+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 107

Θέμα: < Αναυτοι>

  1. #11
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη VERADO
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    IN ATTESA
    Μηχανή:
    ---------------
    Parking
    VARELIA
    Μηνύματα
    481
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Δεν ξερω για τους αλλους ρε παιδια,αλλα εγω ημουν αγκαλια με την χ@@τρα ολο το Σαββατο γιατι οταν αλλαξα διακοπτη στην τουαλετα της βαρκας,ηθελα να ειναι φωτιζομενος για να κανει ατμοσφαιρα,δεν εβαλα τα καλωδια σωστα και ετσι αντι να ρουφαει νερο η αντλια ,ρουφουσε .....την ατμοσφαιρα.Ετσι μετα απο 4 ωρες εξαντλητικης ερωτικης εξομολογησης στην λεκανη, μιας και το να την λυσεις -δεσεις ειναι δουλεια για χομπιτ, αλλαξα θεση στο καλωδιο σε ενα μιλισεκοντ και παλι ρουφαει.

    Επισης ενας φιλος,κατοχος ΒΑΤ , εκει που πηγαιναμε με 99κομβους ,του λεω...''ειδες ρε τι διαφορα κανουν τα στεπς''.......''πωπω μεγαλε μου λεει εχω παθει πλακα,ηλεκτρικα ειναι?''

    Ξερω και για τον Vinci πολλα αλλα δεν λεω:D

    ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ .ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΕΝΟΧΛΗΜΕΝΟΣ!!!

  2. #12
    Junior Member Το avatar του χρήστη Dimitris
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Parking
    Κηφισιά
    Μηνύματα
    805
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    αλλά το καλύτερο είναι που ένας φανταστικός καπετάνιος ήρθε να δέσει "για λίγο" και έδεσε την σκαφάρα του στην φούσκα του ρεμέτζου απευθείας (στον από πάνω κρίκο) χωρίς να χρησιμοποιήσει τα 2-3 σχοινιά που είχα απο κάτω για επιλογή διάστασης.
    Το αποτέλεσμα είναι ότι έσκασε την φούσκα και την βούλιαξε, (αλλά την δουλίτσα του την έκανε και έφυγε).
    άσε που ήταν τυχερός και δεν πέρασε κανένας πιρκ---λος με πολλά να την κόψει στα δυο και να σκάσει πάνω στα βράχια να γελάσουμε όλοι...

    KAFEINA - Home Of True Flavor

  3. #13
    Gold member Το avatar του χρήστη Iosif
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Sea Quest 6.60
    Μηχανή:
    Yamaha
    Parking
    Λαύριο
    Μηνύματα
    1.051
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    κάτι που έχουμε δει ολοι σε ναυτικό σαλόνι και -ακόμα χειρότερα- σε ribtest

    σκάει μύτη τυπάρας-ελληνάρας (ο "σκέτος Βούδας" του Χαρρυ Κλυν) και παραδίπλα η καταξανθη "μαντάμ" με λεοπαρδαλέ-γουνέ συνολάκι και μια ΤΑΚΟΥΝΑ να!

    και επιβιβαζονται (με το στανιό η μαντάμ) στο εκάστοτε 7μετρο 8μετρο 10μετρο (κατα προτίμηση ελληνικό "κρα" πολύχρωμο φουσκωτό mitsos design) για να κάνουν "δοκιμή"

    τα τακούνια (2ποντα ή 10ποντα) είναι για σαλόνια, μπορεί και για αλώνια...όχι όμως για τη θαλασσα...για λογους πρακτικούς αλλά και αισθητικούς...


  4. #14
    Junior Member Το avatar του χρήστη tasos_leros
    Εγγραφή
    05-01-2009
    Σκάφος:
    skipper 4U 95
    Μηχανή:
    YAMAHA F350
    Μηνύματα
    296
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Θωμά έγραψες πάλι....

    εδώ στο τέλος θα βγουν χρήσιμα συμπεράσματα και πολλοί θα γίνουν "ναύτες"....

    :thumbs: :thumbs: :thumbs:


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.
    club

  5. #15
    Διαχειριστής Το avatar του χρήστη pakar
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Σκάφος:
    Utecoupi
    Μηνύματα
    7.095
    Thanks
    18
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FOYSKA Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....να ψαρευεις στη μεση ενος κολπου βραδυ , χωρις φως .........
    και να προσπαθεις να "πιασεις" την μεγιστη ταχυτητα με την σκαφαρα σου παλι βραδυ στο ιδιο σημειο ......
    ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ
    μιλας για αυτο?

    http://www.zougla.gr/news.php?id=52075


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  6. #16
    Gold member Το avatar του χρήστη doukas
    Εγγραφή
    16-05-2009
    Σκάφος:
    EVRIPUS 680 CABIN
    Μηχανή:
    VERADO 300
    Parking
    ΗΡΑΚΛΕΙΤΣΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    Μηνύματα
    2.753
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    πριν αρκετα χρονια ειχα αγορασει ενα orizon 580 μεταχειρισμενο.μολισ ηρθε απο την παρο στην καβαλα το σκαφοσ και μεισ με τον φιλο μου τον πετρο ,ο οποιοσ ειχε διπλωμα και γω ακομα δεν ειχα,δεν κρατιομασταν και το ριχνουμε για τεστ.χωρισ χαρτια η βαρκα ,μασ σταματαει και το λιμενικο(ευτηχωσ τουσ πεισαμε οτι για μια δοκιμη το ριξαμε)και αφου το βολταρουμε για κανα μισαωρο αποφασιζουμε να παμε να το γιορτασουμε για τα καλοριζικα στο λιμανακι τησ ηρακλειτσασ.δενουμε προχειρα(αναυτοι γαρ αλλα και δεν κουνιοταν φυλλο)αναμεσα σε κατι βαρκεσ και πηγαινουμε ακριβωσ στην απεναντι ταβερνα για ουζακι για να βλεπουμε και την βαρκα.ολα καλα και ολα ωραια ,εγω ολο καμαρωνα για την σκαφαρα μου.μου ηρθε και ενα δακρυ χαρασ οταν παρατηρησα οτι ολοσ ο κοσμοσ που εκανε βολτα στο λιμανι σταματουσε μπροστα στην βαρκα και την χαζεβε.απο το σημειο που ειμασταν βλεπαμε μονο την πλωρη του σκαφουσ που ηταν πολυ πιο ανασηκωμενη απο τα διπλανα σκαφη και γω ειχα τρελαθει απο την χαρα μου βλεποντασ ολο και περισοτερο κοσμο να σταματαει μπροστα στην βαρκα μου.σε καποια στιγμη ,θελοντασ να παμε παλι για βολτα ,και να δει ο κοσμοσ οτι ντε και καλα ειναι δικο μου το σκαφοσ,σηκωνομαστε,πλησιαζουμε την βαρκα ,ευγενικα ανοιγουμε διαδρομο απο τον κοσμο λεγοντασ τουσ οτι αυτη η σκαφαρα ανηκει σε μενα,φτανουμε στην ακρη τησ προβλητασ και πηδαμε πανω στην βαρκα.ενιωσα ενα περιεργο συναισθημα.νομιζα οτι πηδηξα στη μπανιερα του σπιτιου μου.Η ΒΑΡΚΑ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΗ ΝΕΡΟ.ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΡΙΞΟΥΜΕ ΝΑ ΒΙΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ .ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει .ο κοσμοσ γελαγε και μεισ μετα απο τα ουζα μασ βγηκε η ψυχη με ενα κουβα (δανεικο και αυτον )να προσπαθουμε να βγαλουμε τα νερα απο το σκαφοσ.απο τοτε εχω αλλαξει τρια σκαφη αλλα το γουρι δεν το αλλαζω ,ολα τα σκαφη πριν τα ριξω πρωτη φορα στο νερο ,οπωσ ειναι πανω στο τρειλερ,πριν το λυσω ,αφηνω την ταπα ανοικτη να παρει λιγο νερο,το ξανατραβαω για να στραγγισει,και μετα το αμολαω στην κυρα γαλανη να παρει το βαπτισμα.για να μην χαλαν τα γουρια και να θυμομαστε

    Δουλεια που τελειωνει με φραγκα,στεναχωρια δεν θελει .:thumbs:
    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

  7. #17
    Junior Member Το avatar του χρήστη seanikos
    Εγγραφή
    09-02-2009
    Μηνύματα
    787
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πάλι αντιμετωπίζω πολύ συχνά να έρχονται να δέσουν "για λίγο" δίπλα μου, και αντί να πετάξουν ένα αγκυράκι καλού κακού αφού μπροστά μου έχουμε τα απόλυτα βράχια, δένουν πάνω στις χούφτες μου, μπρος και πίσω και φεύγουν.
    είμαι υπερβολικός που λέω οτι μπορεί να μου ξεκολίσουν τις χούφτες με μερικά απόνερα ταξιτζίδουν που μπαινοβγαίνουν?
    και δεν μιλάμε για T.T. βάρκες αλλά για 10μετρα 2 τόνων...
    τουλάχιστον δέσε στις δέστρες ρε φίλε οχι στις λαστιχένιες χούφτες
    δημητρη δεν σε βλεπω καλα θα τρεχεις καλοκαιριατικα και δεν θα φτανεις αν δεν κοπει<<μαχαιρι>> αυτο.:D :D


  8. #18
    Ιδρυτικό μέλος Το avatar του χρήστη Vinci
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Σκάφος:
    Τροχόσπιτο
    Μηχανή:
    Μπουζούκια
    Parking
    Βουρβουρού
    Μηνύματα
    8.838
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Σαββατιάτικο.
    Αφού έχουμε κάνει το μπανάκι μας γυρίζουμε με "περίεργο" καιρό πίσω, όπου και διαπιστώνω ότι η βάρκα μου δε χωράει στα ρεμέντζα μου (2η φορά φέτος) επειδή κάποιος Ελβετός έχει δέσει σε αυτά (δίπλα για την ακρίβεια).
    Αφού ξέσπασα βρίζοντας, τον έλυσα από την πρύμη και τον έδεσα (ωραία και καλά) πιο διπλα ώστε να μη κινδυνεύουν τα μπαλόνια μου από τη μηχανή του. Το επόμενο πρωί είδα ότι ένας άλλος παπάρας είχε δέσει μπροστά του και στη δεξιά μου μάσκα, με τη μηχανή του σηκωμένη να απέχει μισό μέτρο από τα μπαλόνια μου.
    Αυτοί βέβαια δεν είναι άναυτοι...μ@λ@κες είναι.


    To view links or images in signatures your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

    Ο τρελός του χωριού

  9. #19
    Junior Member Το avatar του χρήστη Dimitris
    Εγγραφή
    23-12-2008
    Parking
    Κηφισιά
    Μηνύματα
    805
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NIKOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δημητρη δεν σε βλεπω καλα θα τρεχεις καλοκαιριατικα και δεν θα φτανεις αν δεν κοπει<<μαχαιρι>> αυτο.:D :D
    φίλε Νίκο,
    αυτοί που κάνουν τέτοια είναι παντού και δεν μπορείς να τους αποφύγεις, γιατί είναι περαστικοί και όχι μόνιμοι στον τόπο. :thumbs:
    τι προτείνεις για το μαχαίρι που λες? να βάλω καμιά ταμπελίτσα, "μην δένεις εδώ?" ή να κάνω καρτέρι στο λιμάνι μήπως και...


    KAFEINA - Home Of True Flavor

  10. #20
    Junior Member Το avatar του χρήστη mimoza
    Εγγραφή
    04-01-2009
    Μηνύματα
    74
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Προεπιλογή Απάντηση: < Αναυτοι>

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos_leros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμά έγραψες πάλι....

    εδώ στο τέλος θα βγουν χρήσιμα συμπεράσματα και πολλοί θα γίνουν "ναύτες"....

    :thumbs: :thumbs: :thumbs:
    Αυτο ελπιζω κι εγω στο τελος ολοι κατι να παρουμε απο αυτο..
    : .μηπως ορισμενοι σταματησουν να φευγουν με τερμα γκαζα μολις βαλουν μπρος τη μηχανη.
    Υ,Γ. ποσες εμειναν,,,μετρας.


+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία