Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πιστεύεται οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

Ψήφισαν
39. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Φυσικά,φορουμ και ξερό ψωμί

    1 2,56%
  • Ναι,μου δημιουργούνε τάση

    11 28,21%
  • Μου ειναι αδιάφορα για την επιλογή μου

    3 7,69%
  • Οχι δεν μου δημιουργούνε τάση

    3 7,69%
  • Αν δεν δω με τα ματάκια μου...

    21 53,85%
+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 47

Θέμα: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

  1. #1
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Μερικές φορες δίνουμε περισσότερη αξια σε κάποια πράγματα απο οτι πραγματικά έχουν

    πιστεύω οτι πρέπει στα forum να είμαστε περισσότερο χαλαροί και να μπορούμε να εκφράσουμε τις απόψεις μας χωρίς να νιώθουμε οτι αυτές επηρεάζουν αρνητικά η θίγουν το συνομιλητή μας.

    σε αυτο βέβαια πρέπει σε ολους να κυριαρχεί η λογική πριν ποσταρουν το οτιδήποτε

    δυστυχώς έχουμε φτάσει στο σημείο να "οπαδοποιηουμε" τις προτιμήσεις μας σε φουσκωτά και να τα υποστηρίζουμε ασχέτως δικαίου ή αδίκου

    το νόημα ειναι να δούμε αν πιστεύετε οτι μέσα απο τα διάφορα φορουμ επηρεάζεται η φημη του ναυπηγείου-κατασκευαστή-φουσκωτου κατι το οποιο θα μπορούσε να πιστέψει κανείς οτι ωθεί ίσως σε συνειδητή δημιουργία τάσης.

    το παραπάνω ειναι προσωπική άποψη ψηφίστε ελεύθερα χωρις να φαίνεται ποιος ψήφισε τι.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  2. #2
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη Vinci
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    Τροχόσπιτο
    Μηχανή:
    Μπουζούκια
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    8.838
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Το 1ο μου το πήρα επειδή ήταν όμορφο!
    Στο 2ο εμπιστεύτηκα τις γνώμες 2-3 ανθρώπων έμπειρων που ήξεραν τις απαιτήσεις μου, αφού είχα ξεσκαρτάρει τη λίστα καταλήγοντας σε 3-4 μοντέλα. :thumbs:
    Άρα μέχρι στιγμής θα μπορούσα να ψηφίσω το "Όχι δε μου δημιουργούνε τάση".

    Επειδή όμως στα forums διαβάζουμε και διαβάζουμε...για το επόμενό μου το πάω ένα βήμα παραπέρα και λέω "Αν δεν δω με τα ματάκια μου..."


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    Ο τρελός του χωριού

  3. #3
    Junior Member Το avatar του χρήστη bebis
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Σκάφος:
    marvel 9.30
    Μηχανή:
    μπουζουκι .. τριχορδο..
    Μηνύματα
    820
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Επρεπε να βαλεις και μηπως

    ¨ανοιγουν καποια κλειστα ματακια?¨

    Seahawks rib club
    ψαχνω για το τελειο φουσκωτο..... ελπιζω να μην το βρω ποτε....ειδικα τωρα...

  4. #4
    Junior Member Το avatar του χρήστη bebis
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Σκάφος:
    marvel 9.30
    Μηχανή:
    μπουζουκι .. τριχορδο..
    Μηνύματα
    820
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vinci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 1ο μου το πήρα επειδή ήταν όμορφο!
    Στο 2ο εμπιστεύτηκα τις γνώμες 2-3 ανθρώπων έμπειρων που ήξεραν τις απαιτήσεις μου, αφού είχα ξεσκαρτάρει τη λίστα καταλήγοντας σε 3-4 μοντέλα. :thumbs:
    Άρα μέχρι στιγμής θα μπορούσα να ψηφίσω το "Όχι δε μου δημιουργούνε τάση".

    Επειδή όμως στα forums διαβάζουμε και διαβάζουμε...για το επόμενό μου το πάω ένα βήμα παραπέρα και λέω "Αν δεν δω με τα ματάκια μου..."
    :thumbs: :thumbs: :thumbs:

    Παντως και εγω ματακια ψηφισα..... πλεον.....:D :D

    Seahawks rib club
    ψαχνω για το τελειο φουσκωτο..... ελπιζω να μην το βρω ποτε....ειδικα τωρα...

  5. #5
    Ιδρυτικο μελος Το avatar του χρήστη FOYSKA
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    SHEARWATER
    Μηχανή:
    ΜΑΥΡΗ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΤΙΜΙΑ
    Parking
    ΛΑΥΡΙΟ
    Μηνύματα
    8.050
    Thanks
    5
    Thanked 10 Times in 9 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Πολυ αναλυση ρε Πανο ....
    Προφανως με τα " ματακια μου ...... " αλλα και αυτα φορανε καποια γυαλια τα οποια ειναι επηρεασμενα και απο τα ΦΟΡΟΥΜ
    Τα φορουμ τα "βριζουν" οι περισσοτεροι ( η σχεδον ολοι ... ) , αλλα βασικα "βριζεις" συνεχως κατι οταν απλα δεν μπορεις να το ελεγξεις , και βλεπεις οτι επηρεαζει ενα μερος των επιδιωξεων σου ... ( παραδειγμα , εσεις οι Παναθηναικοι βριζετε - χωρις να κοιτατε τα χαλια σας - μονο τον Ολυμπιακο διοτι στα 15 χρονια εχει παρει 13 πρωταθληματα και εσεις μονο το Δουρειο και το "μνημονιακο" ... )
    Τελος παντων
    Εγω θα ψηφισω οτι και τα φορα πληροφορουν-επηρεαζουν (θετικα η αρνητικα δεν εχει σημασια , εξαρταται απο τον αναγνωστη .. ) την "καθαροτητα" στην "ματια" που θα ριξουμε στο προς επιλογη σκαφος


