+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 10 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 92

Θέμα: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

  1. #1
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    Ξεκινάω αυτο το θέμα με σκοπό να μοιραστούμε όλοι μέρη που έχουμε παει και έχουμε αφήσει το φουσκωτό με ασφάλεια στο αγκυροβόλιο.
    Ξενοδοχεία ή σπιτάκια δίπλα στη θάλασσα με θεα το φουσκωτό.
    καλο θα είναι να μπουν και φωτογραφίες και λινκ αν υπάρχουν.

    ξεκινάω εγω με την καλοκαιρινή μου επιλογή οπου πραγματικά ηταν πάνω στη θάλασσα με ασφαλή ρεμεντζο απο τον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου και πολύ καλή εξυπηρέτηση.
    το συγκεκριμένο βρίσκεται στη λυγια-λευκαδα και ειναι σε απόσταση 200μ απο 2 γλίστρες,για όσους πάνε οδικώς.
    ο ιδιοκτήτης μαζι με το γιο του βοηθούν σε ολα τα προβλήματα που μπορούν να προκύψουν με το φουσκωτό.

    το φουσκωτό ηταν περιπου 15-20μ απο την παραλία και υπάρχουν 2-3 ρεμεντζα,αλλά και μια σιδερένια προβλήτα οπου μπορεί να γινει επιβίβαση-αποβίβαση



    και η ιστοσελίδα του ξενοδοχείου.
    http://www.villaflisvos.gr/index.php?newlang=greek


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  2. #2
    Gold member Το avatar του χρήστη miki
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Μηνύματα
    1.911
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΡΑΣΙΝΟ....ελα ρε τριφυλαρα τρελλε βαζελε


  3. #3
    Administrator Το avatar του χρήστη mdk
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    mar-co emotion 32
    Μηχανή:
    verado 2x300
    Parking
    Ανάβυσσος
    Μηνύματα
    2.490
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα

    pakar ωραίο θέμα άνοιξες, σκαλίζει τη μνήμη και τη φαντασία μας μέσα στο χειμώνα!

    Σκόπελος, δυτική πλευρά στον όρμο του Πανόρμου είναι το ξενοδοχείο ADRINA, με δικό του ντόκο και 3 ρεμέτζα για μικρά σκάφη (Β39 06.765 Α023 39.263) http://www.adrina.gr/

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mdk : 26-12-08 στις 20:45
    .
    .


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    .

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  4. #4
    Gold member Το avatar του χρήστη Nectarios
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Barracuda Satellite 900
    Μηχανή:
    2 x Verado 275
    Parking
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Μηνύματα
    1.299
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    Πολύ ωραίο θέμα. Αν είχαμε και ένα database θα βοηθούσε να τα κρατήσουμε για μελλοντική χρήση.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    "Life is too short to own an ugly boat...!"

  5. #5
    Administrator Το avatar του χρήστη mdk
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    mar-co emotion 32
    Μηχανή:
    verado 2x300
    Parking
    Ανάβυσσος
    Μηνύματα
    2.490
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    Νεκτάριε καλή η ιδέα σου!
    Όταν μαζευτούν κάμποσα μπορούμε εύκολα να τα διαχειριστούμε (τώρα πια σε δικό μας σέρβερ) και θα το κάνουμε ;)

    .
    .


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    .

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  6. #6
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    Μιχάλη,ήμουν στο παλιό φόρουμ πριν λιγο και διάβαζα την παρουσίαση σου για τις διακοπές που έκανες σκόπελο σποραδες στο ADRINA
    θα ήταν πολυ καλό να μεταφερόντουσαν μαζι με αυτό και αλλα πολλά ωραία θέματα που είχατε γράψει,σε κάποιο ξεχωριστό χώρο για ταξίδια διακοπές.



    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  7. #7
    Gold member Το avatar του χρήστη mario
    Εγγραφή
    25-12-2008
    Parking
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ.
    Μηνύματα
    2.903
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mdk Εμφάνιση μηνυμάτων
    pakar ωραίο θέμα άνοιξες, σκαλίζει τη μνήμη και τη φαντασία μας μέσα στο χειμώνα!

    Σκόπελος, δυτική πλευρά στον όρμο του Πανόρμου είναι το ξενοδοχείο ADRINA, με δικό του ντόκο και 3 ρεμέτζα για μικρά σκάφη (Β39 06.765 Α023 39.263) http://www.adrina.gr/
    Το κακο οτι ειναι εκτεθιμενο στους δυτικους νοτιοδυτικους ανεμους αλλα υπαρχουν πολλα απαγκια κοντα.Ομως φανταστικο ξενοδοχειο,ακριβο ομως, και δεν ειναι τυχαιο οτι το επιλεγει η οικογενεια Μπους οταν ερχεται στην Ελλαδα, και ερχεται συχνα, ασχετα που δεν μαθαινουμε τιποτα για λογους ασφαλειας ! (Προσωπικα βρεθηκα φατσα με φατσα με τον 'πατερα και μανα' Μπους εγω και 15 περιπου μπραβοι, και ενοιωσα ξενος στην χωρα μου, γιατι μονο που δεν μου εκαναν σωματικη ερευνα που βρεθηκα εκει ! Μετα απο 7 ημερες ακουσα στις ειδησεις οτι θα ερχοταν στην Ελλαδα ...γενικα !!!).


  8. #8
    Iδρυτικο Μελος Το avatar του χρήστη keyzer
    Εγγραφή
    25-12-2008
    Μηνύματα
    3.195
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακο οτι ειναι εκτεθιμενο στους δυτικους νοτιοδυτικους ανεμους αλλα υπαρχουν πολλα απαγκια κοντα.Ομως φανταστικο ξενοδοχειο,ακριβο ομως, και δεν ειναι τυχαιο οτι το επιλεγει η οικογενεια Μπους οταν ερχεται στην Ελλαδα, και ερχεται συχνα, ασχετα που δεν μαθαινουμε τιποτα για λογους ασφαλειας ! (Προσωπικα βρεθηκα φατσα με φατσα με τον 'πατερα και μανα' Μπους εγω και 15 περιπου μπραβοι, και ενοιωσα ξενος στην χωρα μου, γιατι μονο που δεν μου εκαναν σωματικη ερευνα που βρεθηκα εκει ! Μετα απο 7 ημερες ακουσα στις ειδησεις οτι θα ερχοταν στην Ελλαδα ...γενικα !!!).
    Αν πέφτει ακριβό το adrina, πιο μέσα στον κόλπο υπάρχουντα ενοικιαζόμενα του Ψαριανού, τα οποία βρίσκονται σε ένα υπέροχο κήπο με ψηλά δέντρα και θυμάμαι ότι διασχίζοντας την υπέροχη αυλή...έβγαινες από μία πορτούλα στην άμμο...και μετά κολυμπούσες στο φουσκωτό σου, το οποίο σε δύο περιπτώσεις που έχω μείνει εκεί, έβλεπα από το κραβάτι μου. Ρεμέτζο έχει ακριβώς απέξω, αλλά έιχα ρίξει και μια δεύτερη αγκυρούλα για σίγουρα, καθώς -σπασμένο έστω- έφτανε μέχρι εκεί το δυτικό εξάρι που εξαπέλυσε εναντίον μας το Πήλιο για κανα 2 ωρίτσες;) http://www.skopelosweb.gr/psarianos/


  9. #9
    Gold member Το avatar του χρήστη mario
    Εγγραφή
    25-12-2008
    Parking
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ.
    Μηνύματα
    2.903
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    Το θυμαμαι πολυ-πολυ καλο ! Οπως τα γραφεις !


  10. #10
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη Vinci
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    Τροχόσπιτο
    Μηχανή:
    Μπουζούκια
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    8.838
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: Ξενοδοχεια για φουσκωτα.

    Επίσης στο Σκιάθος Palace (στις Κουκουναριές) υπάρχει μια μικρή μαρίνα στην οποία μπορείς να δέσεις. Οι θέσεις για τα μεγάλα είναι λίγες και θέλει τύχη, αλλά για τα μικρά (<5,5μ) όλο και κάποια γωνία θα βρεθεί να το αφήσεις.
    Για να πας στο ξενοδοχείο όμως, έχει μια ανηφόρα με 140 και κάτι σκαλιά με μεγάλη κλίση πολύ κουραστική. "Δυναμόμετρο" για όσους καπνίζουν κι έχουν παραμελήσει τη φυσική τους κατάσταση.



    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    Ο τρελός του χωριού

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία