Προσφατα, με την ευκαιρεια της ...ακινησιας, και εκμεταλλευομενος μια ανελπιστη ανακληση
κοτσαδορου για το ...συλλεκτικο jeep cherokee που εχω (συλλεκτικο γιατι ειναι ανω των 15 ετων, αλλα αναντικαταστατο πρωτα-πρωτα για τις ικανοτητες του στην χειροκινηρη τετρακινηση
του, και την πραγματικα αξιοθαυμαστη αξιοπιστια του) απο την μαμα αντιπροσωπεια.
Ανελπιστη ανακληση, γιατι μου αλλαξαν και τα συνεμπλοκ του αυτοκινητου Δωρεαν!! επειδη ειχε βρεθει καποιο σφαλμα στα αυτοκινητα αυτης της εποχης, και τα δικα μου ηδη ηταν για αντικατασταση. Ηταν ενα κοστος των 400ευ + την εργασια! Θα ηταν και τα πρωτα χρηματα (εκτος των μεχρι τωρα σερβις), που θα 'εριχνα' στο αυτοκινητο!
Αλλα δεν σας κρυβω,οτι το αυτοκινητο, (οπως και το σκαφος βεβαια), τα μεταχειριζομαι σαν να ειναι καινουργια!
Ο νεος κοτσαδορος -και ο παλιος ηταν αψογος- νεο λουκ, αποσπωμενος κι αυτος, βαρεως τυπου.
(Αφου πριν 15,5 χρονια ειχα δωσει, τις καλες εποχες- 800ευ, αυτος μπορει και να τα περναει).
Τελος παντων, η μονη ταλαιπωρια ηταν οτι επρεπε να παω στην αντιπροσωπεια στον Αγιο Στεφανο.
Αλλα κανενα προβλημα, γιατι με κερασαν και καφεδακι, με ξεναγησαν και στον χωρο της ...Alfa Romeo,
αφου πιστοποιησαν οτι ειμαι ενας αδιορθωτος Alfistaς!
Αυτα τα γραφω γιατι η ασφαλης μετακινηση στον δρομο ειναι μονοδρομος.
Για εμας που μεταφερουμε τα σκαφη μονοι μας, η σωστη 'ζευξη' και η μεταφορα με το σωστο τρειλερ ειναι το παν !
Οχι οι υπογραφες και οι 'υποπτες' σφραγιδες των υπουργειων, αλλα η ουσια ειναι το θεμα.
Σας ανεβαζω, μερικες φωτογραφιες του νεου μου κοτσαδορου. Ευχρηστος και 'μαζεμενος'.
(Αναγκαστικα βγαινει αρκετα εξω, γιατι εχω πισω την ρεζερβα που εξεχει πολυ).

IMG_20210210_115957_4.jpgIMG_20210210_115741_4.jpgIMG_20210210_115812_7.jpg