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    L' "etat" c'est moi

  6. #6
    Gold member Το avatar του χρήστη ippomas
    Εγγραφή
    19-08-2010
    Σκάφος:
    quicksilver 5.40 cruiser
    Μηχανή:
    mercury f115
    Parking
    περιγιαλι Kαβαλας
    Μηνύματα
    2.005
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Δεν πιστευω οτι διαμορφωνει κατι ιδιαιτερα το φορουμ και μιλαω συγκεκριμενα για αυτο, νομιζω οτι προσθετει ορισμενες γνωσεις σε επιλεγμενα θεματα, ισως να ειναι και καποιος τροπος υποκινησις για εξορμησεις θαλασσιες η στεργιανες.
    Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να ηταν πολυ περισσοτερα τα θεματα που αναπτυσσονται πανω στην ναυτοσυνη, σε εξελιξη τεχνολογιας και τα περι αυτης, και λιγοτερο ποδοσφαιρικα και διαφορα αλλα δρωμενα, τα οποια ουτως η αλλως συναντουμε στα περισσοτερα φορουμ. Δηλαδη με λιγα λογια να μην κατανταει ενα φορουμ κερκιδα γηπεδου αλλα ουτε και στηβος για ανταγωνισμο επιδειξεων και προτροπων πανω σε συγκεκριμενα ποσταρισματα.
    Πιστευω οτι τα ατομα που ειναι γραμμενα εδω ειναι καποιας καλης κοινωνικης δομης και φυσικα ολοι κατοχοι ακριβων σκαφων, οι οποιοι περιμενουν κατι θετικο να κερδισουν απο ενα φορουμ που ειναι καθαρα για σκαφη και θαλασσα.

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ippomas : 12-03-11 στις 08:48
    ippocampos.com.gr

  7. #7
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη Vinci
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    Τροχόσπιτο
    Μηχανή:
    Μπουζούκια
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    8.838
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να ηταν πολυ περισσοτερο τα θεματα που αναπτυσσονται πανω στην ναυτοσυνη και τα περι αυτης, και λιγοτερο αθλητικα και διαφορα αλλα δρωμενα, τα οποια ουτως η αλλως συναντουμε στα περισσοτερα φορουμ.
    Θανάση, το τωρινό site μαζί με το "παλιό μας σπίτι" (υπάρχει link στην πρώτη σελίδα) έχουν πολύ μεγάλη βάση δεδομένων για θέματα ναυτοσύνης, συμβουλές, tips κλπ.
    Επειδή όλα αυτά (περί ναυτοσύνης) δεν αλλάζουν με το πέρασμα του χρόνου, δε γίνεται κάθε 3 και λίγο να μιλάμε γι'αυτά, παρά μόνο αν προκύψει κάτι (όπως το θέμα με τα σωσίβια πχ).
    Κάποιος που ενδιαφέρεται να μάθει, με την "Αναζήτηση" βρίσκει πολύ πράμα.
    Και φυσικά ο καθένας μπορεί να ανοίξει ό,τι θέμα θέλει προκειμένου να ρωτήσει ή να ενημερώσει.



    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    Ο τρελός του χωριού

  8. #8
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FOYSKA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ αναλυση ρε Πανο ....
    Προφανως με τα " ματακια μου ...... " αλλα και αυτα φορανε καποια γυαλια τα οποια ειναι επηρεασμενα και απο τα ΦΟΡΟΥΜ
    Τα φορουμ τα "βριζουν" οι περισσοτεροι ( η σχεδον ολοι ... ) , αλλα βασικα "βριζεις" συνεχως κατι οταν απλα δεν μπορεις να το ελεγξεις , και βλεπεις οτι επηρεαζει ενα μερος των επιδιωξεων σου ... ( παραδειγμα , εσεις οι Παναθηναικοι βριζετε - χωρις να κοιτατε τα χαλια σας - μονο τον Ολυμπιακο διοτι στα 15 χρονια εχει παρει 13 πρωταθληματα και εσεις μονο το Δουρειο και το "μνημονιακο" ... )
    Τελος παντων
    Εγω θα ψηφισω οτι και τα φορα πληροφορουν-επηρεαζουν (θετικα η αρνητικα δεν εχει σημασια , εξαρταται απο τον αναγνωστη .. ) την "καθαροτητα" στην "ματια" που θα ριξουμε στο προς επιλογη σκαφος
    η προσπάθεια γίνεται όμως:thumbs:

    εγω δεν ψήφισα ακόμα ειμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο "φόρουμ και ξερό ψωμι" και "με τα ματάκια μου":D


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  9. #9
    Gold member Το avatar του χρήστη ippomas
    Εγγραφή
    19-08-2010
    Σκάφος:
    quicksilver 5.40 cruiser
    Μηχανή:
    mercury f115
    Parking
    περιγιαλι Kαβαλας
    Μηνύματα
    2.005
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Μπαμπη δεν εχω διαβαση ποτε το παλιο σπιτι γιατι βρηκα το διαμερισμα και μπηκα κατευθυαν στο καινουργιο. Θα το ψαξω καποια στιγμη. Και θα κανω και μια επιλογη θεματων να σας παρουσιασω γιατι πιστευω πως εχουμε ακομη αρκετα να δουμε. Υγεια και ορεξη να υπαρχη.

    ippocampos.com.gr

  10. #10
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη Vinci
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    Τροχόσπιτο
    Μηχανή:
    Μπουζούκια
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    8.838
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Πιστεύετε οτι τα φόρουμ διαμορφώνουν άποψη?

    Περιμένουμε!



    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    Ο τρελός του χωριού

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία