοχης,με το που βγαινουμε απο την μυτη του λιμανιου της Σκοπελου και ειμαστε στα ανοιχτα προς Αλονησο ,ειμαστε τερμα καταστρωμα εγω με την γυναικα μου ,και βλεπουμε να ξεπροβαλουν απο μακρια δυο περιππου ιδια σκαφη.
    αν και η αποσταση ηταν αρκετα μεγαλη,η γυναικα μου αμεσως αναγνωρισε το ενα,το οποιο επαιζε εκεινη την εποχη συνεχεια σε ολα τα περιοδικα του χωρου.το αλλο δεν μπορεσαμε να καταλαβουμε ποιο ηταν.μιλαμε οτι κολυμπουσαν διπλα διπλα σε ενα φορτωμενο 4αρι-σκαρτο 5,και εμεις πανω απο το καταστρωμα του τουριστικου μπορουσαμε να βγαλουμε παρα μα παρα πολυ ευκολα τα συμπερασματα μας για το ποια βαρκα κολυμπουσε καλυτερα.
    λοιπον ,η αγνωστη για μας βαρκα ,κυριολεκτικα χορευε βαλς μεσα στα κυματα,γλιστρουσε αναμεσα τους,χανοταν και ξαναεμφανιζονταν στεγνη και καθαρη.εμεις που το βλεπαμε απο μακρια και ψηλα νιωθαμε οτι εκανε μια πολυ γλυκια και μαλακη πλευση,εν σχεση παντοτε με το πολυδιαφημιζομενο σκαφος που κολυμπουσε διπλα του και ηταν σχεδον ιδιο και λιγο μεγαλυτερο μπορω να πω(και αυτο με καμπινα).
    το βραδυ οταν επιστρεψαμε στο λιμανι της Σκοπελου φαγαμε ολο τον τοπο μπας και το βρουμε αλλα τιποτα.την αλλη μερα το πρωι παιρνουμε το αυτοκινητο και ψαχνουμε ολο το νησι απο παραλια σε παραλια και τελικα τα βρηκαμε δεμενα και τα δυο στο λιμανι της Γλωσσας. το αγνωστο σκαφος ηταν ενα evripus 680 cabin και φορουσε μια 250αρα(δεν θυμαμαι μαρκα).
    η αποφαση παρθηκε κατα το ημιση οτι το evripus θα ειναι η επομενη μας βαρκα.και οταν μετα απο καιρο διαβασαμε σε editorial του Παπανδρεου να εκθειαζει την πολυ καλη πλευση της πρωην βαρκας του(evripus ειχε και αυτος και το αλλαξε λεει γιατι μεγαλωσαν τα παιδια του),η αποφαση μας ολοκληρωθηκε.με το που πουλησα το regal, την επομενη πηγα και το εκλεισα,και νομιζω οτι τελικα πολυ καλα επραξα.ισως ειναι η βαρκα που μας ταιριαζει περισσοτερο για τους δικους μας προσωπικους λογους.
    συγγνωμη για το μακροσκελες ποστ,αλλα δεν γινοταν διαφορετικα

    Δουλεια που τελειωνει με φραγκα,στεναχωρια δεν θελει .:thumbs:
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  2. #62
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

    αντε αφού θες θα ψηφίσω να μη στεναχωριέσαι:p ...εχεις και αργη βαρκα :D


    το πρώτο μου σκάφος πλαστικό wellcraft 24 το πηρα απο διάβασμα στα περιοδικά και επειδή μου άρεσε στο μάτι...δεν γνωριζα το foyska τοτε
    το δεύτερο diverib 5.50 το πηρα μετα απο ερώτηση σε φίλους(καιζερ) και σύντομη δοκιμή στη θάλασσα... ακομα το foyska δεν το ξερω
    το τρίτο seaquest 760 το πηρα επειδή μου άρεσε στο ματι,το δοκίμασα αρκετά,ρώτησα φιλους,διάβασα για αυτο και ο κατασκευαστής ηταν πολυ συνεργάσιμος...με το foyska ενα απλο γεια λεγαμε

    το τέταρτο που ΘΑ πάρω θα ρωτήσω το foyska ποιο του αρέσει......και μετα θα παρω καποιο αλλο:p

    για αυτο ξεκάθαρα ψηφίζω...



    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  3. #63
    Iδρυτικο Μελος Το avatar του χρήστη keyzer
    Εγγραφή
    24-12-2008
    Μηνύματα
    3.195
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Προεπιλογή Απάντηση: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

    1. δηλαδή και ο δούκας απο ...βίντεο αποφάσισε! 2. για το 760 δηλαδή εγκώ ντεν είπε τίποτε? 3. πώς πάνε οι δοκιμές?

    out of line. THE new luxury
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  4. #64
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

    2.εσυ τα πιο πολλα τα είπες..................μετα:D


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  5. #65
    Ιδρυτικο μελος Το avatar του χρήστη FOYSKA
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    SHEARWATER
    Μηχανή:
    ΜΑΥΡΗ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΤΙΜΙΑ
    Parking
    ΛΑΥΡΙΟ
    Μηνύματα
    8.050
    Thanks
    5
    Thanked 10 Times in 9 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pakar Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    το τέταρτο που ΘΑ πάρω θα ρωτήσω το foyska ποιο του αρέσει......και μετα θα παρω καποιο αλλο:p.....
    Γιαυτο και εγω δεν σου εχω προτεινει ποτε το ::


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    L' "etat" c'est moi

  6. #66
    Senior Admin Το avatar του χρήστη ChristosK
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Shearwater 8.60 cc
    Μηχανή:
    Verado 6cl.
    Parking
    Μαραθώνας
    Μηνύματα
    3.709
    Thanks
    13
    Thanked 4 Times in 2 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Με τι κριτήρια προχωράμε σε αγορά σκάφους

    ούτε εγώ σου είπα ??? :

    Ο άνθρωπος μοιάζει με κλάσμα όπου ο αριθμητής είναι ο πραγματικός εαυτός του και ο παρονομαστής η ιδέα που έχει για τον εαυτό του.
    Όσο μεγαλύτερος ο παρονομαστής, τόσο μικρότερη η αξία του κλάσματος. Και όσο ο παρανομαστής διογκώνεται προς το άπειρο, τόσο το κλάσμα τείνει προς το μηδέν.


    Λέων Τολστόι,


Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία